Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek hogy időben elaludj...

Mit tegyek hogy időben elaludjon a fél éves babám?

Figyelt kérdés

22 hetes kislányom 3 hete nagyon későn alszik el hosszú tortúra után.Nem volt problémánk azelőtt.Fürdés,szopi után betettem a kiságyba,fogta a kezeimet és szépen elaludt.8-9között.Fél óra után megébredt,de utána vissza is aludt.Harmadik hete,hogy ez teljesen felborult.Fürdés,szopi és ugyanúgy hamar elalszik fél órára,de utána már nem hajlandó visszaaludni.Képes 2-3órákat fent lenni mire visszaalszik.Az átalvással nincs problémánk de mire elalszik...sokszor nagy hisztik árán.Mellém fekszik az ágyba az ő szobájába és próbálom visszaaltatni.Miután megébred az esti lefektetésnél fél óra után még próbálkozok visszaaltatbi,egy ideig úgy is tűnik visszaalszik,egyszer csak kipattan a szeme.Napközben alszik 11-12 fele fél órát,fél 3-kor nagyobbat alszik 2-2,5 órát és hát este a kis fél óráját.

Mit kellene másképp csináljunk?

Válaszokat előre is köszönöm!



2017. dec. 3. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem a nappali alvás nagyon sok, az enyémek ilyen idősen napi egyszer aludtak nagyjából három órát. Első lépésként nem tudod valamelyik - mondjuk az esti alvást elhagyni?
2017. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző..22 hetes, nem hónapos. A nappali alvása rendben van. Nem tudom..az én kisfiam is csak velem hajlandó aludni..
2017. dec. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém magànak àllította be az alvàsokat.Szerintem az alvàs és a kajàlàs az a témakör,amit nem tudsz erőltetni.Nekem legalàbbis nem sikerült.Ha nem àlmos nem fog aludni.Én alkalmazkodtam hozzà mindig,amikor borult a rend,nem harcoltam vele,és így 1-2 hét alatt újra beàllt az alvàsa.
2017. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanúgy mint az előző.

Ha nem álmos, úgysem alszik. Ha meg álmos és próbálod kihúzni hogy jaj még egy órát bírj ki, hogy jó időben aludj el - az meg csak síráshoz vezet.


Én az ilyen esti alvás gondokhoz mindig trükköket kerestem. Mindenfélét kipróbáltam és ami bevált, megtartottam. Például a fiamnak az volt jó, ha két cumit kapott az esti elalváshoz. Egyikkel játszott, másik a szájában és a nagy játékban elaludt. Előtte pedig valamelyik játéka kellett neki a “játékban elfáradáshoz”.


Én úgy látom, hogy ha van amivel tudnak foglalkozni egy csendes szobában, ahol nem éri őket plusz inger, hamarabb elcsendesednek és elalszanak. Ahogy mi is. Ha ki van kapcsolva a tv, csak olvasunk vagy más - hamarabb elálmosodunk.


Persze kérdés, hogy nálatok mi az ok. Ha utánad vágyik, akkor semmi játék nem terelheti el a figyelmét. :/

2017. dec. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!