Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hetes babám napközben nem...

8 hetes babám napközben nem alszik és csak kézben van el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Este 21-22 óra körül fekszik. 4 órakor felkel enni, utána reggel 6-7 óra körül ébred, és napközben semmit nem alszik itthon. Ha elviszem sétálni, akkor babakocsiban alszik, de csak amíg mozgásban van a kocsi. Itthon nem tudom kitolni a teraszra a babakocsiban levegőzni, mert ha áll a kocsi, akkor felébred.

Ha nem a kezemben, ölemben tartom, sír. Nem tudok semmit csinálni itthon, még WC-re is úgy tudok kimenni, ha addig hagyom sírni. Hasa nem fáj, egészségi problémája nincs.


2016. máj. 25. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
azt nem írod, hogy kezdettől így megy vagy új dolog-e. melyik? szoptatod-e vagy tápszeres-e? adsz-e neki cumit vagy nem? pihenőszékben a rezgő funkción is üvölt-e?
2016. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fiam is ilyen volt. Neki lételeme volt az állandó testkontaktus, és azonnal ébredt és/vagy keservesen sírt, amikor letettem, ahogy írod, akár csak fürdőhasználat idejére is. Csak a hordozókendő segített, így egész nap velem lehetett, és így hatalmasakat aludt is. A mi életünkben ez már életminőségbeli ugrás volt akkor!


egyébként amint kielégítettem ezt a hatalmas testközelség-igényt, apránként egyre többet is elvolt nélkülem, már biztonságban érezte magát.


Milyen szülésed volt? Indították, vagy császármetszés volt?

2016. máj. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hordozást próbáltad? Magadra kötöd előre/hátra/csípőre, szabad mind a két kezed, el tudod végezni a házimunkát vagy tudsz pihenni is úgy, ha rajtad van.


Ha szó szerint érted hogy nem alszik egész nap, akkor én azért orvoshoz mennék.

2016. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sürgősségi császármetszés volt hosszú vajúdás után. Van hordozókendőm, de sokat nem tudom magamra kötni, mert utána nagyon fáj a császármetszés helye és éjjel csak fájdalomcsillapítóval tudok elaludni. Sajnos a hordozókendővel sem tudok sokat házimunkázni, nagyon lassú úgy a teregetés, hogy közben rajtam van, illetve vasalni és főzni sem merek úgy. Mosogatás sem megy, mert alacsony vagyok, rövid a kezem, így ha rám van kötve, alig érek el valamit. :)


A nyűgössége 4 hetes kora körül kezdődött. Tápszeres baba, a játszócumit nem fogadja el, mikor rájön, hogy nem folyik belőle semmi, messzire köpi. Van egy rezgős pihenőszékünk, eleinte sokat segített, de már nagyon hozzászokott, az az alap, ha beleteszem, rezegnie kell. Most rendeltünk elemes babahintát, bízom benne, hogy egy kis időre tehermentesít.

2016. máj. 25. 13:06
 5/11 A kérdező kommentje:
Van, hogy 3-4 percre elalszik a babám, de mindig felriad, max 10 percet alszik, és utána nem tudom visszaaltatni. Ha hordozókendőbe teszem, akkor alszik rajtam akár 1-2 órát is. De az alatt csak a TV-t tudom nézni, szóval sokkal nem vagyok előrébb.
2016. máj. 25. 13:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Adamo hintát próbáltad? Nekünk nagyon bevált.
2016. máj. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hátra kötni? Már újszülöttet is lehet. Pár órás tanfolyamon megtanítják. Akkor nem kell félni, ha főzöl stb, tényleg szabad mindkét kezed.
2016. máj. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, a hátrakötést tudom javasolni én is, de kisbabánál feltétlenül hordozási tanácsadótól érdemes megtanulni.


Ha vannak ellenérzéseid, éredmes átgondolni őket, mert megéri kipróbálni. Második gyermekem egy hetes kora óta a hátamon van, így viszem a nagyot bölcsibe, tudom őt öltöztetni, miközben a pici rajtam alszik. Mosogatni, főzni, porszívózni, teregetni simán tudok, vasalni nem szoktam, de tudnék:)


Ha ilyen a baba, és nem akarod sírni hagyni, meg aztán alunia is kell, nem csak 10 perceket, akkor gondold meg. És tudd, hogy ha a védőnőnek nem is tetszik majd (de lehet, hogy igen!), nem vagy egyedül, aki így csinálja végig az első időket, sőt, nagyon sokan vagyunk így.

2016. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sztem fektesd a hasára, úgy aludjon.
2016. máj. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hason fekve alszik mindig.
2016. máj. 25. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!