Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti milyen mesét olvastok a 4...

Csilla3333 kérdése:

Ti milyen mesét olvastok a 4 hónapos kicsiteknek elalvás előtt?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ilyenkor már emlékeznek.

Tanulságos? Állatmese? Tündéres?



#esti mese #altatás #kisbaba mese
2017. máj. 17. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
4 honaposnak?? Semmilyet :) Max kis enekles altato gyanant vagy beszelek hozza. De mesebol semmire nem fog emlekezni 4 honaposan.
2017. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Tanulsagos mese par honaposnak......hat ez nagyon aranyos ezen hangosan felnevettem :)
2017. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Tudom, hogy mindig kitalálnak valami újat és fejlődik a tudomány, ecetera, de hogy egy 4 hónapos korában hallott mesére semmilyen szinten nem fog emlékezni az hótziher, ahogy az is, hogy lópikulát nem ért belőle, maximum a hanghordozásodra tud odafigyelni. Tök fölösleges, de a gyereknek nyilván jó, ha beszélsz hozzá, ha ez mese, felőlem csináld, neki tök totál mindegy, abban biztos lehetsz. Ha az esti rutin kialakítása, megnyugtatás a cél, akkor is bőségesen elegendő halkan énekelni, avagy dúdolni, elmormolni egy Bóbitát, szerintem többre értékelné, mint La Fontaine-t.
2017. máj. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

De cuki vagy :)


A kisfiam 20 hónaposan birt egyben végigülni és hallgatni egy Boribon könyvet. Pedig már 4 hónaposan mutogattam a kis könyvecskéket, és régóta lapozgatja, pakolgatja a könyveket (rengeteg van).

Ilyen picinek mesélj te, este öltözésnél meséld el hogy mit csináltatok aznap, merre jartatok, miket láttatok. Ez bőven elég, most még úgyis a hangod a fontos neki. Aztán ha kicsit nagyobb lesz adj neki lapozgatni könyveket, ismerkedjen vele, nézegessétek a képeket, mondd el hogy mi micsoda, mutogassatok benne. Imádno fogja. A meseolvasás ráér, pedig én is alig várom már, rengeteg szuper könyvet beszereztem. Még jó sok idő lesz mire tanulságos mesét kell neki olvasnod :)

2017. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

:))) 4 hónaposnak? semmilyet...najó, egyke 4 hónaposomnak ebben a korban a cicin kívül más nem kellett az elalváshoz. Mondókázni mondókáztunk de azt nap közben.

a szöveg teljesen mindegy, semmit nem ért belőle.

viszont azóta van egy kistesója, a nagy most 3 éves (mellesleg gyönyörűen beszél 1 éves kora óta, annak ellenére hogy sosem olvastam neki mesét lefekvés előtt 2 éves koráig), szóval mivel most már olvasok a 3 évesnek, a kicsi addig az ölemben és kvázi hallgatja (issza közbe a tápszert), 6 hónapos....állatosokat szeretjük de olyat aminek tanúlsága is van. de elég gyér a mesekönyv piac, nem nagyon válogathatunk, hosszas kutatás után 2 könyvet találtam amiben kellő hosszúságúak a mesék, és az elvárásaimnak megfelelő a szövegük

2017. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Akár a napi hírket is felolvashatod neki, nem fog rá emlékezni.

én egyébként kb egy éves korától olvasok neki lefekvés előtt mesét, előtte csak énekelgettem neki.

2017. máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Énekelj inkább neki, vagy mondókát olvass, aminek jó kis van ritmusa és ismétlődik. Egy 4 hónapos a tanulságot még nem érti, de a dallamra, sokszor ismételt szavaka már felfigyel.
2017. máj. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmit, mert kb. felesleges. Dehogy emlekszik ra.
2017. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!