Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjszakai szopizásról leszoktat...

Éjszakai szopizásról leszoktatni az alvása érdekében?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák, kérlek adjatok tanácsot!

Kisfiam 9 hónapos múlt, kezdetektől nehezen pukizik, büfizik. Ez főleg az alvásában okoz gondot. Addig eljutottunk, hogy nappal már nem cicin alszik el, és evés után kb 1 órát várunk, így nappal már jól alszik. Viszont éjjel csak szopizva alszik vissza, bármit csinálok...ezért utána 1-2 óránként sírva kel a gázok miatt (független az én étrendemtől, és az ő nappali evésétől). párszor átaludta az éjszakát, akkor reggel nem volt gondja. Ez alapján gondoltam leszoktatni az éjjeli cicizésről. Ti mit gondoltok? egyébként 10+ a súlya, jó evő, nem feltétlen éhségből szopizik már.

Hogy kezdjek hozzá? vizet adjak neki, vagy semmit? Tudom, pár kemény éjszaka, és állítólag megszokja, de hogy csináljam, hogy ne legyen olyan durva? Kérlek segítsetek! köszönöm


2016. okt. 22. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia. Amikor éjszaka cicizik akkor fekve szoptatod? Tudom a leszoktatást kérdezted, viszont nekem ugyanez volt és az bevált hogy ölbe szopizott és mikor felemeltem higy visszategyem az ágyba az is elég volt hogy bödizzen :) aA lányomnál van csak egyelőre tapasztalatom a leszoktatást illetően. Ő már 2 éves volt és csak dudlizott. Este megbeszéltük hogy sajna éjszára elfogyott de attól még nagyon szeretem és ha gondolja akkor cicizés helyett megfoghatja. Sírás nélkül levált pár nap alatt. Elég volt az is hogy idabújt és odatette a kezét
2016. okt. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az elütésekért :)
2016. okt. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Apa el tudja altatni? Ki lehet próbálni, hogy éjjel apa megy hozzá, tőle nem fog tejet kérni.
2016. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig is ölben szopizott, utána vállra teszem, jon is bufi, de beszorul a többi...nagyon kis mohó-jojo, ettől volt hasfájos is sokáig. Igen, idősebb volt a lányod, jo hogy megértette, sajnos ez mèg nem opció.

Apa nem tud ebbe segíteni, állandó éjszakás, csak en tudom valahogy megoldani.


Valaki még ír esetleg ötleteket, tapasztalatot? Jol jönne! Koszi

2016. okt. 22. 19:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is próbàlkoztam többször is, hàtha sikerül evés nélkül végigaludni az éjszakàt. Most 8 hónapos, végül az vàlt be, hogy vacsira fél adag főzelék+fél adag gabonapép, majd fürdés utàn még szopizik és ha éjszaka felèbred, pàr korty víz utàn cumival visszaalszik.

Mostanàban viszont valamiért sokszor kel, szóval sajnos az alvàs nem feltétlenül oldódott meg, de talàn ràjövök annak a megoldásàra is, hogy tudjuk végigaludni az éjszakàkat.

2016. okt. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

kedves utolsó válaszoló, köszönöm, hogy írtál. Tudom, hogy vannak helyzetek, amikor sokszor kel (fog, mozgásfejl, betegség...stb) Nem az a célom, hogy átaludja az éjszakát, hanem hogy ne szopival aludjon vissza. Hogy a gázok miatt ne keljen sírva. egyébként jó ideje adok neki vacsira főzit, és alvás előtt szopizik, ezért tudom, hogy kb hajnalig nem éhségből kel.

Ezek szerint vízzel és cumival szoktattad le az éjjeli szopikról? köszi

2016. okt. 23. 10:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen igen, amikor ébredt, akkor először adtam vizet, majd cumit, reménykedve abban, hàtha elég lesz Neki. Sokàig nem volt elég, újra elkezdett nyöszörögni, sirdogàlni. Akkor persze megetettem, nem hagytam sírni. Aztàn egyszer visszaaludt ... el sem hittem :) Azóta is így teszünk éjszakànként.

Én azért akartam leszoktatni, mert az éjszakai evések utàn reggel màr alig evett. Ezért vacsira tartalmasabbat adtam, aztàn pàr napon belül megoldódott.

2016. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad!! A cumi nálunk nem jon be, de a vízzel probalkozok majd. Most pont várjuk a fog áttörést, addig esélytelen, de utána elkezdtem. Minden jót Nektek!
2016. okt. 26. 08:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, nekem ugyanez a problémám. Annyi a különbség,hogy az én fiam 11 hónapos és nappal is cicin alszik el. Neki büfiznie nem kell éjjel, de pukizni annál inkább és kb másfél óránként kelünk. Én próbálom,hogy néha csak vizet adok neki és simogatom, vissza is alszik, de sajnos ettől még újra ébred később...szóval próbáld ki, hátha nektek bejön, nekünk nem vált be annyira. És én is tudom,hogy nem az éhség miatt kel fel. Most átlag 5x kel fel emiatt éjszaka...ha valami bejön nektek, szívesen venném, ha megosztanád majd.
2016. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves #9 Válaszoló! Mindenképp kiírom, ha sikerül valami. Mióta tart ez nálatok? Vagy mindig így volt?

Eddig talán 10-15 éjszakát aludt at a kisfiam. Ebből 5 egymás utáni napokon volt, akkor épp leszoktattam a cicin alvásról...szóval megpróbálom a vizet, majd ha nem segít, ujra neki állok es par napot rászánva leszoktatom. (Elég biztató az összefüggés, csak sajnos annak is a fog vetett véget...) Most ugye megint cicivel alszik a foga miatt....

Szinten örömmel fogadom, ha valaki leírja, hogy sikerult elérni bármi pozitív változást, hasonló probléma eseten!

2016. okt. 30. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!