Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Teljesen kikeszultem a nem...

Teljesen kikeszultem a nem alvastol, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves fiam, 3 és fél éves korában kezdte ataludni az éjszakát... Addig rendszeresen keltett sokszor.


Most pedig 6 hónapos a tesója, ugyanolyan borzasztó a helyzet, megszamlalhatatlanul kell és nehezen alszik vissza.


Évek óta nem alszok és nem vagyok kipihenve. Napközben haztartartas egyetem munka építkezés mentek az elmúlt években. Mindig rengeteg feladatom volt.


Teljesen kikeszultem, és ossze vagyok törve

Zúg a fülem, szedulok, ingerült vagyok. Ki tudnék szaladni a világból :((((((


2018. jan. 7. 00:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

Ti vallaltatok ket gyereket, es most mi sajnaljunk ?

A ferjed nem segit ?

Napkozben miert nem alszol ? Gondolom a nagy ovodas, egy 6 honapos meg alszik nappal.

2018. jan. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Esetleg egy nap nem tudna vigyázni rájuk más (mama, nagynéni...) ha nem is egész napra de legalább egy délelőtt vagy dálután elmehetnétek egy moziba vagy fürdőbe a pároddal. Ha szoptatsz akkor is max egy étkezést kellene cumisüvegből vagy ha már esetleg kóstoltatással kiváltani a vigyázónak.

Hidd el ha nem is akarsz lemondani a szoptatásról de elmentek egyet sétálni vagy beülni egy cukrászdába az is sokat jelent.

2018. jan. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nulla segitsegem, férj reggeltől estig dolgozik, hogy a törlesztőt tudjuk fizetni.

Igen mi vállaltuk de nem gondoltuk volna, hogy ennyire pechesek leszünk. Rengeteget kerdezoskodtem és sok 2 gyerekesnek csak az egyik volt ennyire rossz alvó. Bizakodtunk, hogy talán jobb lesz, de sajnos már látszik, hogy nem :(

Most is 10-30 percenként felsir.

Nekem nem programokra van szükségem hanem tartós kialvasra.

Sajnos napközben nagyon nehezen tudok ellazulni elaludni, arra még már felkel a baba.

2018. jan. 7. 01:07
 4/21 A kérdező kommentje:
Nagyon csalódott vagyok :( amiért ilyen mosott rongy vagyok már évek óta. :( teljesen letortem a felismeréstol most hogy fél éves a baba és látom milyen irányba megyunk
2018. jan. 7. 01:10
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Sajnaljuk, de most mit varsz itt tolunk ?

Irtam - aludj napkozben

Utanam irtak, kerj segitseget. A nagy ovodaban van, hivj egy babyszittert delelottre 2 orara, addig lefekszel.


Mast mit varsz innen, menjunk hozzatok ejszkara ?

2018. jan. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

És ha a férjed egy nap, ne adj isten 2 nap szabit kivesz és az egyik éjszakát átvállalja? Vagy a napközbent?

Ha szeret a párod és tényleg ennyire padlón vagy akkor valahogy megoldja. Mivel a törlesztő mellett ez is baromi fontos és csak 1 max 2 nap.

De akár hétvége is lehet és akkor szabi sem kell. Nagyobbat elviszitek mamához a kisebbre a férjed vigyáz vagy legalább egy éjjel ő kel. Akkor ki tudod magad aludni.

2018. jan. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
8%
3M fuldugo alvasra, gyogyszertarban kaphato, nem draga
2018. jan. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem hagyd sírni, nem kell mindig felpattanni hozzá. Egy kamerát szereljetek be a szobájába, hogy lásd, hogy mi baja, hogyan viselkedik, tényleg valami baja van, másképp viselkedik, vagy csak megszokásból sír.

Ha netán egy szobában van veled, akkor egyszerűen csak ne kelj fel, csak pillants rá úgy, hogy ne vegye észre. Majd abbahagyja.

Esetleg a szoba hőmérsékletével lehet gond. Vagy túl meleg van, vagy túl hideg.

2018. jan. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, kiprobaljuk őket.
2018. jan. 7. 03:05
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Nekem erre egy dolog vált be: együtt alszunk a kicsivel. Este gyorsan elalszik, 8 és reggel 6 között szundi van. Ha fogzás vagy más miatt sűrűbben megébred, akkor is max annyi, hogy félálomban van még, kap cicit, aztán öt perc után hanyatt vágja magát és alszunk tovább. Mikor áttörnek a fogacskák, és szenved, akkor fürdetés előtt kap Nurofent, mire aludnia kell, addigra hat. Szoptatás után bekenem Dentinoxszal. Így el tud aludni.

Szeparációs szorongásos időszak van nála (10 hónapos), ilyenkor este csak annyi kell neki, hogy mindeki megvan. Félálomban megfogja a kezem vagy apát megpiszkálja, és alszik tovább.

Nincs esti sírás, ringatás, mászkálás a 9 kilós gyerekkel. Mindenki tud aludni, anya-apa kipihent, nyugodt. És nem okoz gondot a házaséletünkben sem, semmilyen téren.

A legkisebb harmadik gyerek, egyik se aludta át az éjszakát 2 éves kora előtt, de nem voltam ennyire rottyon soha.

2018. jan. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!