Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon félek a bölcsőhaláltol...

Nagyon félek a bölcsőhaláltol mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Van légzésfigyelőnk de nagyon félek ha valami gond van annyira bepánikolok,hogy nem fogom tudni mit kell csinálni.Volt valakinek gondja vagy tude-e valaki olyat akinek a családjában volt ilyen az megtudta ellőzni a bajt.
2013. máj. 23. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy elsősegélynyújtó tanfolyamra, ott megtanítják, mi a teendő, ha baj van.
2013. máj. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Voltam és azt tudom,hogy mit kell csinálni csak attól félek,hogy annyira bepánikolok,hogy nem fogok tudni csinálni semmit a sokktol.
2013. máj. 23. 23:14
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Hát pedig lehet pár ilyen dolog a kérdéseden kívül:

-félrenyel,

-leesik valahonnan,

-elesik majd motorral a betonon,

-hanyat vágódik amikor menni tanul,

-megcsípi valami

és ezer más.

ezektől nem félsz?

ja, különféle betegségek is vannak.

2013. máj. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Volt valami gond a szülésnél, rossz lett az Apgar értéke, dohányoztál terhesen? Ha ezek egyike sem áll fenn, akkor vegyél egy mély levegőt és nyugodj meg, elég kicsit a valószínűsége, hogy bármi is történjen. Ha "negadjisten" mégis túl mélyen alszik a baba, az esetek nagy százalékában felébred a légzésfigyelő sípolására. Mennyi idős most? Ahogy a 3. is írta, még rengeteg egyéb dolog történhet, és fog is történni azzal a picivel, tehát a saját érdekedben próbálj kicsit lazábban hozzáállni a dolgokhoz, mert a végén még becsavarodsz.
2013. máj. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi gond a szülésnél,9-10-es apgárral született és nem dohányoztam.Nemtudom miért de ettől félek a legjobban,4,5-hónapos.
2013. máj. 24. 00:11
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Egyik ismerősöm babájának napközben leállt a légzése. Rohantak fel a szobába és a baba nem lélegzett. Anyósa kikapta az ágyból és csak rázogatta, masszírozta, csipkedte és a baba egyből sírni kezdett. A gyermek azóta 2 éves. Elvégezhetsz tanfolyamot, de ha baj van és felhívod a mentőket ők is nagyon ügyesen gyorsan elmondják mit hogyan csinálj és közben küldik a mentőt is, sok könyv is van ezzel kapcsolatban, védő nő is szívesen segít szerintem, neten is sok sok infó van. És látod sokszor az is elég ha kicsit "felébreszted" a gyereket.
2013. máj. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Néhányszor beriaszt a légzésfigyelő nálunk ha lemászik róla ilyenkor rohanunk át. Telefonnal rohanunk - azonnal hívni a mentőket ha tényleg baj van, kihangosítani, ők majd mondják az utasításokat amit amúgy is tudunk, Te is tudsz.

Szerencsére még nem történt baj, de már kb.10x riasztott (lemászás, elemkimerülés). 7 hós anyukája.

2013. máj. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ilyen ismerősöm,akinél baj történt.

A barátnőm unokatestvére a nő.Ő mesélte,hogy beriasztott a picinél,1 hónapos volt.Szaladtak a kiságyhoz.Tényleg nem lélegzett. :( Apuka hívta a mentőt,anyuka újraélesztette a babát.Sikeresen.Mire kiért a mentő,újra volt légzése. Azért beszállították a kórházba megfigyelésre.

Azóta jól van,nem történt meg újra.Ma már 8 hónapos nagyfiú. :)

2013. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!