Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Alvós állatka rágcsálása-...

Alvós állatka rágcsálása- hogy lehet erről leszoktatni a gyereket?

Figyelt kérdés

2 és fél éves gyerekről van szó, elalváskor szájba veszi az alvós állatkáját, úgy alszik el, rágcsálja, stb. A problémám az, hogy ettől a plüssálat tiszta nyál, mivel játszik is vele összeszedi a szöszöket, rátapad, a nyáltól bebüdösödik, stb... egy szóval elég gusztustalan, hiába mosom amikor csak tudom, félek, hogy összeszed így valami betegséget, el sem tudom képzelni, hogy hogy fogja az oviba vinni magával (szeptembertől megy), ott majd aztán senki nem fogja figyelni, hogy ne húzza-vonja a földön a nyálas kutyát, még piszkosabb lesz, stb... Rosszul vagyok a gondolattól.

Hogyan lehet erről leszoktatni?

Attól kétségbe szokott esni, ha egy órára a mosógépbe teszem, meg utána megszárítom... Mivel már beszél, értelmes, próbáltam neki elmagyarázni, hogy így tönkre fog menni, próbáljon meg úgy elaludni, hogy nem veszi a szájába, csak magához öleli, stb.. de ez hatástalan volt.

Valakinek valami ötlete erre? Előre is köszönöm!


2017. ápr. 30. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Pl veszel neki nyeles rágokàt/vagy kened lidokainos géllel az inyét
2017. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2 és fél éves, minden foga kint van, miért tenném ezeket? Ez egy szokás nála, nem fogzás miatt van. Olyan mint más gyereknél a cumizás.
2017. ápr. 30. 14:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Akár én is kiirhattam volna ezt a kérdést, detto ugyan ez van nálunk csak nálunk 26 hónapos a hölgyemény, én tudom hogy ez nem a fogzásról szól.

Én most ezzel nem foglalkozom mert épp a pelusleszokásnál tartunk, de ha majd ez meg lesz akkor utána. Úgy tervezem hogy fokozatosan próbálom leszoktatni róla mert tudom hogy mekkora biztonságérzetet ad neki nem szeretném hogy ez miatt baj legyen a szobatisztasággal.Elöször napközbe fogok próbálkozni mikor csak nyügös majd a nappali alvásnál majd végül az esti alvásnál. Én azt gondolom a figyelem eltérés fog beválni mikor nyügös vagy hisztis napközbe az alvásnál pedig remélem elég lesz a neki a plüsse amihez szintén kicsi kora óta ragaszkodik. Én felvagyok készülve lelkileg hogy ez jó pár napig és hétig fog tartani mire sikerülni fog de ott leszek mellette és csak túl leszünk rajta együtt. Sok türelmet és kitartást kívánok neked kedves kérdező.

2017. ápr. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lányom a pelenka csücskét szopogatta, napközben is. Az oviban nem hiányzott neki. De semmi baja nem lett a "piszoktól" sem.
2017. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nalunk az oviba csak alváshoz adják oda a plüssöket takarókat szóval amiket bevisznek a gyerekek. Úgyhogy nem fogja nagyon húzni vonni magával szerintem mert nem sokáig lesz nála. Nálunk is hasonló a helyzet de az ovibs nem kell már neki itthon még nem sikerült leszokni róla.
2017. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!