Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam el?

Hogyan altassam el?

Figyelt kérdés
1,5 hónapos a babám.csak órákig tartó cicizés után képes elaludni (rajtam), aminek aztán pocakfájás, túlevés, 30 perces alvások az eredménye...ezenfelul a babakocsiba alszik el de azt nyilvan nem hoznam a lakasba, amugy is a levego altatja el...probaltam cumit adni, de oklendezik tple pedig tobbfelet adtunk neki...ringatas enekles semmi ilyen nem hasznal....ötlet?
2016. okt. 26. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Hordozókendő?

Ha fáj a hasa akkor azert is nehezen alszik el. Megeteted, hogy elaludjon amitől megint fog fájni a hasa. Ördögi kör, jól ismerem. 2 nehéz nap volt az ára a helyzet visszaállításának nálunk, hordozókendőben altattam el és csak akkor etettem meg, amikor tényleg éhes volt. Második napja megindultak a szelek. Harmadik napra már nyugodtabb volt és ringatva el tudtam altatni.

Egy "apróságot" mondjuk nem mondtam el, altatás közben sírt. De nagyon. Altattam tovább. Pár perc alatt elaludt a kezemben vagy kendőben amíg járkáltam vele. Sok stressz is volt azon a 2 napon emiatt, bizonytalanság főleg. Olyankor arra gondoltam, hogy azért sír, mert álmos és nem tud elaludni. És ez nem sírni hagyás, mert maximálisan vele voltam de ez volt az egyetlen megoldás, hogy sikerüljön kimászni ebből a körből. Igazából neki is jobb sírni altatás közben, mint a figyelmét elterelve még tovább fárasztani az amúgy is hulla fáradt babát.

2016. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a kendovel is az a baj mint a ringatassal: ahogy lerAKom felkel
2016. okt. 26. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt a 2 napot rászántam. Nem vettem ki a kendőből. Sajnos a hasfájás túl nagy ok a nemalvásra babáknál, előbb arra kell törekedni, hogy tényleg akkor egyen, amikor éhes. Aztán ahogy javul a hasfájás könnyebben kell mennie az altatásnak is.
2016. okt. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 6 hetes, nálunk ez volt a helyzet:

gyors evés (10 perces habzsolás) túlevéssel, hasfájás, majd másfél-két órával később ráevés, újabb hasfájás. Ördögi kör.


Azt hozzátenném, hogy eleve nagy súllyal született a babám, most is nagyobb a súlya, mint az átlag.


A védőnő javaslatára szigorú 3 óránkénti etetés (így kiürül a gyomrából az előző kaja), Colief cseppek. Úgy tűnik, a gond megoldódott, bár voltak sírások (nem is akármilyenek!), amíg megszokta a rutint. Ennek 3 hete, sokkal jobban vagyunk mindannyian:)


Az altatással kapcsolatban nem tudok segíteni, nekünk egyelőre ilyen gondunk nincs.

2016. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!