Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fél a kisfiam a szobájában,...

Fél a kisfiam a szobájában, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk a másfél éves kisfiammal és a férjemmel. Mivel 256 lakás van, eddig is minden hétre jutott valami felújítás, de most 2 hete felújítanak, még 1 hétig fognak, de a pasi naponta 2-3x random időpontokban fúr be két lyukat a vasbetonba. Persze nyilván mindig a fiam délutáni alvása közben. Másfél hét volt, mire a 255 lakás közül megtaláltam, ki az. Ennyi idő elég volt a fiamnak, hogy teljesen "elromoljon" az alvása. Napközben már le se teszem, értelmetlen, a felújító nem tudja előre megmondani, mikor fúr. Ezért szegény teljesen önveszélyes, nyűgös és álmos. A babakocsiban nem alszik, úgygogy ez a lehetőség kilőve. Eddig tökéletes volt az alvása, 8 hónapos kora óta végigaludta az éjszakát, most pedig ébred éjjel, többször is, ma 4.20-kor azzal kelt, hogy éhes, és két óra alatt se tudtuk visszaaltatni. Hiába teszem le korábban, akkor korán is kel. Addig kell olvasnom neki, amíg el nem alszik,különben zokog utánam. Ha letettük, még pisszenni sem lehet, pedig eddig ágyút is döngethettünk volna mellette, egyedül a vadbetonba fúrás zavarja. Félek, hogy baja lesz a kevés alvástól. Esik-kel egész nap, rosszabbul is eszik. Ráadásul 20 hetes terhes vagyok, nekem is pihennem kéne. Nem tudom, mit tegyek, én is zombi vagyok és egész nap szédülök, a fiam is csak árnyéka önmagának. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ez normális, hogy valaki 3 hétig fúrogat. Nyilván kell felújítani, de így...? Eleve ki se tette, én tettem ki másfél hét után egy papírt, hogy kérem keressen meg a felújító, de sokra nem jutottunk, mert nem tud mit mondani arra, hogy mikor fog fúrni, hiába mondtam, hogy èn alkalmazkodom, csak mondjon egy kétórás időontervallumot napközben. Reménykedtem, hogy ha valahogy kihúzzuk a felújítás végéig délutáni alvás nélkül, akkor utána elkezdhetem visszaépíteni a bizalmát és nem fog félni az ágyában, mert az egyértelmű, hogy azért fél, mert többször felébredt a fúrásra, de most úgy érzem, teljesen reménytelen, és most évekig nem fog normálisan aludni. Minden tanácsot szívesen fogadok. (A "költözz el", illetve "fogd fel, hogy ez egy panel" típusú válaszadók kíméljenek meg, van elég bajom nélkülük is)

2017. okt. 21. 07:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek, de neked meg azt kellene megérteni, hogy 250 lakóból néhány biztosan fog felújítani gyermeked délutáni alvása közben, esetleg vegyél neki valamilyen zajvédelmi eszközt, biztosan van ilyen csecsemőknek is.
2017. okt. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Pedig igazán megtehetnék, hogy nem fúrnak.

Amikor mi csináltuk a felújítást a konyhánk a szomszéd konyhájával közös falon van.

A szomszéd átjött, hogy legalább amíg ebédelnek addíg ne verjük a falat és ne fúrjunk.

Figyelembe vettük és ezt követően dél és kettő között nem csináltuk a konyhát, hanem csináltunk valami más addig a szobákban.Semmi hátrányunk nem lett belőle.

Szerintem próbálj beszélni vele ismét mert ha három hete folyik a felújítás még el fog tartani vagy két hétig.

2017. okt. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
A legjobb úton vagy affelé, hogy teljesen elrontsd! Ha olvasol neki éjszaka, altatgatod, akkor ehhez szokik majd. Tedd az ágyába, adj neki inni, és nem kell síri csönd, hagyd ott egyedül. Ha álmos lesz, elalszik. Az sem baj, ha sírdogál egy kicsit.
2017. okt. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. A gyerek NEM fél a szobájában, hanem csak nem tud nyugodta aludni.


