Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem bírom tovább, ötlet,...

Nem bírom tovább, ötlet, tanács valakinek?

Figyelt kérdés

Babám nyolc hetes és még ébren vagyunk! Ezt már legalább egy hete csinálja, hogy nem tudom elaltatni este, hanem sír, nyűgös, éhes, fázik, melege van, sír és ismét sír, a karjaimban elalszik, de ahogy lerakom máris felkel és tovább hüppög. Nem mindig kell neki a cici, nincs túletetve. Vettem már angol vizet, teákat, de ő szoptatott baba, nem kell neki semmi az anyatejen kívül.

Már esti rutin sincs, én teljesen kész vagyok, naponta két órákat sikerül csak aludnom a többi gyerek miatt, akiket el kell lássak és ott tartok, hogy össze fogok esni.


Mi történik velünk? :(


2016. dec. 8. 02:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nappal alszik? Akkor tudnál aludni te is?
2016. dec. 8. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Legalább egy hete? Most egyrészt bár értem, hogy baromi fárasztó egy baba mellett, de egy hét az mi? Semmi! Lehet, hogy fájdogál a hasa vagy akármi. Van, aki évekig nem alszik gyerek mellett, mert vannak rossz alvók köztük is. Nyolc hetesen meg ne várj csodát tőle! Főleg, hogy írod, már van gyereked, akkor nyilván tudod, hogy milyen az élet egy újszülöttel. Nem tudom, mi meglepő van ebben. Persze, mondom, ertem, hogy kivagy, sokan átélik, az első hetek pokoli nehezek tudnak lenni. De erre nincs valami varázsszer! Apuka talán nem tudna néha felkelni egy-két órára, hogy legalább aludj egy kicsit?
2016. dec. 8. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Érzem, tehát ha más bírja, akkor nekem is kell. Fél 4kor aludt el, aludtam két órát, a másik gyermek pedig már ébren is, mert éhes és szomjas, nemsokára kel a többi is. Vajon tényleg ezt jelenti a kisbaba, hogy napi két óra alvás miatt nehogy sírjon a szám? Azért írtam ki a kérdést kínomban, hogy hátha járt már így valaki, de azt nem gondoltam volna, hogy ezt kapom.

Mellesleg egy héttel ezelőtt is kétóránként kelt, az sem leányálom, de akkor legalább tudtam öt órát aludni.

2016. dec. 8. 06:11
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én bevinnék a szobájába egy matracot és rajta aludnánk ketten. Fél pillanat alatt észreveszed, ha ébredezne, olyankor könnyű altatni simivel puszival csitítással. Ciciztetni is sokkal egyszerűbb. Sehol nincs írva, hogy a gyereket állva és ringatva kell altatni. Ebben a világban már nyugodtan lehet kényelmesen együttaludni és szoptatni is fekve.


Nálunk 2 évesen pillanatok alatt visszaszokott az ágyába, és ha úgy aludt el, hogy vele voltam, majdnem az egész estét átaludta azután is, ha alvás után visszamentem a saját ágyba.


Minden gyereknél más jön be.

2016. dec. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Magatok koze teszed, es alszik az egesz csalad.
2016. dec. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
én megértelek,mert babm kolikás volt püffedt pocakja,(ugytudom ritka 30% kolikás)30 percenként kelt,(legalbb egy óra kell a rem-fázishoz)és vagy fél óráig idta mindig a 30 ml tejet,3 hónapig éltem igy napi 4 óra alvssal,de csak 30 perceket alhattam,forgott a világ,szédültem,mellényultam a kilincsnek is,sztem lellhatott volna az agyam.de senki nem hitt nekem.sose fogom elfelejteni az első 3 hónapot,24 órában kínoztak igy fogalmaznék.és biztos hogy ennél csak könnyebb babám lesz majd.
2016. dec. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

Mármint azt hiszed, fix hogy másodjára könnyebbet kapsz ki, 6-os? Ne hidd!

Nincs az sehol megírva, hogy csak egyszer lehet "nehéz" babád.


Egyébként kérdező rohadt mázlista vagy, hogy min. 3 gyerekes anyaként neked ez újdonság, hogy egy baba ilyen is lehet.


Írod hogy mást nem iszik, hát keverd a szereket az anyatejhez. Vitaminok beadását is megoldod valahogy, akkor a colief, espumisan, infacol és hasonlók beadása se lehet kihívás...

2016. dec. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
tényleg senki nem hisz nekem azért gondolom hogy könnyebb babám lesz,mert mindenki 2-3 óránként kelt a babájához,tehát az enyém nem volt átlagos.vagy ismertek olyat aki 3hónaig órnként-félóránként kelt?
2016. dec. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Két hónapos, nagyon pici, normális, amit csinál. Nem értem milyen esti rutint akarsz kialakítani 2 hos gyereknél. Teljesen más ritmusban él, mint te. A legtöbb szülö ugyanúgy szív ezzel, mint te. Nincs rá gyógymód szerintem. Segítsen apuka is, aludj vele egy szobában, kicsit könnyítsd az életedet, egyenlőre a pici fog diktálni.
2016. dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem, még nem aludtam és azon csodálkozom, hogy ennyire összeszedetten tudtam fogalmazni hajnali fél háromkor.


De nem kellett volna ide kiírni ezt a kérdést, már megbántam. Aki normálisan válaszolt, annak köszönöm.

(velem alszik, apa pedig hajnal négykor kel, este jön haza, őt biztos hogy nem fogom ezzel is kínozni, mert szeretem őt)

2016. dec. 8. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!