Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10 hónapos lányom szinte már...

10 hónapos lányom szinte már egy órát sem alszik egyben. Egyszerűen nem bírom tovább, és nem tudok vele mit csinálni. Miért kel ennyiszer?

Figyelt kérdés

Tök jó alvónak indult, eleinte 2x kelt éjjel, majd 1x, 2 hónapos korától pedig aludt este fél 7-től reggel 6-ig egyhuzamban. 4 hónaposan kelt először újra, nem akartam megszoptatni, mert féltem, hogy rájön, hogy éjjel is cicizhet, és megszokásból fog kelni. Sajnos viszont tényleg éhes volt, hiába adtam inni, hiába ringattam, hiába próbálkoztam cumival (ezt sosem fogadta el). Így végül muszáj volt megszoptatni. Kb. azonnal rendszer lett ebből az éjszakai egy ébredésből, de gondoltam ez még nem a világ, kibírom. Aha, csak aztán 2 lett, majd 3, 4 stb. És 10-ből 8-szor nem lehet visszaaltatni, csak cicivel, ordít torka szakadtabol, ha nem kap.

Most 10 hónapos, egy órát nem tud egyben aludni. Van, hogy 20 percenként kel. Nincs melege, nem fázik, elég fáradt, de nem túl fáradt. Nem éhes, már napok óta nem csak szoptatom vacsira, hanem banánt adok neki sinemillel keverve, semmi változás, tehát nem az a baj, hogy nem elég már a tej éjszakára. Próbáltam legalább 50 fele cumit, nem kell neki, soha nem is akarta elfogadni. Nincs olyan, hogy egyszercsak kidől, nen dől ki, soha nem aludt még el magától. Három módon lehet altatni: hordozva, bababkocsiban vagy cicin, máshogy nem alszik. De újabban így is csak nehezen. Ha lefektetem egyből feláll és kiabál, ha kimegyek, keservesen és hangosan sír. Most 20 perce azt játsszuk, hogy bent fekszem a szobájában a fotelagyon, ő áll a kisagyban és veszekszik velem. Így legalább nem sír. De nem is alszik, pedig hulla fáradt. Le se tudom fektetni, hogy simogassam vagy ilyesmi, mert egyből felpattan, erővel ébren tartja magát.

Mindenki azt mondja, hogy hagyjam sírni, de nem vagyok rá képes. Tényleg nem, 5 percet bírtam eddig egyszer, már bőgtem én is, és egy undorító szar alaknak éreztem magam. Életem leghosszabb 5 perce volt, soha többet. Viszont ezzel muszáj valamit csinálnom valamit, mert beki is gáz szerintem, hogy nem alszik. Nappal tud 2 órát aludni egyben, igaz, azt is kint, bababkocsiban. De legalább alszik. Éjjel miért nem megy? Teljesen kétségbe vagyok esve már.


2016. ápr. 27. 20:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Más nem tudja elaltatni? (Nálunk bárkivel simán alszik a fiam, sőt a bölcsiben sem volt gond, csak nálam keres még mindig cicit 2 évesen.) Bár az is igaz, hogy ettől még fel fog kelni, de egy próbát megér, ha még ez nem volt.
2016. ápr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem sajnos... Imádja az apját, de este, ha látja, hogy ő megy be, nem én, ordít.
2016. ápr. 27. 20:12
 3/16 anonim ***** válasza:
Kislanyom pont ilyen volt. Mindent probaltunk mi is. Naluk a halk zene valt be. Mindig ugyanazt a zenet teszem be neki kezdesnek es megy tovabb automatikusan max 10 perc es alszik. Vmikor setalva, valamior simizve. Ha kell ejjel is elinditom neki halkan. ( velunk alszik) amikor elalutt kikapcsolom.
2016. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ezt is próbáltam, többször, többféle zenét, le se tojja... Egyszerűen semmi nem használ neki, de nem hiszem el h ez normális és nem lehet semmit csinálni. Más gyerekek már rég alszanak ilyenkor egész éjjel.
2016. ápr. 27. 20:30
 5/16 anonim ***** válasza:

Próbáljatok valami új alvást megelőző forgatókönyvet kialakítani, amíg megszokja.

Mese, összebújás, simi, sutyorgás...

Eleinte a fiam is már attól sikított, ha le kellett fekvő helyzetbe menni, hát hagytam ücsörögni. Mellédőltem, aztán csak odakucorodott végül.


10hós kora körül ö is nagyon sokat megébredt éjjel, szerintem sok(k) volt neki a sok hirtelen fejlödés, inger stb. De aztán elmúlt.

Nekünk a Kecskeméti Jó éjszakát tea bevált nagyon, esetleg próbáld ki.

2016. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Első körben a legnehezebb, hogy próbálj meg megnyugodni, ez is egy időszak, el fog múlni!!!

Lehet a foga is, lehet valami más kell vacsira.

Lehet egyszerűen túl van pörögve, lehet valami nagyot fejlődik most.

Kitartás! Ja és szerintem se hagyd sírni!

2016. ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet esetleg hogy jön valamelyik foga? Az én fiam akkor kezdte az óránként kelést. Esetleg próbáld meg a dentinox nevű fogíny gélt, hátha segít.
2016. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ez nem fog, dentinoxra semmit nem reagál. 6 foga van már, egy ideje most nem jön neki. Az a baj, hogy ez 4 hónapos korában kezdődött, es azóta egyre rosszabb. Nem egy 2-3 hetes időszakról beszélünk, legalább 3-4 hónapja nem aludt egyben 3 órát. 2-t is ritkán, most 1-2 hónapja pedig odáig jutottunk, hogy sokszor már csak fél órák mennek. Szóval ez folyamatosan egyre rosszabb. Nem a kaja a gond, mert próbáltam többfélét, minden létező praktikát bevettem, és nemhogy javul, romlik. Már azon kívül, hogy hulla vagyok, érte is aggódom, mert nem pihen normálisan soha. Reggelig képes ezt húzni. Jelenleg egy órája fekszem mellette a kiságyban már kínomban, többször letette a fejét, de mindig felpattan és pörög tovább. Szerintem magától sosem alszik el.
2016. ápr. 27. 21:39
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet mégis jön a foga, próbálj adni neki fájdalomcsillapítót. Nem biztos hogy érzed a fogát vagy látod hogy jön.
2016. ápr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem mutatja fájdalom jelét. Kizárólag akkor sír, ha kimegyek a szobából, egyébként elvan, pörög, játszik. A jó hír viszont, hogy este az apja altatta el végül, magára kötötte, de volt bőgés, mielőtt elaludt.... Természetesen egy óra múlva már fent volt és utánam kiabált.
2016. ápr. 28. 06:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!