Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fél éves a lányom, és kínlódás...

Fél éves a lányom, és kínlódás nélkül csak cicin alszik el, s ha elengedi sem tudok mozdulni mellőle. Így alszik nappal 40 perceket. :- ( És én ezt már nem akarom csinálni. De a sírni hagyásos módszer sem tetszik. Ötletek?

Figyelt kérdés
Nem szereti a cumit,a simogatást,a mellettem alvást (ezt én sem),igazából minden nap kínlódás.A mozgásfejlődése vagy az isten tudja mi miatt (foga még nem jön) kb.2 napot aludt éjszaka 2x 4 órát egyhuzamban 2 szopizással.Konkrétan 2 hónapja min.4-5 szopizás éjszaka.Nem értem mit csinálhatok rosszul,és ez meddig fog nála tartani,de 2-3-5 éves koráig én ezt nem tudom vele csinálni..g
2017. márc. 20. 06:55
 1/9 anonim ***** válasza:
ugyanez az enyém, csak a 40 perc 30 perc és ejjel jobb napokon 4-5 szopi, rosszabbalon 10-12szer kel. a nagyobb lanyom hagytam sirni, egy ejszaka alatt atszokott a cumira, mindent megoldott. de a kisebb mpst alapbol cumizik igy ez nem vezetne negoldasra. a vedono irt tapszert, de nem oldotta meg a gondot. ugyanugy megebred tapszer utan 1 oraval es keri a cicit. most kiprobaljuk majd hogy a ferjem megy be barmennyit is sirjon mert 8 hete alszok napo szinten 3 orat es mar az egeszsegem kezd ramenni. egyebkent azt mondta a vedono ez eletkori sajatossagm roviden szopnak nappal. minden erdekesebb...ezert ejszaka akarnak potolni.
2017. márc. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bárhogyan húzom-halasztom,úgy látom nem marad más módszer,csak a sírni hagyás.Csak ezt egyikünk sem bírja...
2017. márc. 20. 07:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagyobbik megtalálta az ujját 3 hósan és ha ébredt visszaaltatta magát. Na meg őt át lehetett tenni a saját ágyába szopi után úgy, hogy nem ébredt fel. Ha ébredt is éjszaka, csak nyöszörgött és hagyott időt intézkedni, a cumit is elfogadta és kb. 8 hós korától ha újra ébredt egy-egy fogzásos éjszakánál, csak vizet kapott.

A kisebbiket nem lehetett átrakni szopi után, mert felébredt (hiába vártam ki a mélyalvós 20 percet), rögtön teljes hangerőből ordítva, és nem fogadott el semmit (se rongyit, se cumit), pedig sokszor próbálkoztam. Az éjszakai kudarcos teleportálásokat végül a derekam sem bírta és feladtam, így köztünk aludt. Most 3 éves, másfél éve már külön alszik el és 2 évesen hagyta abba a szopit (vagyis lebeszéltem), de még ált. egyszer kel hajnalban és jön át hozzánk, mindegy, ki altatta előtte. Egyszer 8 hósan gyógyszerszedés miatt 3 éjszakát kihagytunk - de akkor is kelt 3-4x éjszakánként és "nem hatotta meg". Eddig 15 átaludt éjszakánál tartunk úgy, hogy hétvégén napközben már nem alszik.

2017. márc. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úristen :O
2017. márc. 20. 09:12
 5/9 A kérdező kommentje:
:'-(
2017. márc. 20. 09:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak "túllicitálni" Benneteket, de az én fiam 9 hónaposan 2 órát alszik cicin egy huzamban délelőtt 10-12 óra között, amint letenném, még le se ér a feje, már ordít, tehát meg se próbálkozom már vele. Délutáni séta közben alszik még egy órácskát a babakocsiban. Éjszaka fél 9-től 1-2 ébredéssel alszik 5-fél 6-ig, amire mindenki azt mondja, hogy egész elfogadhatö, én viszont a hajnali keléstől teljesen kivagyok így, hogy nappal se tudok pihenni 10 percre sem. Cumit nem adtam, vagyis egyszer megpróbáltam, de a másik végét kezdte el rágni. Az ujját sem szopja. Anyósom azt mondja, hogy megszokás kérdése minden, tegyem le, majd ha ordít vegyem fel és játszuk ezt, előbb-utóbb rájön, hogy nincs cici. A védőnő szerint hagyjak mindent így, ha egyszer igényli. Ha már nem, majd leszokik róla. Néha én is azt érzem, hogy az örökkévalóságig így lesz. Egy biztos, lehet gyenge vagyok, de nincs szívem sírni hagyni.
2017. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj,hogy én a fáradtságtól idegbeteg vagyok,leszek,és ez senkinek sem jó...
2017. márc. 21. 07:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Este megfigyeltem,miután 4x szopizott és még mindig ébredt:letesz
2017. márc. 21. 08:36
 9/9 A kérdező kommentje:
*leteszem a hátára,majd át akarna fordulni,ám nem tud a szűkítés miatt,de amikor meg nem volt beszűkítve az ágya,az volt a baja,hogy hasra fordult s csak nézett ki a fejéből a sötétben.Ilyenkor kezdődik a kínlódás-ból sírás...
2017. márc. 21. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!