Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek működik ez a sorrend:...

Nektek működik ez a sorrend: alvás- evés- játék - alvás? Több helyen olvasom hogy ez a megfelelő rend a napirendhez.

Figyelt kérdés
De pl. a lányom alig alszik és van hogy egy órája sem evett akkor nem etetem alvás után. Vagy van hogy alvás- evés - játék oké viszont cicit kér elalváshoz és újra szopik.
2014. márc. 4. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ébredés-evés-játék-alvás-játék-evés...
2014. márc. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem sem igazán működik. Legtöbbször evés után alszik el, és még nem éhes mikor felébred. Akkor játszunk.

Próbálom megcserélni de nem nagyon sikerül :)

De az én fiam még kicsi, 7 hetes, szerintem sokat fog változni a rendszer.

2014. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon működött. Én azért kb-ra tartottam a 3 órákat, de csak kb-ra, sokszor 2,5 óra után kért.

Ha úgy kelt, hogy mondjuk csak 1 órája evett, akkor azért nem etettem, (ha nem sírt érte)

Igen, a legelején nekem is cicin aludt el, de az nem is volt igaziból evés, mert akkor nagyon hamar bekómált, bekapta, szívott kettőt és el is aludt. Vártam úgy pár percet,hogy ne ébredjen arra, hogy leteszem, és letettem az ágyba.

Szóval nekünk tényleg bevált ez a rendszer, nem katonás voltam, de látszott, hogy jó neki ez, hogy tudja mi mi után jön.

És ha alvás után esetleg a cicin elkábult, akkor én felébresztettem a játékidőre, hogy ne legyenek ilyen kis félórás alvások, meg küszködés az elvással, hanem legyen fent egyben (úgy emlékszem ilyenkor evés után kezdetben olyan 40-45 perc volt az ébrenlét, ami ugye nézelődéssel kezdődött, majd jött a kézbeadom a csörgőt dolog, majd a játszószőnyeg, és folyamatosan tágult az időintervalluma ennek a játékídőnek) s mivel ehhez ragaszkodtam ,hogy evés után ez jön, így addig meg is emészetette a kaját, és el is fáradt, és nem volt nyűg az alvásával.

Amúgy a mai napig sincs gond nálunk az altatással, alvással.

2014. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kb. -ra tartottam a 3 órákat ezt az evésre értettem.
2014. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Enyém 10 hetes, nekünk bejött ez a dolog. Nálunk sem mindig 3 óránként van evés, van, h 2 és fél.
2014. márc. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nálam is műkődött. Alvás - pelenkázás, evés, játék, alvás

:) valaki alvás után egyből etet, én előbb pelenkázom

2014. márc. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, milyen idős a baba. A napirend kialakítását általában 2 hónapos kor körül érdemes elkezdeni, fokozatosan haladva.

A nagyobbik fiamnál bejött, de csak kb. 3 hónapos kora körül kezdődött, addigra állt be, hogy rendes mennyiségeket evett, nyitottabb volt a világra (játék) és mivel tele volt a pocakja, nem éhezett meg fél óra után.

A kicsim még 6 hetes. Egyelőre: peluscsere-evés-büfi-büfi-büfi-kicsi alvás-evés-büfi-nagy alvás.

A napirend lényege, hogy a mamának és a babának is jó legyen. Ha nektek nem ez a sorrend a jó, akkor ki kell alakítani egy olyat, ami nektek megfelel. A könyvek csak irányt adnak, de nem szentírás...

2014. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 4 hónaposan kezdett működni a fenti sorrend, addig felejtős volt... pedig kb. 3 óránként szopizott, de minden szopi után visszaaludt még kissebb-nagyobb időszakokra. Ezt pedig nem akartam feleslegesen megzavarni, csak hogy legyen egy kis játék is. Akkor játszottunk, mikor sem éhes, sem álmos nem volt.
2014. márc. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekünk is működik, de azért nem kell kőbe vésni :) most pl 1-2 hónapja a délután olyan, hogy alvás előtt kap uzsonnát, különben az éhség miatt kelne előbb a délutáni alvásából. Majd ha már csak 1x alszik nappal, akkor megint változni fog. Most lesz 11 hónapos. Reggel: ébredés-evés-játék-evés (tízórai)-játék-alvás délig. Majd megint evés, játék-evés(uzsi)-alvás vacsiig. Itt ébredés után egy kis játék, majd vacsi, játék, fürcsi, tápszer és alvás.

Szóval ahogy a 3. írta, támpontnak nagyon jó, de sokszor kell igazítani a baba igényeihez és nem kell görcsölni rajta (pl idő előtt ébred, de még nem éhes, akkor játszotok, úgyis megéhezik, utána megint játék és alvás)

2014. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy evés, alvás, játék, evés, alvás. A kaján mindig bealudt. Az a megfelelő napirend, ami MINDKETTŐTÖKNEK megfelel. Ha éhes, etesd, főleg ha szoptatod. A többi meg majd kialakul, nincsenek kőbe vésve a dolgok.
2014. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!