Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Első perctől kellett pl...

Első perctől kellett pl ringatva altatnod a babád vagy út közben alakult így? Mikortól?

Figyelt kérdés
2015. dec. 9. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
A babák sajna alapvetően nem tudnak maguktól elaludni, így legtöbb esetben így kezdődik és akkor szoknak le, mikor már megy egyedül is, kinek mikor, nálunk pl. másfél évesen. Nekem nehéz volt ezt elfogadni, mert az egész babakorban ez volt a legnehezebb.
2015. dec. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az enyém evés közben alszik el. Ha apával van akkor is, bealszik két kanál között.
2015. dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
nem, utálta ha ringatom..mivel így tanultam nagyobb tesóktól, ezért ringatással szerettem volna altatni de abszolút nem aludt el tőle...kezdetben cicin aludt később átszoktattam a cumira. utólag hálás is vagyok ezért, hogy nem kellett ringatom 6-8-12 hónaposan, hanem magától elaludt.
2015. dec. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A nagyobb nem viselte el, ha a kezemben maradt evés után, még a hasamon sem volt hajlandó elaludni soha. Az öccse teljesen más, ő az első egy hónapban - ameddig fájt a hasa - csak úgy aludt el éjjel, ha megébredt, hogy a hasamon volt és nekem meg a felhúzott térdem ingázott jobbra - balra, ezzel ringatva őt a hasamon fekve. Aztán szépen átszoktattam a kiságyába hason alvásra és azóta nem kell ringatnom, igazából már fel sem ébred éjjel sem, de rosszabb alvó, mint a testvére így is. Szeretn ebiztos kézben lenni, de nem szeretném visszaszoktatni. Elfogadta egyeőre. 4 hónapos.
2015. dec. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2 hónapos a kisfiam, eddig magától elaludt (cumival de szinte amint letettem) de egy pár napja csak ringatva. Próbáltam korábban letenni, akkor elalszik magától de fél óra múlva felkel. Ha meg várok, sír ha leteszem, elaltatom és minimum egy órát alszik ráadásul jól. Csak nem tudom hogy ez a "korral jár" vagy van valami baj vele amiért alapból nem nyűgös csak az alvásban zavarja esetleg.
2015. dec. 9. 11:50
 6/15 anonim ***** válasza:
igazából havonta fogják változtani az alvási szokásaikat. Szerintem ne stresszelj rajta, ringasd ha igényli. de első mindig az legyen, hogy cumival megpróbálod elaltatni ahogy eddig.
2015. dec. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
szerintem is, ha nagyon sír, ha nagyon nem marad meg, akkor vedd fel csak, de mindig egyedül próbáljon aludni, ringatás nélkül elsőre. Kezd kibontakozni, de közben meg is kell tanulnia lassan, hogy nélküled is megy neki az alvás. Van még időtök amúgy, de ne add be a derekad elsőre.
2015. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, ha most 2 hónaposan ringatod, még nincs nagy súlya, de ha még 1 évesen is csak úgy alszik el leszakad a karod.

Én mindig betettem az ágyba, cumi a szájba és a kezem a hátára tettem, hogy érezze ott vagyok vele. Így mindig hamar megnyugodott.

2015. dec. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen én sem szeretném hozzászoktatni ehhez, remélem rendeződik. Persze továbbra is cumi lesz az első, megpróbálom közben simogatni a hátát.
2015. dec. 9. 13:34
 10/15 anonim ***** válasza:
sosem ringattam. Mármint altatási célzattal :)
2015. dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!