Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10 hónapos lányom szinte már...

10 hónapos lányom szinte már egy órát sem alszik egyben. Egyszerűen nem bírom tovább, és nem tudok vele mit csinálni. Miért kel ennyiszer?

Figyelt kérdés

Tök jó alvónak indult, eleinte 2x kelt éjjel, majd 1x, 2 hónapos korától pedig aludt este fél 7-től reggel 6-ig egyhuzamban. 4 hónaposan kelt először újra, nem akartam megszoptatni, mert féltem, hogy rájön, hogy éjjel is cicizhet, és megszokásból fog kelni. Sajnos viszont tényleg éhes volt, hiába adtam inni, hiába ringattam, hiába próbálkoztam cumival (ezt sosem fogadta el). Így végül muszáj volt megszoptatni. Kb. azonnal rendszer lett ebből az éjszakai egy ébredésből, de gondoltam ez még nem a világ, kibírom. Aha, csak aztán 2 lett, majd 3, 4 stb. És 10-ből 8-szor nem lehet visszaaltatni, csak cicivel, ordít torka szakadtabol, ha nem kap.

Most 10 hónapos, egy órát nem tud egyben aludni. Van, hogy 20 percenként kel. Nincs melege, nem fázik, elég fáradt, de nem túl fáradt. Nem éhes, már napok óta nem csak szoptatom vacsira, hanem banánt adok neki sinemillel keverve, semmi változás, tehát nem az a baj, hogy nem elég már a tej éjszakára. Próbáltam legalább 50 fele cumit, nem kell neki, soha nem is akarta elfogadni. Nincs olyan, hogy egyszercsak kidől, nen dől ki, soha nem aludt még el magától. Három módon lehet altatni: hordozva, bababkocsiban vagy cicin, máshogy nem alszik. De újabban így is csak nehezen. Ha lefektetem egyből feláll és kiabál, ha kimegyek, keservesen és hangosan sír. Most 20 perce azt játsszuk, hogy bent fekszem a szobájában a fotelagyon, ő áll a kisagyban és veszekszik velem. Így legalább nem sír. De nem is alszik, pedig hulla fáradt. Le se tudom fektetni, hogy simogassam vagy ilyesmi, mert egyből felpattan, erővel ébren tartja magát.

Mindenki azt mondja, hogy hagyjam sírni, de nem vagyok rá képes. Tényleg nem, 5 percet bírtam eddig egyszer, már bőgtem én is, és egy undorító szar alaknak éreztem magam. Életem leghosszabb 5 perce volt, soha többet. Viszont ezzel muszáj valamit csinálnom valamit, mert beki is gáz szerintem, hogy nem alszik. Nappal tud 2 órát aludni egyben, igaz, azt is kint, bababkocsiban. De legalább alszik. Éjjel miért nem megy? Teljesen kétségbe vagyok esve már.


2016. ápr. 27. 20:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ezeket találtam, hátha segítség:

[link]

[link]

2016. ápr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ezért most biztos sokan megköveznek, de ha már végképp nem megy semmi más, vedd magad mellé, aludjon veled

a kisfiam már 3 éves, de emlékszem még mikor már csak ez a módszer segített, persze tudom, leszoktatni sem egyszerű, mi még a mai napig is együtt alszunk - mondjuk már más okokból, nálunk egyébként akkor javult meg az alvása mikor bölcsis lett, persze ez még nálatok odébb van, kitartást!

2016. ápr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Már egy ideje velem alszik, mert máshogy én semmit nem tudok pihenni. Viszont a saját ágyába fektetem le, és csak akkor hozom át, ha már én is lefekszem, mert 7-8-kor én azért még nem szeretnék lefeküdni ugyebár. Ezzel nem is volt eddig probléma, csak most mióta ez a 20 percenként kelés van, ugye az esték se úgy mennek ahogy kéne, fektetés után se tudok szusszanni egyet, mert állandóan mászkálok be visszaaltatni. Mellettem amúgy kicsit jobb, ritkábban ébred, és egyből vissza is alszik, ha megsimizem, átölelem, vagy cicit kap (ilyenkor max fél percig cicizik, és fordul el aludni). De ébred akkor is.
2016. ápr. 28. 10:54
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem megy az alvás, akkor lehet érdemes lenne elvinni egy alváslaborba kivizsgálásra. A háziorvos tud adni beutalót.
2016. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, hát tényleg lehet, hogy érdemes lenne a dokitokat vagy védőnőt megkérdezni, hátha tudnak mondani valamit, hallottam már arról is, hogy homeopátiás Sedatif PC-t adtak a gyerkőcnek, én felnőttként szedtem, de nem tudom, hogy picik esetében hogy működik, Vida Ági oldalán is van sok kérdés-válasz ebben a témában, esetleg nézz rá, hátha találsz valamit, ami nektek is segíthet
2016. ápr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló volt a mi helyzetünk is. A fog volt a ludas akkor is amikor én nem láttam es nem éreztem hogy jönne neki. Nekünk sokat segít a Chamomilla CH 15 és a dologel, érdekes de a Dentinox nem használt hiába az az erősebb. Most 16 hónapos 11 foga van , az örlők jönnek éppen. Az alvás nekünk akkor valtozott jobbra mikor már 8 foga kijött. Az őrlők is meg viselik de az csak pár nap éjszakázás és rosszabb alvas. A Chamomillat este kapja egyszer 5-6 golyót oldok fel vízben es ezt issza meg fürdés elott. Kell 2-3 nap mire elkezd hatni.
2016. máj. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!