Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam le a kisfiam...

Hogyan szoktassam le a kisfiam a babakocsiban való alvásról? Hogyan altassam el hatekonyan?

Figyelt kérdés

8hónapos kisfiú anyukája vagyok első babám. Nos az lenne a problémám hogy kb. nyár óta csak babakocsiban képes elaludni észre sem vettem és szinte rászoktattam(szoktattuk) mivel sajnos a páromék szüleinél lakunk de jövőre tervezzuk a különköltözést.Anyósom is mindig abban tologatta nyáron a nagy hőségben az emeleten meg nagyon meleg volt azért nem vittem fel és azért altattam babakocsiban meg sok séta volt és akkor is ott aludt. De mostmár egyre rosszabb a helyzet a kiságyba csak este teszem be vacsi után akkor elalszik de van h csak mellettem és utána teszem be az ágyába.De napközben nem. Megpróbáltam de üvöltött egy órát és nem bírtam és többször is megtettem de ugyanaz..égtelen sírás hiszti kapózott csak.De még a járókában sem hajlandó elaludni itt lent a nappaliban mostmár az van h ki kell toljam a hidegbe felöltöztetni és a levegőn alszik csak el.De kérdem én hogy -15fokba és hófúvásba hogy vigyem ki? Mert szerintem akkor sehogy.Van hogy a babakocsiba ittbent is csak sir meg hisztizik akrobatázik. Nappal meg nyűgös es semmivel sincs el akkor se ha én játszok el szinte állandóan csak nyöszörög már nem tudom mit csináljak vele kezdek nagyon belefáradni alig alszunk éjjel is csomószor megébred valamikor pedig át kellene aludnia az éjszakát már.Ülni ül de mászni és kúszni sem akar hiába mondtam a dokiőnel ő azt mondta hogy ne aggódjak még szól ha aggódhatok.mert arra gondoltam hogy nem fárad el igazán mert nem mozog és hasra teszem de visszafordul es lustálkodik meg vagdalja a lábát a földhöz vagy csak forog. De érdekes mert este a kiságyba ha nincs kedve aludni akkor hasra fordul magától és kínlódik forog mintha menni akarna előre de nappal semmi. Tudom kicsit összetett de szerintem összefügg a nem mászás az alvással.Kompot fogok most neki venni abba hátha ellesz és mozog valamit.

Szeretnék tapasztalt anyukáktól tanácsokat kérni az altatással és a mászással (nem mászással)kapcsolatban mert múgy érzem ez az egész rosszabb lesz és félek hogy nagyon le lesz maradva vagy valami baj van.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2017. nov. 14. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Bébikompot minek? Hogy teljesen kimaradjob a kúszás és a mászás? Felejtsd el. Tedd sokat hasra és tedd körbe játékokkal. Motiváld a mászásra. De én biztos elvinném egy szakemberhez, hogy nincs-e valami baja. Alvással kapcsolatban: Sajnos sok babának kell valami, cici, cumi, ringatás, anyával alvás. Próbálkozni kell.
2017. nov. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát nehéz lesz, rászokott a motorikus mozgásra és ezt igényli elalvásnál.

De 8 hónaposan hogy fér el még mózesbe amúgy ?

mást nem tudsz csinálni mint hogy elaltatod babakocsiba, majd ha elaludt óvatosan átrakod a kiságyba ,de ehhez figyelned kell hogy mélyen aludjon kb 20 perc.

Ha felkel kicsit rázogathatod a popsiját az is egyfajta motorikus mozgást idéz elő neki, de erre se jó ha rászoktatod persze.

Éjszakát ráér átaludni 19 hónaposom 1 kezemen meg tudom számolni életében hány éjszakát aludt át.

Kompot meg ne vegyél csak hátráltatja a mozgásfejlődést és a gerincnek is nagyon káros.

2017. nov. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rakd be akkor amikor már a szemein is látszik hogy álmos. Dörzsöli, ásít. Vagy így csinálod?
2017. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Le fog szokni a babakocsiban alvásról, nyugodj meg! Szerintem egy ekkora baba esetében a nyugodt pihenés a legfontosabb, ha ezt a babakocsiban teszi, vagy ott kezdi el, aztán kerül át a kiságyba, na és? Nem fogja élete végéig a babakocsit igényelni. Most kell neki, mert megszokta, de hidd el, el fog jönni az az időszak is, amikor sikítva fog menekülni a babakocsitól, ugyanis már menni, szaladni fog, esze ágában nem lesz beleülni, főleg nem belefeküdni és abban elaludni. Nyugi! A kislányom most 2,5 éves, tavaly (másfél évesen) még a babakocsit rázkódására, abban fekve (félig kilógva) aludt el. Aztán egyszer csak átszokott az ágyába, azóta gond nélkül 3 perc alatt mély álomba képes merülni. Már jó régóta egyáltalán nem is használjuk a babakocsit.

