Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nagyon félek a bölcsőhaláltól,...

Nagyon félek a bölcsőhaláltól, ki volt még így?

Figyelt kérdés
Van egy 11 napos babám és már 2 - szer besípolt a légzésfigyelő. Tegnap téves volt, az már biztos, mert addig fészkelődött, mag lecsúszott róla. Be is jelöltük, meddig tart a légzésfigyelő. Viszont annyi ilyet olvasok itt a gyakorin, rettentően félek ettől. Anyatejes is, ,ár magától ébred 2 óránként is enni. Remélem ezzel is csökkentem az esélyét. Megvárom, amíg elalszik a mellemnél, utána rakom csak be a kiságyba. A kórházban nagyon féltettem, bebugyoláltál, csomó takaró volt körülötte, nem is mertem elaludni, ott nem volt légzésfigyelő. Aki küzdött ilyen félelemmel ossza meg velem, nagyon - nagyon féltem a kisbabám.
2018. jan. 15. 11:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
megint az előző vagyok, amit a 6- is ir, az nagyon igaz. Én külföldön lakom és itt kifejezetten mindenhol felhívják a figyelmet hogy TILOS a rácsvédő meg ezerféle plüss, meg akármi az ágyban mert ezek mind fokozzák a bölcsőhalál lehetőségét. Csak és kizárólag a matrac és rajta a lepedő legyen bent. Egyébként Amerikában több államban betiltották a Magyarországon még nagyon divatos rácsvédőt. Azért mert több haláleset volt miatta.
2018. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
83%

ma 11:15

Ez nem igaz, nem normalis, ha becsippan attól, hogy arrebbmegy a gyerek, a babak összevissza mocorognak az ágyban.. a miénk sosem riasztott be emiatt, pedig sokszor volt, hogy az agy tetejen fekudt keresztben, szoval abszolut nem volt rajta, de mindenhol érzékeli, amig az ágyban van.

2018. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%
Akinek ez van hogy azért becsipog mert elmászik, ez tényleg nem normális, de egyébként rá is van írva a dobozra, legalábbis az Angel Care nek, hogy rakjunk az ágy rácsa és a légzésfigyelő közé egy vékony deszkát esetleg ezt próbáljátok ki
2018. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 lapos AngelCare van - az elején volt 1-2 téves riasztás, de kiderült, hogy az volt a gond, hogy az ágyrácson volt az érzékelő, és nem teljesen sima felületen. Alátettünk egy furnérlapot, és onnantól kezdve nem volt gond. Csak azért írom, hátha ez nálatok is segíthet :) (Tényleg az van a használati utasításban, hogy teljesen sima felületen legyen egyébként.)
2018. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
nekünk nem egyszer történt olyan, h kivettem a babát, a kiságynál által, ringattam és még akkor sem riasztott, mert érzékelte a mozgás. Amikor arrébléptem pelenkázni, akkor csippant be. Szóval egyetértek azzal, h olyan nincs, h lemászik róla. A sima furnérlapot mi is használtuk, arra tettük rá a lapokat.
2018. jan. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
76%
*álltam
2018. jan. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Most leteszteltük, arrébb tettük nem jelzett be. Valószínű sajnos nem téves riasztás volt. Most leszedtük a kiságyról azokat a rácspárnákat is. Remélem nem lesz már gond.
2018. jan. 15. 12:40
 18/29 anonim ***** válasza:
84%
Akinek ez van hogy azért becsipog mert elmászik, ez tényleg nem normális, de egyébként rá is van írva a dobozra, legalábbis az Angel Care nek, hogy rakjunk az ágy rácsa és a légzésfigyelő közé egy vékony deszkát esetleg ezt próbáljátok ki
2018. jan. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
,bocsi Nem tudom miért küldte el még egyszer.
2018. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
68%

A legérzékenyebb azt jelenti, hogy a legrövidebb időt állítottad be, ami két légvétel közt lehetséges (vagyis ötösön pl már 5mp után riaszt, míg hármason csak pl. 10mp után). Én se értettem miért csipog folyton, mióta hármason van, sose jelzett. Én is azt hittem, hogy azért a legérzékenyebbre kell állítani, mert így a legkisebb légvételt is érzékeli, de nem.


Amúgy nem akarlak elkeseríteni, én is ilyen parás vagyok, 16hós, még mindig alatta van, pedig semmi kockázati tényezőnk nincs az ég egyadta világon...

2018. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!