2. Ne a felújítót kérdezd, hogy mikor nem fúr, hanem kérd meg, hogy pl déltöl kettöig ne fúrjon, mert akkor alszik a gyerek - ezt sokkal könnyebb megoldani, mint fordítva.


3. A gyereket éjjel ne szórakoztasd, ha felébred, lehetsz mellette, de ne olvass, énekelj, stb neki, mert ezzel csak rászoktatod, hogy olyankor érdekes nem aludni.


4. A napirendjét tartsd be - föleg az evésre godnolok, olyan nincs, hogy éjjel azért kell ennie, mert nem aludt délután.


5. Ezen kivül semmi esetre se vezesd be, hogy levegöt sem lehet venni, ha alszik, máscsak azért se, mert ha meglesz a kisebb, azt nem tudod "kikapcsolni".


6. Érzésem szerint sokkal több probléma a gyereknek, hogy te akarod bemesélni magadnak, hogy fél meg hasonlók - és EZ AZ, ami a gyereket megzavarja, a TE félelmed meg idegességed!

2017. okt. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos nem sìrdogál, hanem az öklendezésig ordìtja magàt, próbáltuk már sírni hagyni is. Máskor simán el tudta altatni magàt, ha ok nélkül felébredt, maximum bementem, kapott vizet, aztán cumi, kedvenc állatka ès alvás van. Maximum 5 percet pityergett. (Nyilván ez olyankor volt, ha láthatóan semmi baja nem volt, csak játszani akart.) De most ez egész más :( Igen, abban igaza van az utolsónak, hogy biztos az én idegességem és kimerültsègem is közrejátszik. Próbálol majd beszélni a felújítóval, de azt mondta, már másokhoz is alkalmazkodott...

2017. okt. 21. 09:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem is maga a zaj a legnagyobb baj, máskor is volt fúrás, ès sokszor fel se ébredt, én csak pislogtam, hogyan tud ilyen zajban aludni. Gondolom attól is függ, melyik falba fúrnak, akkor ébred fel ilyen remegve-zokogva, ha rezeg a fal...
2017. okt. 21. 09:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Próbálol majd beszélni a felújítóval, de azt mondta, már másokhoz is alkalmazkodott..."


Oké, akkor kérdezd meg, máshoz miben alkalmazkodott. Ha mondjuk marinéni azt mondta, hogy délután 2-4 között ne fúrjon mert az az ő sziesztája, akkor ez már neked is támpont. Ha azt nem is tudod, hogy mikor fúr, azt fogod tudni, hogy mikor nem, és akkor altass.

És akkor még jó fej is voltál, mert nem kértél plusz szünetet.

2017. okt. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt mondta, ezzel alkalmazkodik, hogy nem három napot fúr folyamatosan, hamem így apránként. Sok a nyugdíjas is, azt tudom elképzelni, hogy egy fekvőbeteg hozzátartozôja kérhette meg, hogy ne legyen folyamatos fúrás, gondolom mondjuk egy szívbetegnek nem tesz jót, ha rezeg a lakás, nyilván ez is érthető szempont. Tegnapra már olyan fáradt volt a fiam, hogy simán elaludt. 4 fúrást végig is aludt, az 5.-re megint remegve ébredt. Pedig a házirend szerint nem lehetne szombaton fúrni. De ez most másvalaki volt, nem találtuk meg. Viszont végre megint aludt éjjel szegény. Úgy döntöttünk, elmenekítjük a nagyszülőkhöz egy hétre, reménykedem, hogy csak a hirtelen jött jó idő miatt jött rá mindenkire a felújíthatnék, mert ennyi azért nem szokott lenni.

Mindenkinek köszi a tippeket, meg főleg az emberi hangnemet. :)

2017. okt. 22. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!