Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Teljesen kikeszultem a nem...

Teljesen kikeszultem a nem alvastol, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves fiam, 3 és fél éves korában kezdte ataludni az éjszakát... Addig rendszeresen keltett sokszor.


Most pedig 6 hónapos a tesója, ugyanolyan borzasztó a helyzet, megszamlalhatatlanul kell és nehezen alszik vissza.


Évek óta nem alszok és nem vagyok kipihenve. Napközben haztartartas egyetem munka építkezés mentek az elmúlt években. Mindig rengeteg feladatom volt.


Teljesen kikeszultem, és ossze vagyok törve

Zúg a fülem, szedulok, ingerült vagyok. Ki tudnék szaladni a világból :((((((


2018. jan. 7. 00:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

A párodnak be kell vállalni egy egy éjjelt...te menj át a nagyobbhoz aludni.

Az én párom ha látja rajtam, hogy hulla vagyok beküld a szobába aludni.Nem számít, a házimunka főzés majd meg lesz csinálva.Sokkal fontosabb, hogy ne ess össze.

2018. jan. 7. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ezért aludtunk végül együtt. Legalább 2-3 óra plusz alvást jelentett, hogy nem kellett megvárnom azt a 20 percet, amíg biztosan alszik, hogy visszarakhassam a fél méterre levő ágyába. Így sokszor még evett, én már aludtam. (Első gyerek nálunk már pár hónaposan aludt, csak a kicsinél dőltek az elveim.) Aztán 2 évesen gond nélkül átszokott az ágyába, bár most 4 évesen is kel még olykor hajnalban.
2018. jan. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
49%

Akkor alszol nappal, amikor a gyerek. A házimunka pedig meglesz amikor hazajött a férjed és pl. fürdeti a babát. Ennyi.

Millió nőnek nincs segítsége, azaz nem jár át a nagyi mosogatni hidd el!

Az én gyerekeim sem elusszák át az éjszakákat, most a kicsi, évekkel ezelőtt a nagy. (bár én nem vállaltam kis korkülönbséggel mert racionális típusok vagyunk, és átgondoltuk hogy igen, az a sok egyéb mellett többek között nem-alvással is jár). Férj nálam is dolgozik (kinél nem?!)..

Tessék aludni vagy legalább pihenni amikor a baba alszik! Mindössze ennyi a titka! Teljesen felesleges minden házimunkát azonnal megcsinálni aztán sírni hogy összeesel (mellesleg azért az ember ennél erősebb anyagból van gyúrva, persze mindig van kivétel).

2018. jan. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk ezért születtek jó nagy kor különbséggel a gyerekek. Első 2 gyerekem között 8 év van a második és a harmadik között 5 év. Így maradtam normális. Amúgy én meguntam a nem alvast és akkor kezdtünk el együtt aludni. Ez több plusz órát jelentett. Énis dolgoztam - tanultam mellette . Másképp nem -bírtam volna .
2018. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Van egy 2,5 fiam és egy 6 hónapos lányom.

Pont ezért kicsi a korkülönbség. Fiam se aludja még át mai napig az éjszakát és most a pici se. Mindig két gyereket akartam én most egybe le tudom a nem alvást utánna majd alszom. :D

Néha én is megbolondulok, hogy mostmár sok de hál istennek nekem van segítségem, anyukám szinte mindennap át néz, férjem meg itthon dolgozik. Így könyebb bár az éjszakákat egyedül viszem...

2018. jan. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Azoknak, akik szerint nappal kell aludni, amikor a gyerek, üzenem, hogy a fél éves csecsemő (nekem pont ilyenem van!) nappal vagy 2x alszik másfél órát, vagy 3x kb. 30-40 percet. Ezalatt pont elmész wc-re, megeszed az ebédedet (már ha van, mert a főzésre ennyi idő nem elég), esetleg elmosogatod a cumisüvegeket, cumikat és/vagy hozzátáplálós dolgokat. Amikor mindezek után lehajtod a párnára a fejed, nyomban kel a gyerek. Akkor is, ha sírni hagyod, max. akkor az ordítás miatt nem tudsz aludni, nem azért, mert épp vele foglalkozol (ami meg kutya kötelességed amúgy).


A kérdezőnek meg egy felvetés: nem lehet, hogy a foga miatt kel, és némi fájdalomcsillapító megoldaná a problémát? Vagy ha még anyatejes, nem lehet, hogy egyszerűen éhes? Mert ez a probléma is könnyen megoldható már. Értem, hogy a legjobb az anyatej, de olyan áron, hogy az anya kimerül és ingerült, nem a legjobb.

Fájdalomcsillapítót meg mindenki vesz be, ha fáj a foga, én nem hagyom a gyereket se szenvedni. (Nyilván nem kell teletömni vele, de indokolt esetben kell adni. Szerintem.)

Főleg mert ha pici korában megszokja, hogy sokszor kel, később is kelni fog, nem azért mert baja van, hanem mert megszokta.

2018. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem csak megszokasbol kel fel.
2018. jan. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egy gyereknek mindig minden ejjel van valami baja.
2018. jan. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Én úgy látom, hogy egy idegrendszeri érés hozza meg a jó alvást. Legalábbis a nagyobbiknal így tapasztaltam és most is így látom. Persze probalgatom a baba határait de nem úgy, hogy fél éjjelt orditatom mivel apukajanak pihenni kell.

Az elsővel én annyi mindent próbáltam semmi tipp trükk nem jött be.

Sajnos nem tehetem meg a nappali alvasokat nyugis pillanatban főzök takarítok stb. A hordozasztol már mindenem fáj, szóval ez sem opció annyira.

Ha belegebedek is ez van, próbálom elfogadni és csinálni a feladatokat. Néha nagyon ji tudok borulni

2018. jan. 10. 02:36
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem elkeseríteni akarlak, de mi mindig együtt aludtunk a kislányommal, mégis 1,5 éves korától elkezdte este az óránként ébredést. 3 éves koráig esténként minimum 6-7-szer keltett és szopizni akart. Aztán 3 éves kora előtt nem sokkal egy csapásra megváltozott és csak 1-2 alkalommal ébredt, most 3 éves 10 hónapos és végigalussza az éjszakát. Sokszor forgolódik, takargatni kell, nem győzzük több réteg ruhában altatni, ha véletlen nem ébrednénk fel amikor kitakarózik, szóval most is többször fent vagyunk, de ő alszik közben, ez így már bírható. Nálunk ez a borzalmas nem alvós időszak közvetlen az MMR oltás beadása kor kezdődött (18 hónaposan kapta meg). 14 hónaposan kezdett beállni az alvása, esténként max. 2 ébredés 4 hónapon át, az oltás napjától ennek egy csapásra vége lett.


Otthon Segítünk Alapítványhoz fordulj, hátha tudnak segíteni.

2018. jan. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!