Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nagyon sokszor felkel a...

NikiDávid kérdése:

Nagyon sokszor felkel a kisfiam éjjelente, valami tanács?

Figyelt kérdés

8 hónapos múlót, ameddig szopizót volt hogy este 10-töl reggel 5-ig aludt, most már tápszeres (mert elfogyott a tejem), mostanában 2 óránként fent van éjjelente, nincs még foga de nem hiszem hogy jönne neki mert már lassan2 hónapja nem akar aludni éjjelente, próbáltam már hogy etetem tápszerrel éjjelente, azt is hogy csak teát adok neki az orvos tanácsára (azt tanácsolta ne etessem éjjel mert 3éves koráig felkel akkor). De annyira tanácstalan vagyok egyre többet fent van éjjelente, kiságyban alszik.

Köszönöm tanácsokat!



2016. szept. 16. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ettél tejterméket amíg szoptattál?

Nem kezdődött egyszerre az éjjeli ébredés meg a hozzátáplálás?


Igazából mozgásfejlődés miatt is kelhetnek sokszor, miket tud? Mert ha ez a 2 hónap alatt megtanult kúszni, mászni, ülni és felállni, simán lehet ok.

Szeparációs szorongás is lehet, ilyentájt van az is, ez is okozhat éjjeli ébredéseket. Az én kisfiam gyakran hallom nagyon mocorogni néha hangokat is ad ki de visszaalszik, szeparációs szorongás időben ehelyett ordított, hogy menjek be. Amikor ez elmúlt akkor állt vissza nappal is minden, nem azonnal indult el utánam, hanem csak ha nem mentem már perc múlva vissza.

2016. szept. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ettől az "éjjel csak teát (?!?!?!) kapjon" tanácstól mindig a falat kaparom kínomban.

6-8 hónaposan pontosan olyan intenzív a fejlődése hogy (sajnos) újra ébred éjjelente, éhség miatt is, meg a mozgásfejlődés, meg fogzás miatt is (simán lehet a foga is attól hogy már régóta tart). Az én gyerekeim 2-6 hónapos koruk között átaludták az éjszakát, aztán elkezdtek megint ébredni, 2-5x éjszaka. Ebből 2x ettek (23h-kor és 04h körül), többi esetben "csak" felébredtek. 12-14 hónapos korukig tartott ez az állapot.


Tágabb ismerősi körben kb ugyanez ment szinte minden gyereknél. Mindig mosolygok is magamban mikor friss anyukák büszkén mondják hogy 2 hónapos és már átalussza az éjszakát. Magamban hozzáteszem hogy szuper, élvezd ki amíg tart.


Egy idő után nálunk bevált hogy éjszakai tápszert kaptak lefekvés előtt, így hajnalig kihúzták. De ez már egy éves koruk körül volt. Két dolgot tehetsz, hagyod sírni vagy kibírod. Én nem hagytam őket, kibírtuk, elmúlt.


Kitartás!

2016. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tanácsokat, hát én olyan vagyok hogy megmozdítja fejét és már fent vagyok minden rezzenetre :D nem hagyom sírni, akkor már magam mellé szoktam tenni (még ennyit se aludjak) :D adok neki éjjel is tápszert 2szer de ugy néz ki kevesli, enne éjjel 3-4szer :D nem tudom adjak -e neki olyan sokszor?
2016. szept. 16. 10:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg éhes, akkor igen, adj neki! De nappal hányszor, mennyit és mit eszik? Lehet nem lakik jól, ha éhségre ébred fel. Leirod a napi étrendjét?

1-es

2016. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen, hogy időszakosan éjszaka is ivott még tápszert, pedig napközben is már bőven tartott a hozzátáplálás. Ekkor úgy nézett ki a nap, hogy reggeli ébredéskor tápszer, aztán pár falat reggeli, utána tízórai gyümölcs, pépek, ebédre főzelék husival, uzsonnára megint gyümölcsös dolog és beiktattam még 5-6 óra felé egy tejpépet csak úgy natúrba és utána jött 8 körül az esti tápszer. És így volt hogy aludt szépen, de néha így is felkelt és kért tápszert. Mi is adtunk neki, én soha nem teáztattam. Amint egyre jobban átálltunk a rendes kajára, amikor már evett kenyérfélét és egyre jobban a darabosat elmúlt ez. Ebben az időszakban kezdett el ő is kúszni, mászni, több energia kellett neki. Hát adtunk. Nehéz volt annyit éjszakázni, de ez kellett. Sőt most is éjszakázunk néha, bár ugye már nem eszik, de ha jön a foga vagy túl sok történés volt akkor felsír, picit ébren van, megnyugtatom és alszik tovább. Fogzás egyébként simán lehet, kisfiamat nagyon megviseli. Ami nekünk használt a chamomilla ch15. Egy próbát megér. Kell 1-2 nap mire hatni kezd. Én csak este adom neki fürdés előtt 5 golyócskát vízben feloldva. Attól hgoy nem látszik még kínozhatja a fogcsírák mocorgása és lehet hogy már feszíti neki. Aztán mikor már láttam hogy fehéredik a kis fog akkor kisfiam nurofent kapott hogy tudjon aludni abban a pár napban amíg áttörik. Egyébként nurofen nélkül vergődött és kiabálva sírt. De ezen is túl vagyunk. :) Már csak 6 fog van hátra, most 20 hónapos.
2016. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!