Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti kizárnátok a babakocsiban...

Ti kizárnátok a babakocsiban szunyáló csecsemőt az erkélyre?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom főleg a szüleim generációjától, hogy télen úgy altattak, hogy kitették a kiságyat vagy a mélykocsit az erkélyre, megvárták míg elaludt a csecsemő és utána becsukták az erkélyajtót, hogy ne hűljön ki a lakás.


Szerintetek milyen veszélyt hordozhat ez a kiságyban való altatáshoz képest, ha tízpercenként ránéztek a babára, a sírását pedig meghalljátok?

~6 hó alatti babánál



2015. nov. 16. 12:46
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
29%

Légzésfigyelőt mi egy éves korig használtuk. Nem kockáztattam volna, csak azért, hogy nekem kényelmes legyen.

Viszont szüleink idejében légzésfigyelő nem volt, így nem tudom mit tettem volna.

Illetve attól is függ, hogy mekkora a ház, milyen messze tartózkodsz az erkélytől. Illetve van-e védelem madarak/macskák ellen? Nem örülnék ha valamelyik bemászna a gyerekem mellé, m fázik és ugye a puha babatakaró jó meleg...

2015. nov. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
67%

nekem téli babám van, pár hetes korától az erkélyen aludt hatalmasakat délutánonként :)

a nappaliból nyílt az erkély, ott kitakarítottam, az ajtó mellé ültem a tabbal, vagy épp megebédeltem. egyébként nem csuktam be az ajtót, de tárva nyitva se hagytam, minden rezdülését meghallottam.

2015. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
61%
én a teraszra kitettem így aludni, mondjuk nem erkély és nem emeletes ház..na de mi történhetne, gondolom ahhoz még kicsi hogy bármilyen módon kimásszon a babakocsiból..szerintem kiteheted.
2015. nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
61%
én is kint altattam a fiamat a teraszon, családi házunk van, a nappaliból nyílik, meghallottam az első "nyekkenését" :) sokkal jobbakat aludt kint mint a kiságyában... egész addig kint altattam, míg meg nem tanult felállni a babakocsiban :)
2015. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
56%
De miért kell szegény gyereket kitenni a fagyba aludni??
2015. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
39%
Márciusi a kisfiam (most már 2.5 éves), télen nem raktam ki az udvarra de tavasszal már igen. Sokszor csak babakocsiban tudtam elaltatni így hazaérve ott hagytam a bejárati ajtó előtt, ajtót nyitva hagytam, szunyoghálóst raktam a babakocsira és volt hogy 2 órán keresztül kint aludt. Én addig jöttem-mentem a lakásban, elintéztem a dolgaimat, kb 5-10 percenként ránéztem, de szinte folyamatosan a szemem előtt volt mert a nappaliból kilátok az udvarra. Én a helyedben kiraknám, ajtó becsuk (ha nagyon szigeteli a hangot akkor csak résnyire kinyitva hagynám) és többször nézz rá.
2015. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
61%

5ös, nem fagyba, hanem a jó levegőre. te le se viszed sétálni a kicsit télen, mert hideg van? a babának teljesen mindegy, ha séta közben alszik a babakocsiban vagy kint van az erélyen és úgy alszik. én azért tettem ki, hogy a friss levegőn legyen, 3-4 órát aludt kint. és azért az erélyre, mert ott nem volt annyira hideg, ugye a ház oldala miatt melegebb volt ott és félig zárt erkély, a szél se fújt be, az eső se esett be...

egyébként az erkélyen a leghidegebb amit mértünk 6 fok volt (kint az utcán akkor -10 volt). nem hiszem, hogy a 6 fok ártalmas lenne

2015. nov. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
55%
5: a szabad levegőn alvás nagyon egészséges az immunrendszert erősíti, mellesleg nálunk 16 fok van, nem tudom te hol élsz, ahol fagy...
2015. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
58%
Nem hagytam kint. Ha kint voltunk, én is felöltöztem és mellé ültem. Vannak madarak, bogarak, és egyebek is, a hidegről nem is beszélve. AMikor én fázom, akkor ő is, ezért eszembe se jutott úgy otthagyni, nem vagyok vele. Amúgy sosem altattam hidegben kint, kimentünk de csak fél órára. Az enyém aludt az ágyában is, kényelemben, melegben. Az immunrendszerével meg semmi baj, két éves és még nem volt beteg.
2015. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

A szúnyogháló (ha a kocsin van) vajon a madaraktól ellen is elég?

A 9.-en macska már aligha kószál. :)

Szerencsére nem dohányos lakik felettünk, így a kieső cigicsikkektől nem kell tartani.

De mi lehet még?


Egyébként úgy merült fel, hogy valamelyik nap elromlott a lift, így fent ragadtunk a 15 kilós kocsival. Kivittem az erkélyre és nagyon jót aludt, de én paramami lévén nem igazán mertem ott hagyni, pedig a nappaliból rálátnék.

2015. nov. 16. 13:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!