Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9 hónapos kisfiam eddig talán...

9 hónapos kisfiam eddig talán ha 4x aludta át az éjszakát, megoldás?

Figyelt kérdés

Mióta megszületett mindenki vigasztalt, hogy majd ekkor meg akkor már át fogja aludni az éjszakát, de telnek a hónapok és mégsem. :( Már nagyon fáradt vagyok, pláne, hogy közben építkezünk is és állandóan intézkedek, telefonálgatok, főzök, ráadásul egyedül is vagyok, mert a párom non-stop dolgozik. Ha csak 1 hétig átaludná végre az éjjeleket, ki tudnám végre pihenni magam. Ráadásul én nappal nem tudok aludni. Sokszor próbáltam, de sohasem sikerül. Jár az agyam. :(

Szoptatom még, illetve már hozzá is táplálom, napi 5-6x eszik, az evések között szopizik.

Cumit sohasem fogadott el, próbáltam több félét, mióta hozzátáplálom, a cumisüveget sem. Inkább pohárból iszik.

Este 8-kor alszik el és éjjel 2-kor, 4-kor és 6-kor is kel általában. Felsír a kiságyban és eleinte csak pityereg, aztán ha nem megyek, egyre jobban rázendít. Ha pityergéskor már kiveszem az ágyából és cicire rakom, kb 2 perc múlva újra alszik, ha megvárom a rázendítést, akkor annyira felébred, hogy akár fél óráig is elcicizget. Szerintem nem eszik nagyon, vagyis hát tej jön, tehát eszik is, de inkább úgy látom, hogy csak a cicizés varázsa érdekli, aztán alszik is tovább.

Próbáltam már, hogy este többször etetem, tejpépet adok neki, stb... de semmi sem hat. Sírni nem akarom hagyni, meg úgy látom, nem is hatna az sem. Van ötletetek?


2017. ápr. 11. 12:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Úgy le leszek pontozva, hogy megnézhetem magam, de amikor már tényleg az összeesés szélén álltam, én fogtam a fiam és odavettem magam mellé, egyszerűen nem találtam más megoldást. Mi a férjemmel egyéb okból külön alszunk, szóval nem volt gond. Nem azt mondom, hogy ez a jó megoldás, de nekünk bevált. Másfél évesen bölcsis lett, na ott úgy elfáradt napközben, hiába aludtak délben, hogy azóta átalussza az éjszakákat. Kitartást!
2017. ápr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%

vannak alvástréning módszerek (Ferber, suttogó, stb) Mi a felvesz-letesz módszerrel szoktattuk le mindkét lányunk az ébredésről..sajnos ez is sírással járt, de tényleg csak egy-két alkalommal sírtak, összesen talán ha fél-fél órát...ez így soknak tűnik, de pl mikor a tűzhely mellett állsz és nem tudsz azonnal menni, pláne ha több gyereked van, nem ritka hogy sírnak percekig. Az ember nem rohanhat azonnal.

És amikor éjjel sír, bizony azt gondolod, nem fog működni a módszer, de már másnapra eredményt hozott mindkét gyermeknél, már másnap hosszan aludtak, cici nélkül, az éjjeli ébredések pedig napról napra redukálódtak..

szerintem van az a pont, ahol már a "sírni hagyás" eltörpül amellett, hogy a kettőtök kapcsolata rámegy a fáradtságra, az anya és a baba egyaránt kimerült, nem tud minőségi időt együtt tölteni, az anya a nemalvástól fusztrált, megnő a szívbetegség, pánikbetegség, depresszió kockázata ha hosszútávon nem alszik valaki stb...ez nem egészséges. ezen változtatni kell. Mondom ezt úgy hogy 4 hónap nem alvás után mindkét gyerekemnél megléptem ezt, és nagyon jól tettem, nem is értem miért nem előbb...9 hónaposnál még nem késő éjjelre elvenni a cicit! és nincs már rá szüksége, később nehezebb lesz!

persze előbb minden lehetséges egyéb okot ki kell ázrni (nem fogzik, nem a hasa fáj, nem náthás stb.) beteg babát nyilván ne hagyj sírni..de ha cicivel békésen visszaalszik és hónapok óta ez megy, az csak hiszti a ciciért.

