Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam a kiságyban...

Hogy szoktassam a kiságyban alvás hoz?

Figyelt kérdés

1 éves kislányom csak mellettünk hajlandó elaludni. Ha leteszem a kiságyba rögtön föl kel játszik és mar nem is almos.

Hogy lehetne ezt megoldani?


2017. szept. 11. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Nem kellett volna erre rászoktatni. Beteszed a kiságyba, és nem engeded felkelni. Nem maradsz mellette, hanem kimégy a szobájából. Ha játszik, majd megunja, ha álmos lesz. Ha hisztizik, akkor sem törődsz vele.
2017. szept. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Na, szuper megoldás, 1-es! Kérdező, kérlek, ne kövesd az 1-es tanácsát!

Téged zavar, hogy Veletek alszik? Csak azért kérdem, mert az én gyermekeim addig aludtak velünk, amíg éjjel szopiztak. Aztán ahogy elválasztották magukat, átaludták az éjszakát, és gond nélkül beszoktak a saját ágyukba. Lehet, hogy a babád utálja a kiságyat. Az én fiam utálta, egy napot nem aludt benne, aztán amikor átkerült másfél évesen a szobájába, kapott egy junior ágyat, és nem kelt föl (egészen mostanáig, most 4 éves, elkezdett félni a sötétben, át kell vinnem közénk éjszaka).

A gyermekek nagyon sokat változnak egyik napról a másikra. Az is természetes, hogy veled akar aludni, az is szuper, ha majd átszokik az ágyába, és az is természetes lesz, amikor majd beindul az absztrakttól való félelme, és megint csak a szülői ágyba fog tudni aludni. Neked egy a dolgod: értsd meg az igényeit, és segíts neki megtalálni a megoldást! Ha a veled alvás a megoldás, akkor is! Pár év múlva már az arcra puszi is ciki lesz a számára!

2017. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszolónak abszolút igaza van :)
2017. szept. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató választ.

Nem zavar hogy ott alszik el mert ha elaludt beteszem az ágyába. Onnantol semmi baj sincs.

Csak jobb lenne ha ott tudna elaludni.

2017. szept. 11. 17:55
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
2es nem magyaráztad el a gyerekednek hogy nincs mitől félnie a sötétben? Érdekes azért a te nevelésed is. Ha minden nyikkra magad mellé veszed azzal beigazolod a félelme okát. Nem gondolod?
2017. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező szerintem se kellett volna rászoktatni az együtt alvásra. Most nem érti szegény, hogy ha eddig lehetett mostantól mért nem. Bírom ezt az utálja a kiságyat és mellettünk bír elaludni kijelentéseket. Persze mivel magadhoz vetted és veled aludt 1 évig. Ne csodálkozz h nem tud hirtelen a megszokottól máshol máshogy elaludni. És azon se csodálkozz ha fel lesz 3 évesen mikor ovis lesz 11ig..
2017. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Pedig a mi lányunk sem aludt a kiságyban születésr óta. Amint magunk mellé vettém és érezte a közelségünket, elaludt. Szerinted egy újszülött mennyit ért a világból, hogyan magyaráznád el neki, hogy márpedig a kiságyban a helye. Nálam az nem volt opció, hogx hagyjam sírni, aztán elfárad és elalszik. Közben meg az hiszi, hogy magár hagyták.
2017. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó, tudom kár volt erre szoktatni de már ez van.

De egy ennyi idős gyereknek hogy magyarázod el hogy az az ő helye es ott KELL aludni.

Sírni én se szivesen hagynám

2017. szept. 11. 21:54
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
5-ös! Természetesen elmagyaráztam Neki, és megteszem minden alkalommal, amikor elmondja, hogy fél éjjel a sötétben, de pont ez a lényege az absztrakttól való félelemnek: absztrakt, a nevében is benne van, megfoghatatlan, egyáltalán nem reális, mégis létező jelenség, sőt, abszolút élettani sajátosság. Szval a magyarázat mellé kap a kisfiam egy nagy adag empátiát, amire igazán szüksége van ezekben a helyzetekben. Egy kis gyermeklélektan és egy kis Vekerdy nem ártana neked, kedves nemtudomhányas kommentelő!
2017. szept. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is mondta egyszer este a nagylányom, hogy fél. Megkérdeztem, hogy mitől. Elmondta, hogy a szellemektől (idióta scoobydoo mese). Beszélgettünk és elmondtam neki, hogy az csak a mesékben van és a valóságban nincs. Megértette, elhitte nekem, bízott bennem és aludt szépen 😉
2017. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!