Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Baj ha a 18honapos meg mindig...

Baj ha a 18honapos meg mindig babakocsiban alszik csak el siman, mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Mar kiirtam ezt a napokban,de most arra lennek kivancsi,hogy mit csinaljak...

3honappal ezelottig eleg siman ment,aztan pici lakasunkat muszaly volt atrendezni,es utana nem sokkal kezdodtek az elalvasi nehezsegek(nem tudom,hogy van e koze hozza)

Kb.2honapja,beletettem a babakicsiba es ott elringattam,igy elaludt konnyen,de kb.1honapja probalom visszaszoktatni,a sima elalvashoz,de hiaba olvastam,hogy naprol napra konnyebb,nalunk egyre jobban eldurvul a helyzet...probalkoztam sok mindennel,meset olvasok mesekonyvet nezunk,aztan ejjeli fenynel,halk zenet hallgatunk,vagy csond,vagy a vilagitos zenelojet nezzuk,aztan egyszercsak porog forog mar majdnem elalszik,de aztan felul,felall,leszedi a halozsakot majd a pizsamajat,le akar maszni az agyrol,ha az agyaba teszem ugral,latszik hogy faradt,de nem hajlando elaludni...mar azt is megprobaltuk hogy apa altatja,ha ringatnam rugkapal es ki akar szabadulni,ha kimegyek es otthagyom az agyaban akkor nem sir,nem erdekli,egyszeruen nem hajlando aludni barmit csinalok...9korul mar aludt regebben,aztan lett belole 10majd 11 a heten mar 12ig szenvedunk,eddig tartottam magam,de ma mar kiborultam es ejfelkor beraktam a babakocsiba ujra,ahol par perc alatt elaludt!Kicsit most mar ketsegbe vagyok esve,mert barmit olvastam neten,hogy igy vagy ugy csinaljam,semmi nem jott be es mar tobb mint 1 honapja probalkozok,nem javul a helyzet...

Ha elalszik utana nincs gond vegig alszik reggel 8-9ig barmikor is alszik el..igaz az ez igy csak 9ora ejjel,es nappal 1,5-2...



2017. márc. 18. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:

És a babakocsiból utána át tudod tenni az ágyába?

Esetleg ha nincs ott a babakocsi, tehát nem látja mint lehetőség?

2017. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Tedd az ágyába és hagyd egyedül. Ha ugrál, majd lefekszik, ha álmos lesz.
2017. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%

Mikor alszik nappal?

Este eszik elegendo kajcsit?

Esetleg mesenezes? Na jo, nem songokura gondoltam, hanem pl bogyo es babocara. Vagy szabo gyula mesemondonak es vannak klassz hang anyagai a youtube-on, ott is tudjatok hallgatni. Hatha lekoti a figyelmet ahogy figyeli es elalmosodik. Tiszta sor hogy nem almos.

2017. márc. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Nekünk sem aludt el este, ha igen egy fél órára és felébredt. Aztán kaptunk kölcsön egy járókát és áttettük oda a másik szobába ( egy szobában voltunk eddig ) rácsuktuk az ajtót és egy hétig ment a sírás, először sokáig aztán napról napra egyre kevesebb ideig sírt. Most már akkor sem sír ha kimegyünk, elaltatja magát ha épp még nem annyira álmos ( kamerán nézzük a másik szobából őt, nekünk nagyon bejött ez ). Sajnáltuk nagyon az első időben, de végül megtanulta, hogy ha megyünk át oda, akkor alvás van. Így gyönyörűen végig aludja az éjszakát és reggel mindig egy időben kel fel. Nem álmos reggel, kiegyensúlyozottnak tűnik, jókedvű ha felkel reggel. Próbáljátok ki, bár olvastam hogy nem járókában van a gyerek.
2017. márc. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszokat!

Igen eleget eszik sokszor,meg is hagyja,a babakocsi nincs szem elott,mert nagyon pici a szoba az mar nem ferne be...a nappaliban szoktam altatni,es igen siman atrakom utana az agyaba,es a babakocsiban egybol megnyugszik akkor is ha valamiert sir,es ott eszebe se jut ugralni,hogy ki akarna szallni.... a szabo gyula hanganyagot is probaltam,eloszor meglepodott,es sikerult elaludni,masnap mar nem...az egyetlen amit meg nem probaltam az a mesenezes,mert egyszer feltettem itt forumon ezt a kerdest es mimdenki leszavazott,hogy az nem jo az idegrendszernek es hogy inkabb felporgeti es hogy mi sem ugy alszunk el...(pedig szerintem sok felnott ugy alszik el)stb.stb.ugyhogy nem mertem,(bar egy baratnom kislanya igy akszik el pici kora ota allitolag,de o mar 3eves)Megis probaljam meg?

2017. márc. 19. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ketten írjuk neked, hogy tedd be és hagyd ott, erre te inkább beraknád neki a mesét, hogy azon aludjon el? Ezen el is gondolkoztál, hogy ötlet lehet, ez komoly?
2017. márc. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolso!Napok ota azon gondolkodom,hogy szerinted mitol artalmasabb egy esti mese,vagy a babakocsiban elalvas, annal minthogy razarom az ajtot es magara hagyom sirni?
2017. márc. 30. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!