2017. ápr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Sajnálom és tudom nem vígasz de egy 9 hónaposnak az anyukájára van szüksége. Szeparációs szorongás időszaka, ha nem lát fél, hogy nem vagy ott. Néha nem megoldható az együttalvás? Vagy akkor is ébred?

Az én fiam se aludta még át akkor az éjszakát. Ő nagyon sokszor ébredt, igaz neki ekkor a fogai is jöttek egymás után. Ez egy nehéz időszak. Nem nagyon tudok tanácsot adni. Én azt is megpróbáltam, hogy egy felsőmet tettem a kiságyba, hátha megnyugtatja az illatom. Ezt több helyen olvastam. Ó, kelt ő ugyanúgy. Rájöttem, hogy csak nem mindig ördögtől való dolog az együttalvás, sajnos a fiam csak ugrált a fejemen így nekem muszáj volt járkálnom hozzá, 5-20 perc popórázogatás az éjszaka közepén nagy élmény volt.

2017. ápr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez gyerekfüggő. Az egyik nálunk 3 hós korától átaludta az éjszakát, a másik két éves korában még 4x kelt, pedig elég sok mindent kipróbáltunk (a sírni hagyást és a bölcsit is). Most 3, hétvégén már nem alszik napközben és akkor végre alszik éjszaka.
2017. ápr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg minden gyereknél ugyan az. Kell neki az orális inger.

Vagy is cumi, cumisüveg, cici, újj....

Nálatok a cici van. Nálunk a cumi volt. DE megnyugtatlak, hogy a cumi ugyan ezt a bajt hozza, mert még ennyi idösen éjszaka nem találja az ágyban ezért, felsír és a cumit kell a szájába nyomnod.

2017. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, szintén 9 hónapos, én se tudok napközben aludni, meg amúgy is van egy kétéves nővére, akivel felváltva alszanak :) nálunk az éjjeli ébredésekre még rátesz a koránkelés is, 5-fél 6 között kel reggel...nálunk a fogzás is köztejátszik, most jön a 8. foga, remélem, utána nyugi lesz egy darabig. Egyébként engem nem zavar a nemalvás, egyrészt már megszoktam, másrészt ott alszanak mellettem babaöbölben. Hülye lennék még rohangálni is hozzájuk másik szobába :) csak éjszakát átalvó babát van értelme külön szobában altatni. (Most ezért én is biztosan le leszek pontozva a sok "lusta dög az az anya, aki a saját kényelme miatt nem tölti a fél éjszakát a kiságy fölé görnyedve..." röhejanya miatt)
2017. ápr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
5: ez nem igaz, a 6 honaposom siman beteszi maganak, cumi lanca van, a nagyobbik lanyom os megtalalta ennyi idosen, neki cumi lanc helyett vilagitosat vettunk..
2017. ápr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, az enyém cumis, 1 évesen is állt a kiságyba, a cumit az ajtóig dobta ha olyan kedve volt és ordított, hogy menjek be. Lazán be tudta (volna) tenni a szájába mint nappal, lehet 9 hónaposan is nem emlékszem, de nem akarta.
2017. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A párom alszik mellettem az ágyban és nem is szeretném kirakni onnan, valamint ő sem hiszem, hogy örülne, ha kiebrudalnám a nappaliba. :) A kettőnk közé meg volt, hogy odavettem, de akkor meg azért nem aludtunk, mert kb 20 centi helyen aludt a baba és féltünk, ráfekszünk.

Anyuéknál szoktam vele egy ágyban aludni, de akkor is ugyanúgy kel éjjel. Mindegy neki, hol alszom, ilyen szempontból. :)

2017. ápr. 11. 13:20
 10/17 A kérdező kommentje:
Babaöböl már nem fér el a hálónkban.
2017. ápr. 11. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!