Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A helyemben bevállalnátok még...

A helyemben bevállalnátok még egy gyermeket? Tanácstalan vagyok, igen is, nem is.

Figyelt kérdés
35 éves vagyok a férjem 38. Van egy 7 éves lányunk, akinek sajnos veleszületett szívrendelenessége van. Ez nemrégiben, egy éve derült ki. Én mindig azt hangoztatom, a férjemmel egyetemben, hogy nem szeretnénk még egy gyereket. Félek mindentől,a terhességtől ( függetlenül attól, hogy az előző a terhességi cukrot leszámítva problémamentes volt ), hogy valami gond lesz, hogy ne adj Isten Ő is szívbetegen születne, félek, mi lesz ha nem tudjuk felnevelni, ha valami történik valamelyikünkkel, egyedül 2 gyerekkel nem egyszerű. A lányom, nincs olyan nap, hogy ne mondaná el mennyire szeretné. Én legbelül nagyon vacilálok. Nem biztos, hogy jó lenne, de ugyanakkor talán tényleg nagyon jót tenne neki, ha lenne egy testvére. Lakásunk van, nem is kicsi, munkahelyünk van, nagyszülők, ugyan nem itt a lakóhelyünknön, de vannak. Nem tudom... Kavarognak az érzések bennem, bennünk. Ezért is gondoltam, hogy talán itt kapok valami "löketet", hogy ilyen esetben más hogyan is tenne. Köszönöm a válaszokat előre is! Szép napot! :)
2016. szept. 16. 10:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem, hisz nem akarod. Csak azért, hogy legyen testvére, nem szülnék. Még így se hogy ő kéri, mert nem neki szülöd, hanem magatoknak.
2016. szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%

Nem vállalnám be.

Mi lesz ha valami probléma lesz pl Down kóros a baba? Akkor megtartanád? Hogy mondod el a kislánynak mégsem lesz tesó.

Sajnos mi átéltük az egészet, igaz kisfiam akkor volt 5 éves borzalmas volt :(

2016. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

Kiderült,hogy milyen eredetű lehet a rendellensége? Örökletes? Van a családban szívbeteg?

Én ezt is mérlegelném, mert teszem fel, ha van a családban, talán nagyobb rá az esély,hogy másik gyerek is örökli. Akkor nem vágnék bele.

Illetve az is lényeges,hogy a lányodnak milyen szintű a betegsége? Mennyire befolyásolja az életeket? Kell-e vele mondjuk sokat kórházban feküdni?

Bár egy év, még nem olyan sok, hogy teljes mértékben tudjátok látni az esetleges következményeit a betegségnek. Én a helyedben még várnék egy évet, megnézném, hogy alakul a lányom. 36 évesen sem vagy még lekésve a babáról.

2016. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

Igy semminek nem lehet neki allni. EnnI erovel reggel mikor felkelsz is lefuthat ezer gondolat hogy mi van ha leesek a lepcson? Vagy szivrogamot kapok delelott vagy elut egy auto vagy autobalesetet szenvedek hazafele stb.. Ahogy ezeken se gondolkodik az ember ugy ezen is folosleges ugyanis hogy mi lesz azt nem fogod tudni akar mennyit is gondolkodsz. Lehet egeszseges lesz lehet hogy nem. Lehet mas baja lesz lehet hogy nem stb..stb.. Ezek mind hipotezisek ha igy elnenk akkor nem tartanank sehol. A dolgokba bele kell vagni . Manapsag van rengeteg szurovizsgalat amivel kiszurheto sok minden. Vannak nagyon draga vervetelek amik nagyon sok betegseket kiszurnek nem csak az alap dolgokat hanem rengeteget.

Azert mert o nala kialakult sajnos az nem garancia hogy ne lehetne a kovetkezo egeszseges. Elmehetnetek genetikai szuresre is te is es ferjed is miket hordoztok?

Es ahogy irtak feljebb alapvetoen mennyire valtoztatja meg az eleteteket a beteg kislany? Mennyire korlatozza ot a mindennapi eletben? Stb..

Parom cukorbeteg 1es tipusu, batyja egeszseges. Tehat egeszseges utan is lehet beteg gyerek meg forditva.

2016. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%
Ha te es a ferjed nem szeretnetek, akkor nap nincs kerdes.
2016. szept. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
-nap
2016. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Most tényleg rávilágottatok arra, amiben idáig kételkedtem... Igen, tényleg a lányom miatt szülnék csak, amiatt pedig felelőtlenség lenne. Ha nem tiszta szívből szeretnénk akkor nincs is igazából miről beszélni. Lányommal egyelőre nincs teendő, tesi óráról futás alól van felmentve. Egyelőre. Aztán majd serdülő korában műtétre lesz szüksége, vagy előbb ha netán úgy alakul az állapota. Pitvari sövényhiány+billentyűk nem jól helyezkednek el, ezáltal sokszor van neki erős szívdobogása. 2 orvoshoz járunk kontrollra 3 havonta ill.évente. Igen a pakliban benne van hogy örökli. Legfőképpen ez az ami miatt félek, így is épp elég feszült minden egyes napom....
2016. szept. 16. 11:22
 8/21 anonim ***** válasza:
41%
Nem, mert nem akarok. Plusz lesz 7 év korkülönbség, ami nem gáz, de neki szerintem egy olyan tesó kéne aki közel azonoskorú vele...
2016. szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
28%
Én szülnék. Főleg egy beteg gyerek mellé. Lehet sokan elítélnek, vagy önzőnek tartanak, de igen. Isten őrízzen meg, hogy ez legyen a helyzet, nem is akarom leírni, de mégis megteszem, hogy mérlegelni tudj. Egyik ismerősöm 14 évesen veszítette el a gyerekét, aki egyik pillanatról a másikra, minden előjel nélkül infarktust kapott és azonnal meghalt. Nem volt másik gyerek. 45 évesen nehezen összehoztak egy másodikat, hogy ne őrüljenek meg egyedül a fájdalommal. Azóta sokkal jobb, úgyhogy egy második gyerek segít reménységet adni.
2016. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%
Én is szűlnék. Szerencsétlen kislányt nem büntetném egykeséggel. Több egyke osztálytársam volt és rossz volt nekik testvér nélkül. Egyiknek nem, mert ő elkényeztetett volt és nem tanult meg osztozkodni. Egyet értek az utolsóval. Beteg mellé szülnék másikat. Egy értelmi fogyatékostól nem várhat az ember unokát, sem fényes jövőt. A tied mondjuk nem az, de szívbeteg. Ha meghal, akkor gyerek nélkül maradtok. Most még és pár évig tudnál szülni mégegyet. 44 felett már nem érdemes. Kegyetlenül hangzik, de ez az igazság.
2016. szept. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!