Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nálatok is vannak szakaszok,...

Nálatok is vannak szakaszok, napok vagy hetek, mikor egyszerűen nem hajlandó elaludni a babátok, gyereketek?

Figyelt kérdés
2 éves lányról van szó...általában pöccre elalszik magától, még altatni sem kell, de vannak bizonyos időszakok - most épp múlt hét szombat óta - hogy egyszerűen nem hajlandó aludni...leteszem az ágyba mint ahogy szoktam, fél perc múlva áll az ajtóban a rácsnál, és nem tudom visszafektetni...ez így van akkor is ha éjjel rosszul aludt, vagy jól, teljesen mindegy, ha egész nap nem alszik, azt sem pótolja be másnap, egyszerűen nem hajlandó aludni...aztán 2-3 hét, és visszaáll..de mitől lehet ez?
2016. szept. 7. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen.

Fejlődési mérföldkövek.

Nem mindig látványos. Mentális fejlődést nem olyan könnyű kiszúrni, mint a beszéd vagy mozgásfejlődést.

Én olvastam egy könyvet. Nyűgös baba vagy hasonló címmel pont az ilyen hetek miatt. Jól leírja, hogy 2 éves korig mikor mi történik a babával. Az említett hetekben meg tényleg sz*rul alszik a fiam és sokszor látom is, hogy tényleg igaz rá 1-1 dolog.

Kitapasztaltam, hogy rengeteget alszik ilyenek előtt 2 napig, majd nem esek kétségbe, ha aztán meg túl keveset és véletlenül megegyezik a kora a könyvben írtakkal. :))

2016. szept. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most nálunk is ez van, bár nálunk az oka az, hogy most kapott leesésgátlós ágyat, gondolom nehezebben szokja meg. Éjjel is fent volt, de a kiságyban ivott egy kis tejet vagy vizet, és visszaaludt, most meg az Istennek nem akart visszaaludni...

Sok minden lehet, foga, fejlődési ugrás stb.

2016. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!