Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 hónapos kisbaba altatása?

1 hónapos kisbaba altatása?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami tippetek hogyan altassam el a kisbabánat. 1 hónapos és a kiságyában nem tudom elaltatni, annyi már sikerült, hogyha elalszik a karomban vagy barhol bele tudom tenni a saját ágyába. Viszont az éjjeli szopi után hihetetlen éber lesz, pedig nem pelenkázok, nem kapcsolok lámpát. Nem sír, csak néz és ilyenkor kezdődik az órákig tartó küzdelem, hogy aludjon, ami viszont sokszor sírásba torkollik, mert én eröltetem az alvást. Most is éppen, 3:36 óta vagyunk fenn, nyoma sincs alvásnak... vagy az éber gyereket ne is próbáljam elaltatni? Akkor hinnan tanulja majd meg mikor van napoal és mikor éjszaka?! tudna valaki segíteni? Köszönöm!

#altatás #éjjeli visszaaltatás
2016. dec. 9. 07:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
NEM kell altatni. Hagyd az ágyában egyedül, akkor is ha nem alszik vissza. Ha nem vagy mellette, akkor elfog magától is aludni. Sermmiképpen ne erőltesd az alvást, mert azzal végképp felébreszted.
2016. dec. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Egyenlőre nem tudja megtanulni, hogy mikor van nappal és éjszaka. Hagyd az ágyban és reménykedj, hogy magától elalszik. Hogyan szoktad erőltetni az alvást?
2016. dec. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Párnával.
2016. dec. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ringatom, hasra fektetem es simizem a hátát. Próbáltam otthagyni, de elkezd sírni, azt meg nem hagyom és akkor kiveszem...
2016. dec. 9. 08:44
 5/15 A kérdező kommentje:
Meg elalszik a mellkasomon és próbálom visszatenni, de valahogy az éjszaka nem megy
2016. dec. 9. 08:45
 6/15 A kérdező kommentje:
Elég sok édességet eszem, nem lehet, hogy a cukor átjut az anyatejbe és ettől is ilyen éber?
2016. dec. 9. 08:50
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem mellen alszik el mindig. Mai napig vannak esti éber periódusai néha, i ge n ritkán (általában 1 órás). Akkor én hagyom az ágyban köztünk, amíg el nem alszik. Lámpát nem oltok, nem beszélünk hozzá, csak hagyom, hogy a közelségünk megnyugtassa. Természetesen bármikor szopizhat ezalatt az 1 óra alatt. Ez inkább csak nyugtatja. Sajnos, nem sajnos, de volt olyan, hogy 4 órán keresztül a mellemen volt. Ez pont egy hónapos kora környékén történt meg rendre. Rettenetesen fájt, akkor nagyon kettős érzések éltek bennem a szoptatással kapcsolatban (örültem is neki és nem is). Most már 6és fél hónapos és remekül beállt a szoptatása. Megérte az első 2 hónap nehézsége. Így például sosem sírt este, az esték nyugodtak voltak.


Ezzel a módszerrel az a baj, hogy túlságosan mellre fog szokni állítólag, vagyis az elalvasokhoz rám lesz szüksége. Mérlegeld, mi lenne a jó. Ez egy jó módszer, többeknél bevált, viszont a későbbiekben jelent problémát.


Hátha tudnak még módszereket a többiek, és kivalsztod a legjobbat.


Testvéremre emlékszem még, ő a szüleimmel egy ágyban aludt, őt az nyugtatta. Édesanyam elmondása szerint nekem meg elég volt egy cumit adni a számba, és jól elvoltam egyedül az ágyban, elaltattam magam mindig.

2016. dec. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Amikor ilyen éber sajnos nem alszik el cicin. Az ágyunkba való alvás több dolog miatt nem megoldható. Félek, hogy odaszokik, a kutyank ott alszik évek óta, az Uram meg olyan mélyen alszik, hogy nem merném

bekockáztatni😔. Tudom, elég komplikáltak vagyunk😕

2016. dec. 9. 09:04
 9/15 anonim válasza:

Nekem is mellen aludt mind a ketto. A vegen le tudnak rola szokni: az apjuk altatta oket ket eves koruk korul mindig, s igy mar nem kellett nekik a szopi.


Nem tudom akkor, mit lehetne tenni. Szerintem tulsagosan igenylik ilyenkor a mellet, a szopit. Kanape? Szoptatos szek? Persze igy meg te nem fogsz tudni rendesen aludni.

2016. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 oldalú kiságyunk volt mellém tolva, a legjobb megoldás szerintem. Bár, hogy ott van a kutya is, talán kevésbé. Tesóméknál volt a babaszobában egy heverő, ott altatta összebújva a kicsit, aztán ment mindenki a helyére.
2016. dec. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!