Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves saját ágyban alvás hogyan?

2 éves saját ágyban alvás hogyan?

Figyelt kérdés
Bocsánat, lehet, hogy hosszú leszek, de muszáj írnom és kérdeznem és kiadnom magamból, mert úgy érzem elegem van. 28 hetes terhes vagyok és van egy két éves lányom is már. Sajnos hozzászoktattam ahhoz, hogy csak a kezemet fogva alszik el. Ok. Kicsi. Majd leszokik róla. Éjszakánként ha ébredt elég volt 10 -15 perc és aludt tovább.Aztán ha végképp nem aludt vissza és már nem bírtam vagy reggel 1/2-6 -6 körül ha ébredt engedtem, hogy közöttünk aludjon. Óriási hiba volt már tudom. Mert így senki nem tud normális aludni. Bár hozzáteszem ugye ez férjemet nem annyira érinti lévén pasi. Leteszi a fejét és alszik is. Én azonban nem tudok úgy, hogy a gyerek a fejemre borul vagy a hajamat piszkálja, vagy egyebek. A terhesség pedig csak ront a helyzeten. Rohadt álmos vagyok ugyan, de nem bírok elaludni. Ezért "imádok" terhes lenni. Marha jó állapot tényleg :-( Gondoltuk tesó miatt, nagyobb gyerek kapjon új ágyat. Ok. Megvettük. Megcsináltuk a másik szobát. Ágyat beraktuk. Gyerek ott aludt? Naná, hogy nem. Ok. Régi ágy ment új szobába és ő pedig maradt a régi szobájában. Küzdelem megy, mert rohadtul nem akar aludni és ugye könnyen ki is mászik. Ok. Megszokja. De én meg már nem bírom idegekkel. Elalszik kilenc-inkább fél tíz körül. Majd 1/2 2-2 körül ébred. Megjelenik az ágyunknál. Cirkuszok árán visszaviszem a helyére. Újabb marha sok idő míg bealszik. Ilyenkor én már rohadtul nem tudok visszaaludni. Majd hat körül ( jó esetben csak akkor) jön és újra közöttünk köt ki. Így volt ez ma este. Most is a helyemen van én pedig kijöttem és bőgtem egy sort mert már nem bírom. Elegem van. Ha meglesz a kicsi is mi a jó fenét fogok csinálni ?! És apa hiába segítene, mert ő nem jó csak anya. Úgy érzem bánok mindent. A gyerekvállalást. Pláne kettőt. Közben meg imádom is és sajnálom, hogy ilyen szar anyja van, aki csak kiabálni képes. Mert sajnos annyira kiakaszt, hogy kiabálok vele. Pláne amikor napközben hiszti is megy. Úgy érzem legszívesebben kiszállnék a saját életemből. Szóval mit tehetnék, hogy a saját ágyában maradjon és ott aludjon? Nemcsak hogy ott aludjon el, hanem ha ébred is visszaaludjon ott? És ne közöttünk kössön ki. Illetve , hogy apja is tudja altatni? Őt is elfogadja? Idővel kinövi gondolat nem segít. Addig nem fogom bírni. Bocs, hogy hosszú lett és kesze-kusza! Köszönöm, ha elolvastad és pláne ha ötleted is van!
2016. márc. 2. 04:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt jól írod hogy
2016. márc. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Fokozatosság, következetesség!!

Állíts fel egy számodra élhető stratégiát, és mától ez van. Az én fiam is ilyen kis tapacs volt.

1. Aludhat a ti szobátokban, de külön ágyon, vagy a földön az ágy mellett egy szivacson egyedül!! Ezt gyakoroljátok. Ne fogd a kezét, de legyél ott!

A ti ágyatokra soha ne engedd fel. Játszani sem.

Ha már megy, hogy egyedül alszik, akkor lehet továbblépni.

Légy okosabb, járj túl az eszén.



És olyan nincs, hogy csak anya jó. Ez nagyon rossz nevelés.

Apa pont olyan jó. Mi tudatosan csináltuk azt, hogy egyszer egyikünk, máskor másikunk.

2016. márc. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
*elkapattad. Sajnos utólag nehéz vissza csinálni. Nálunk soha nem volt kérdés hogy mit csináljon egy gyerek. Azt kell amit, nincs kivánság műsor. Ennek úgy kell működni mint az iskolába járásnak. Nincs kérdés, nincs választási lehetőség. Egy dolog van , megkell csinálni. Csak hát akik nem értenek (bocs) a gyerekneveléshez azok megszokták kérdezni, hogy jajj mit szeretsz kisgyerekem. Csak ezt az első perctől következetesen kell véghez kell vinni.
2016. márc. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kim Bo Mao ***** válasza:

Értelmesen próbáltál már erről beszélni a 2 éves gyerekeddel? Például, hogy "azzal megbántod apádat ha nem szereted ugyanúgy mint engem", vagy hogy "kislányom muszáj aludnom, ne ébressz fel, mert nagyon mérges leszek"...

Valamint a szigorú viselkedésmód, amit egyik előttemszóló írt is nagyon jó, hogy megszabod, hogy külön ágyon alszik, aztán a saját szobájában, és ne zavarjon fel "ne legyen önző". Nap közben valahogy kifárasztani, és szeretettel beszélni hozzá. Ha hisztizik igazából figyelemre vágyik, és úgy tudod leszoktatni róla, ha higgadt maradsz és "nem veszel tudomást" róla. Amikor meg kedves és csendes, figyelmes, megjutalmazod "milyen jó lány vagy, a legtündéribb az én lányom" és hasonlók.

Én eléggé hiperaktív voltam gyerekként, és ráadásul nagyon gyorsan nőttek a lábcsontjaim ezért éjszakánként szinte mindig "felvertem" anyámat ha rosszat álmodtam.

Ő leginkább szeretettel közelítette meg a dolgot, még akkor is segíteni próbált, pedig nagyon fáradt volt, és idővel már bárhogy fájt a lábam már nem ébresztettem fel.

Azért mert elmagyarázta, hogy másnap dolgozik és nagyon fáradt, és nagyon szeret de muszáj aludnia stb.

2016. márc. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló: igen próbálom ezt az utat követni, hogy nem figyelembe venni a hisztit, nyugodtnak maradni stb. Csak marhára nehéz...
2016. márc. 4. 15:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem is volt ilyen gondom,pont a lányommal.Ugyanúgy terhes voltam mint te.Ugyanúgy apa nem jó.Aztán egy alkalommal mikor apa megfürdette(ez mindig az ő programjuk volt)hozta be a fürdőlepedőbe tekert gyerekrt,megbotlott és rámestek.A fotelben ültem

Semmi bajom nem lett,a férjem a karfán megtartotta magát.Ijedtem elpityeredtem.A kicsi kérdezte mi baj?Mondtam hogy a kistesója majdnem megsérült.Ezzel le is zártuk.Esti mese,alvás.Megyünk az ágya felé amikor ezt mondja: Anya ma ne feküdj mellém nehogy a kistesót is megrúgjam.

Tudta hogy szokott rugdalózni.Aznaptól egyedül alszik.Ott sem kell maradnom.A kistesója is már ovis..Bizz a gyereked eszében,szeretetében.Magyarázd el neki hogy a kistesó beteg lesz és anya is ha nem pihenhet nyugodtan.Ehheh neki egyedül kell az ágyában aludni.


A másik: Nem szabad hagynod hogy a gyereked "zsaroljon".Olyan nincs hogy apa nem jó!Nem könnyű de el kell fogadnia a dolgot.Csak legyél határozott.

2016. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!