Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A bölcsi elborította a napiren...

A bölcsi elborította a napirendünket. Most össze esik a fáradtságtól de nem alszik. Vegyem ki játszani?

Figyelt kérdés

kiborít, kikészít, az őrületbe kerget a bölcsöde.

bent annyit eszik iszik mint egy madár, szinte már természetes hogy nem alszik amikor ebéd után hazahozom, egésznap így ki van merülve, véres szemek ugye, hát miért is ne.

vacsora után kibukik, üveges tekintet, inkább megse fürdetem, hagyom aludni, betakarom.

erre neki áll nyűglődni, majd bőgni.


2015. nov. 26. 18:03
 1/9 A kérdező kommentje:
*felborította
2015. nov. 26. 18:03
 2/9 A kérdező kommentje:
18 hónapos
2015. nov. 26. 18:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag megteheted, vedd ki.


Különben meg majd megszokja, nem könnyen, de muszáj lesz...

2015. nov. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3as :D a kérdező nem azt kérdezi, hogy a bölcsiből vegye-e ki, hanem a kiságyból :D


kérdező, ezt nem 6kor kéne csinálni, hanem délután! miért nem tudod elaltatni? mármint, hogy kitartóan próbálod 2 órán keresztül vagy 10 perc után feladod? mert akkor kéne kitartónak lenni, este 6kor meg még nem kéne lefektetni. ördögi kör, tudom, de mondjuk pont a fürdés lenne erre a megoldás, mert a jó meleg víz ellazítja, azzal le tudnátok zárni a napot. most meg ugye vergődik mert meg van bolygatva a napirend és azt se tudja mi van.

fürdés, majd egy jó langyos nagy cumisüveg tej és biztos kidől. ezek nagyon segítenek. de én azt tanácsolom, hogy vedd ki, fürdesd le és told ki a fekvést 7-re.

2015. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nagyon köszi akkor nem hagyom ki az esti rituálét.


napközben bölcsi korszak előtt mindig aludt itthon vagy délelőtt vagy ebéd után, 2 hosszú órát is.

amióta bölcsis, már fogy, mert nem eszik, a pelenkát szinte megszokásból cserélem már, mert pár csepp pisit leszámítva tiszta és hiába altatom el napközben, max egy órát ha "vergődik"(elalszik-megébred-elalszik-megébred)ami nem nevezhető pihentető alvásnak


magyarán a legelemibb szükségletei lettek elvonva. evés ivás, alvás.

borzasztó látni, hogy kikészítem a saját gyerekem.

2015. nov. 26. 18:39
 6/9 anonim ***** válasza:

mióta jártok? nem te vagy aki tegnap feltett egy kérdést?

ha az vagy, akkor én körbenéznék még a környékbeli bölcsikben ;)

ha nem, akkor bocs!

elméletileg pár nap max 2-3 hét alatt átlendülnek ezeken a nehézségeken. ha már jól érzi magát akkor fog enni rendesen bent is!

egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy pont ez a 18 hónapos kor a legnehezebb bölcsi szempontjából :( 1 évesen még könnyű, mert nem érti mi folyik körülötte. 2 évesen meg már azért könnyű, mert megérti és felfogja, hogy miért kell, ráadásul tud kommunikálni ami az ő érdeke, hisz ha valami nem jó, tud szólni és akkor úgy lesz, hogy neki is jó legyen.

viszont 18 hónapos megérti az elválást, de az okát még nem, így nehéz... kitartást neked, legyél erős és ne gyötörd magad mert nagyon érzik a picik! :)

2015. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha ott aludna? Beszoktatás alatt hazahoztam ebéd után és vért izzadtam, mire elaltattam. Az első ott alvásnál 1 percen belül elaludt. Pár napig csak fél-1 órát aludt, azóta 2-3-at.
2015. nov. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
muszáj bölcsiben lennie? mert ha nem, akkor én nem kínoznám a helyedben.
2015. nov. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az en 16 honaposom szinten a bolcsibe kerulese ota nem alszik napkozben. 1 honapja jar, mondjuk az o etkezesi szokasai nem valtoztak, mert kisletszamu csoport (max 5 hasonlo koru) igy tudnak figyelni minden gyermek napirendjere.

Viszont az alvas az mar egy honapja elmarad.

Emiatt mar 18-19 orakor le kell fektetni, viszont az ejszakat vegig alussza.

Mi 4kor hozzuk el a bolcsibol, viszont onnantol kezdve eleg nyugos es feszult. Viszont ha kihuzzuk 18-19ig ebren akkor jol alszik. Meg sem probalom ilyenkor mar altatni.

Azt azonban latom rajta h szeret bolcsibe jarni.

Ha a ti babatok nem szereti es megtehetitek, akkor lehet jobb lenne neki ha nem jarna. Kitartast nektek.

2015. dec. 8. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!