Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy lehet ezt idegekkel bírni?

Hogy lehet ezt idegekkel bírni?

Figyelt kérdés
Mit lehet akkor tenni, hogy lehet azt kezelni, hogy a gyerekek nem akarnak aludni, miután lefektetem őket?
2016. máj. 3. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek,

A válasz szempontjából nem mindegy, hogy 2 évesen vagy 8 évesen csinálják ezt.

2016. máj. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek?
2016. máj. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Esti rutin kialakítása.

Mekkorák, meddig nem akarnak aludni, mit csinálnak?

2016. máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi idősek,de tapasztalatom szerint 2,5 éves kor után,az erőteljes ágyba parancsolás beválik.
2016. máj. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha a 2 és fél évesem nem akar aludni, melléülök, és addig simizem, amíg elalszik. Max. 10 perc. A 4 évesre párszor rámordultam. A 7 éves, ha nem alszik, annak már van rá oka, azt előbb fel kell deríteni.
2016. máj. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
2.5 és 5 évesek. Este 18:30 fürdés, 19:00 vacsora. 19:30-20:30-ig játék, mese nézés. 20:40 fekvés. Van hogy egy másfél óra is eltelik míg elalszanak. Ez nem is lenne akkora baj, de percenként ugráltatnak,minden bajuk van, pedig rendesen el látom őket. Hajnalba kelek, egész nap talpon vagyok, szégyellem de estére nincs úgy türelmem. Csak nyugalomra vágyom, és pihenésre. Tudom hogy ez hogyan hangzik, de attól mert anya vagyok ember is, én is elfáradok, nálam is elszakad a cérna.
2016. máj. 3. 22:32
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "percenként ugráltatnak" régi trükk. Azért csinálják, mert nem akarnak aludni és tudják, hogy ezzel időt nyernek.

ha rendesen ellátod őket akkor utána ne engedj extra kéréseknek. lesz egy nehéz másfél heted, de ha tartod magad, akkor el jön a mennyei nyugalom. :)


Amúgy az se mindegy, hogy ki tart ébren kit, mert ha a nagyobb a ludas, akkor esetleg egy külön fektetés félórás csúszással is szóba jöhet.

2016. máj. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Hát ne hagyd magad ugráltatni! 20.40-re menjen ki mindenki pisilni, inni, legyen meg a kedvenc plüssállat, és bólintsanak rá, hogy igen, megfelelt az elhangzott számú estimese, és igen, megvolt az elvárt mennyiségű jó éjt puszi is. Innentől reklamációnak helye nincs. Meg kell nekik mondani, hogy villanyoltás után nem érdekel senkinek a nyígja, alvás van, anyának meg láblógatás. Az 5 éves már simán megérti.

Ha meg dumálnak, ahogy az előző írta, akkor valóban megoldás lehet a külön fektetés, akár másik szobában, akár csúsztatva.

2016. máj. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Amúgy meg nem hangzik ez rosszul, tök érthető, hogy estére a hátad közepére nem kívánod ezt a macerát. Fogd fel úgy, hogy túl rövidek a napok ahhoz, hogy másfél órát elcsesszetek belőle totálisan felesleges baromságokra, amikor a gyerekek fekszenek az ágyban, nem csinálnak semmi értelmeset, de neked meg 5 percenként be kell menned takarót igazgatni. Ennyi erővel feküdjenek le 2 órával később, és ennyi idő alatt süthettek együtt egy tepsi zserbót, na annak több értelme lenne! ;)

2016. máj. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ennyi idősek. A délutáni levegőzés jót tesz, elfáraszt. Este már nem nézetnék mesét, egyszerűen közben nem érzik a saját álmosságukat. Egy fél perces ölben ringatásunk van meseolvasás után mindkettőnek, aztán betakarom őket. A kisebbik egyből bemegy az ágyába, ha azt mondom: kiskutya, menj az ágyacskádba :) 20 perc múlva alszanak.
2016. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!