Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi idős volt a babád/gyerm...

Mennyi idős volt a babád/gyermeked, amikor végre elkezdte átaludni az éjszakákat állandó jelleggel?

Figyelt kérdés
Tehát elsősorban nem azoknak a válaszát várnám, akiknek 2 hónaposa átalussza, mert az még változhat, mint ahogy sajnos nálunk is megváltozott :)
2015. nov. 1. 13:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A legkisebb gyerekem most 3.5 éves. Eddig egyszer sikerült neki úgy egy évvel ezelőtt, azóta sem.

A többieknek jobban ment ez. A legnagyobb gyerekem viszonylag hamar 8-10 hónaposan biztosan átaludta, a középső 20 hónaposan.

2015. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Egyszer alszik, délben, 1-1,5 órát. Ő reggel is és délután is sétál kint velem, meg játszunk sokat, szóval mondhatom aktív a napja, és estére 20.20-kor beteszem az ágyba altatást sem igényel, egyszerűen mintha elvágnák a napot, elalszik. Később letenni sem lehet mert már a fürdéshez is tök nyűgös.

Szóval nem a túlalvás a baja, és nem is a túlfáradás, mert korán letesszük.

egyébként kb. 3 hetes korában már csak 2*30 percet aludt, egész 7 hónapos koráig, akkor kezdett ráállni a délelőtti 1, délutáni 1 óra szunyára, majd egy évesen az egyszeri, 1-1,5 órás szunyára..szóval sosem volt az a baba aki napi 18 órát alszik, már már aggódtam hogy kórosan keveset...

Most végül is normálisan alszik a többi gyerekhez képest, csak azt nem értem, miért kell ehhez legalább háromszor felébrednie éjjel.

2015. nov. 1. 14:10
 13/19 anonim ***** válasza:

Hőérzetével nincs gond? Ha már úgyis felkelsz, kísérletezhetsz hogy egy réteggel kevesebben vagy többen jobban/rosszabbul alszik-e.

Nekünk főképp azóta nincs gond, amióta tudja mondani, h meleg v hideg és akkor ráadom vagy leveszek valamit igény szerint és utána alszik, mint a bunda.

Ha én ezt előbb tudtam volna....

2015. nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

14 hónaposan kezdte átaludni az éjszakát, de kb 2 éves koráig mondjuk kéthetente egyszer felkelt, és fent volt pár órát éjjel.

2 éves kora után lett jobb a helyzet, utána már csak akkor ébredt ha mondjuk beteg volt.

2015. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Fiam 4, lányom 9 hónaposan.
2015. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kisfiam 6 hetes kora óta és tényleg komolyan(most 5 és fél éves)csak akkor ébredt ha melege volt vagy beteg

Másik kisfiam teljesen más.Ő 3 éves kora óta nem ébred egyszer sem csak szintén betegség...miatt(most 4 éves)

Kislányom 9 hónapos kora óta,most 17 hónapos.

2015. nov. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

1,5 éves.

Én is azt mondom,hogy nagy vonalakban átalussza az éjszakát,ha megébred,gyorsan vissza alszik (cumi vagy simogatás és ennyi).

Átlagban 10ből 7szer már stabilan alszik,a többi esetben is 1x ébred.


Nem volt ez mindig így: kiskorától kezdve volt olyan,hogy 15x kelt; mondjuk ő beteg baba volt,kezelésekre jártunk stb.

Mielőtt vissza mentem dolgozni,azelőtt kezdtünk "praktikázni" levendulás fürdőt,citromfű teát kapott este.

Ezek beváltak valamennyire,de neki leginkább az kellett,hogy végre meggyógyuljon (gyomor és emésztőrendszeri beteg volt)

Illetve mióta Apukája van vele itthon,azóta többször alussza át az éjszakát (vagy apuka nem ébred minden nyekkenésre,nem tudom,mert én kora hajnalban megyek és késő éjjel érek haza). Na ezek együtt :-)

2015. nov. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
nem semmi gond a hőérzetével, ezt a részt is volt már időnk kikísérletezni :(
2015. nov. 2. 09:30
 19/19 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hetes kora óta alussza át az éjszakát (este 8-tól először reggel 6-ig, utána reggel 8-ig) Már 3,5 éves, úgyhogy nála nem változott meg.
2015. nov. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!