Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a véleményetek a tv-n...

Mi a véleményetek a tv-n elalvásról?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányunk. Úgy alszik el hogy melléfekszünk. Én mindig kikapcsolom a tv-t mikor altatom. De a férjemmel ezen mindig veszekszünk. Ő szerinte nem kell hadd nézze a tv-t úgyis elalszik. Igen elalszik csak kb olyan 9 fél 10 fele. Ha kikapcsolom akkor meg 8 max fél 9 kor alszik. Szerintem nem tv mellett kéne.hogy elaldujon. 9 kor már rég aludnia kéne. Azt sem érti meg, hogy elalszik kb fél 10 kor de én ugyanúgy kelek éjjel a kicsihez illetve ő reggel 6 fél 7 ig alszik. Szóval ha elaludna 8 kor a nagy akkor 9 kor én is tudnák már aludni.

Egyszerűen annyira dühít hogy nem érti meg hogy feleslegesen megy a tv mikor altatjuk. Nem hiszem el hogy nem tudja kikapcsolni egy fél órára. Egy szobában vagyunk a naggyal jelenleg. Szülei is így altatják mikor ott volt. Erre az a válaszuk hogy a férjemet is így altatták. Hát nem is lehet kikapcsolni a tv-t ha itthol van, megy éjjel nappal.


2016. jan. 27. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Ha már melletted alszik csak el, és nem külön a saját ágyában akkor a tv ebben az esetben már tényleg nem számít. Majdnem 3 éves gyereknek már nem a szüleivel kéne aludnia.
2016. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rakjátok külön szobába! Vagy tegyétek ki a tv-t.


Nem baj, ha van tv a szobában és nem is vagyok tv-ellenes, de nagy szüksége nincs rá, hogy így aludjon el.

2016. jan. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a vita tárgya mindig. 5 hónapos a kicsi és még velünk van a hálóban. A férjem nem tud aludni, ha nem megy a TV. Én meg ugye nem pártolom, hogy éjjel-nappal villogjon meg duruzsoljon a gyerek fülébe. Mondjuk férjem ezt otthonról hozta. Anyóséknál 4 darab TV üzemel, még a konyhában is van és soha nincs lekapcsolva. Van hogy egymást kiabálják túl a TV-k. Úgy próbálom ezt az esti TV-t kompenzálni, hogy én egész nap nem kapcsolom be, csak akkor van bekapcsolva, ha megjön a férjem, nem tudok vele mit kezdeni.
2016. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nen tudom hogy szoktassam le róla hogy velünk aludjon el. Fogja az orromat és úgy alszik el. Hiába adok neki plüssöt nem kell neki.
2016. jan. 27. 10:01
 5/7 anonim ***** válasza:

A tv egy szobában van a gyerekkel?


Mi is nagyon tv függők vagyunk, elég sokat megy, de a nappaliban. AMikor altatok napközben, akkor kikapcsolom, este viszont megy, mert férjem nézi. De a villanyok lekapcsolva, ajtó behajtva, szóval a tv fénye, hangja nem nagyon szűrődik be. Sötétben, nyugiban alszik el a fiam. Úgy, hogy mellette fekszem.


Szerintem ez nagyon rossz szokás. Régen én is így aludtam el. Amióta a saját házunkban élünk (itt van külön nappali), azóta senkinél nincs tv, ahol alszik. Tehát lefekvéskor tv kikapcs, és úgy alszunk el mi is. AZóta jobban alszok. SZóval mondd meg a férjednek, hogy ez egy nagyon rossz szokás, és ha ő nem akar leszokni erről, nem gond, de legalább a gyereketek ne szokjon rá.


Ja, fiam áprilisban lesz 3 éves, szóval hasonló korú, mint a lányod.

2016. jan. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Termeszetesen nem jo ha ezt szokja meg,de jelen esetben mi nem tudunk tanacsot adni,ezt a ferjeddel kellene megbeszelni. 5 eves koromig a szuleimmel aludtam,mindig tv mellett. Emlekszem ra,mikor kivonultam a nappaliba es onnantol ott voltam csak hajlando aludni mert zavart a tv. Ahogy nottem,egyre jobban zavart es allandoan ordibaltam a szobambol apunak,hogy halkitsa le a tv-t. 15 evesen felkoltoztem a padlas szobaba,de meg ott is zavart pedig mar joval tavolabb voltam a hangtol. A mai napig megorit a tv ha aludnek,en nem is engedtek be a haloba. Jobban mondva van,de csak dvd filmnek,belteri nincs rakotve.


Szerintem a picid is ezert alszik el kesobb. Mert zavarja! A gyermekem lassan 4 eves de mostmar szol,ha hangosabb a tv a nappaliban es lehalkitom. Szerintem zavaro egy gyereknek ,hogy nincs csond es nyugalom es az almait is befolyasolhatja.


Van masik helyseg ahol tudnad altatni? Mert mondjuk elaltathatnad ugy,hogy fogja az orrod :) majd visszamesz a helyedre.

2016. jan. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvastasd el a pároddal ezt: [link] Mi zajlik a gyerekek agyában, ha tévéznek? Nem tudom mit néz a férjed, de nem mindig jó, ha azt a gyerek látja, nem biztos, hogy a kis agyával fel tudja azt fogni, félreértelmezheti, nincs még élettapasztalata.
2016. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!