És még valami: egy 8 hónapos babának nem kell átaludnia az éjszakát. Tudom, hogy jó lenne pihenni, de a babád nyugodtan ébredhet még, sok anyatejes baba 8 hósan még 2x szopizik éjjel. A fiam ennyi idősen mellettem aludt, mert tombolt a szeparációs szorongása és óránként keresett, szopizott. Aztán ez is elmúlt. Azóta a fiam 4,5 éves nagyfiú, a kislányom 2,5 éves nagylány, ágyban alszanak, nyugodtan, ezer éve nem szopiznak már. Úgyhogy nyugi, a te babád még nagyon pici, jegyezd meg, semmi nem állandó, nem végleges!

Ja, még egy: az én nagy gyerkőceim a mai napig ébrednek éjjel, ha valami gondjuk van. A fiam most éppen a félős korszakában van, a kislányom lassan ágytiszta lesz, éjjelente pisilni jár vagy csak egyszerűen tele van a fejecskéje a bölcsiből hazahozott sok élménnyel, szval én minden éjjel ébredek, elrendezem Őket aztán alszom tovább. Nyugi, ez az időszak nem a nagy alvásokról, pihenésekről szól.

2017. nov. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ilyen korú csecsemő még nem szakadt el teljes mértékben az anyaméhben töltött időszaktól, ahol az anya mozgása mindig érezhető volt. Ezért alszik el könnyen a mozgatott kocsiban, ahol megnyugszik a rázkódástól.
2017. nov. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak a babakocsiban való altatásra reagálnék.

Semmi rossz nincs abban. Ráadásul télen is biztosított a szabad levegő neki. Gyerekünk ebéd utáni alvása egész évben kint, szabad levegőn történt 2,5 éves koráig. Már akkora volt, hogy ha felébredt, saját maga kimászott a babakocsiból.


"De kérdem én hogy -15fokba és hófúvásba hogy vigyem ki?"

Az erdélyi havasokban laksz? Magyarországon még az elmúlt télen, ami az átlagosnál keményebb volt, akkor sem volt napközben -15 fok. A babát föl kell öltöztetni, és adott esetben a mínuszokban szikrázó napsütésben úgy fog órákig aludni, mint a bunda. És ez az egészséges!

2017. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát én 32 éves vagyok és még most sem alszom át az éjszakát.Egyébként gyerekfüggő a dolog.Tapasztalatból mondom három gyerekem van.Az egyetlen aminek érdemes utánajárni a kúszás-maszás a többi korral járó dolog.
2017. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ti szoktattátok rá a babakocsiban alvásra, a ti hibátokból most ő szenvedjen? Ha már rászokott, akkor aludjon el ott, ha neki az jó. Ne azt nézd, neked mi a jó, hanem neki.

Hagyni 1 órát is sírni, hát ez nagy kegyetlenség!

Nekem 3 gyerek van, sosem hagytam sírni őket 1 percig sem.Ha sír, gondja van, segítséget vár, de nem kapja meg attól, akitől várja.Képzeld el magadat, ha 1 órát sírnál valami miatt, és mindenki akire számítasz, elmenne melletted, rád se nézne!

Olvasgass már az ŐSBIZALOM-RÓL a neten!

Bébikomptól nem fog kúszni, mászni, ezt meg se venném.Az nem mozgás amit abban csinál, a gerincét terheli, nagyon káros!

Teríts le plédet a szobába, ülj rá, tedd magad mellé, játssz vele ott, és ezt rendszeresen mikor nem alszik. Fog mászni, kúszni, ha érdekes dolgokkal körberakod, mert oda akar menni.

2017. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nem flegma válaszokat várnék mint mondtam az ELSŐ gyerekem és nincs so tapasztalom és igen rászoktattuk csak gondoltam megpróbom de ki is vettem és nem mentem el egyedül mellette képzeld. Ja és a szőnyegen játszok vele hónalok óta és ott ülök vele minden nap órákat és foglalkozok vele és hasra teszem de nem marad meg úgy és hiába rakok oda akármilyen érdekes játékot akkor sem hajlandó utána menni. És nem mondanám magam kegyetlennek mert én igen is megpróbáltam mindent és azért tettem fel a kérdést hogy NORMÁLIS válaszokat kapjak nem leszólást .

A többieknek meg köszönöm a tanácsokat!

2017. nov. 15. 16:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta mi lett veletek? Nekem az altatással kB ugyanez a problémám most.. Csak baba kocsiban alszik el 9 hónapos, fel ébred éjszaka vagy 3 4x egy ideje, pedig jól aludt most 1 hónapja kezdte ezt, de ezzel nem is lenne gond, csak már ez a baba kocsi tologatás állandóan, hogy elaludjon sok. Soha de soha nem alszik el magától, és sokszor a babakocsiba is szenvedve. Köszönöm ha válaszolsz
2021. júl. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!