Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alussza még mindig...

Miért nem alussza még mindig át az éjszakát?

Figyelt kérdés

Lányom 1,5 éves...8 hetes és 4 hónapos kora között átaludta az éjszakát. Aztán azóta hol többszöri, hol egyszeri ébredés van éjjel, két-három hetes periódusok..először nyilván a fogzásra fogtuk, de csak 14 hónaposan jött neki az első...aztán mozgásfejlődésre, cumi elvesztésre, vettünk világítósat, stb.

most épp 3-4szer kel, két óránként, feláll az ágyában és sír, ki kell vennem picit a vállamra, utána visszateszem, fogom még a kezét pár percig és elalszik.

Ha szerencsém van, és időben beérek, még nem kelt fel és akkor nem kell kivenni...de akkor is minimum 5 percig fognom kell a kezét hogy visszaaludjon. szóval átlagosan háromszor kel egy éjjel. Egyébként sötétben alszik, elég meleg van, most épp foga sem jön, szóval nem lenne oka a sűrű kelésre...van még valami ötletek egyébként?

Általánosságban véve zavar a helyzet, nem kimondottan az utóbbi pár hét...hogy 1,5 éve nem tudok aludni egy jót...hogy a 6 óra alvásom 3-4 részre oszlik. Nagyon fárasztó. De nem panaszkodni akarok, aki átéli/átélte, tudja milyen ez. Csupán kérdezni, hogy van e még valami ötletek, mivel bírhatnám rá hogy végre ne kelljen fel éjjelenként.


2015. nov. 1. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Este hogy alszik el? akkor is fogod a kezét, vagy egyedül, Nálunk azóta voltak nyugodt éjszakák, amikor rázártam az ajtót, és sírás nélkül, kis játék után egyedül elaludt. Ahogy elalszik ugyanazt a szituációt kéri vissza

. Próbáld rávenni az önálló alvásra. Menj át, simizd meg, és menj ki.

2015. nov. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi első ébredés után közénk tesszük, így nyugi van reggelig. Este a saját ágyában kell elaludnia, így van időnk a férjemmel egymásra, de éjjel átjöhet közénk. Így ha kel is éjjel, egyszerre megnyugszik, és mi sem vagyunk mosott szarok. Nálunk a férjem vezette ezt be, nem is én, mert elege lett. Amíg én voltam otthon, addig én keltem folyamatosan és altattam vissza, bár a férjem akkor is győzködött, hogy tegyük magunk közé. Aztán amikor ő lett gyeden, ő megoldotta így a problémát és azt mondom utólag, hogy hülye voltam, hogy nem hallgattam rá előbb. Ég és föld reggel így ébredni. Sőt egy ideje már maga jön át, így fel sem kell kelnunk.

Egyébként nem lehet, hogy melege van? A mi fiunk pl egy bodyban alszik, de még így is sokszor nem lehet betakarni, mert melege van és izzad.

2015. nov. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

minden hideg-meleg fogzás-nem fogzás cumi-nem cumi stb kérdést kizártunk nem ez a baj.

első, magától alszik el este, beteszem neki a cumit az ágyba, miután megitta a tejét, és már alszik is. Nap közben is így alszik el, kb. 6 hónapos kora óta, nem ringattam sose direkt, cicin aludt egy darabig de aztán átszoktattam a cumira hogy el tudjon önállóan aludni.

Éjjel bemegyek megfogom a kezét, de ezt leszámítva se ének, se játék, se semmi ami felpörgetné vagy amihez én kellenék, kivenni se veszem ki csak ha nagyon sír..

az együtt alvás nem opció.

2015. nov. 1. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!