Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szokassam különszobába a...

Németi Alexandra kérdése:

Hogy szokassam különszobába a másfél éves fiamat?

Figyelt kérdés
Egy honap mulva költözünk új lakásba;(eddig szüleimmel éltünk) és egy szobába vagyunk a picúrral. Cicizik még mellettem elalszik aztán beteszema kiságyába. Nem tudom ha kulon költözünk merjem e egyből külön szobába tenni? Kisebb fény mellett alszik. Lassan szeretném ha leszokna a ciciről is.. nem nagyon van már tejem és már szinte fáj ha 25-30perceket cicil.. valami modszer?? Hogy leszokjon..? Hiába mondom neki hogy fáj anyának meg hogy elfogyott olyankor csak sír és sír teljesen tanácstalan vagyok mit tegyek és hogy.. új lesz neki a lakás is nem tudom hogy fogja fogadni hogy mostantol külön szobája lesz.

2018. jan. 16. 22:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Merjed. HATÁROZOTTAN. 1 év fölött az anyatejnek 0 a tápértéke a baba számára, azt is határozottan állítsd le. Bőg egy-két napig (ettől semmi baja nem lesz) majd rájön, hogy ez a helyzet. Beteszed a kiságyba és leülsz mellé mesélni,énekelni. Nem a karodban, mellen lógva kell elaludjon. (már 3 hónaposan se)

"Hiába mondom neki hogy fáj anyának" - persze hogy hiába mondod, hisz nem érti, ezzel csak egy perverz felnőttet nevelhetsz: fáj, de neki élvezet - hagyd már a fenébe ezt.

2018. jan. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan így altattam este, mint te. Mi már az 1 éves oltás külön raktuk. Be voltam parázva, hogy, hogy fogja bírni, de még jobban alszik külön, mint velünk egyszobában. Egy sírós éjjelünk sem volt emiatt. A cici: én először is lassan megbarátkoztattam a tejjel, mert tudtam, hogy arra akarom majd kiváltani a cicit. Ma volt az első eset, hogy altatáskor csak egy cumisüveg tejet kapott, meseolvasás mellett, cici nélkül. Hát rázni kellett még egy picit, de nagyobb hiszti nem volt, egyenlőre 🙂. (16 hónapos kisfiú)
2018. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Inkább a megérzésidre hallgass. Íme egy ellentétes vélemény.

Ha egy év felett a tej tápértéke nulla, akkor az én 20 hós fiam 8 hónapja mivel működik, mert ételt nem nagyon eszik.... Lehet ott bőven tejed, és nyugiforrás is.

Szerintem nyugodtan megpróbálhatod külön szobában altatni, ha jó alvó, nem okoz fennakadást.

Csak akkor szoktasd le, ha nyűg neked, de ha nem, nincs ezzel gond.

A cuminak végképp nincs tápértéke, mégis nekedugranak, ha megkérded, miért az egy 4 évesnek...

2018. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%

Jó esetben az új környezet elvonja majd a figyelmét a cicidről. Ha sír, akkor se add neki.

Sajnos ilyen helyzetben csak a határozottság megoldás, ha mindig engedsz neki, akkor sosem lesz előrelépés.

Nem kell mondogatni neki, hogy fáj, úgysem érti. Mostantól nem teszed cicire és ennyi.

Meg fogja szokni.

2018. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk a védőnő azt tanácsolja ilyenkor hogy adjunk cumisüvegből tejet vagy kakaót neki.


Sógornőmnél bevált.


5hós anyukája.

2018. jan. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
5, tökéletes módja, hogy elrohaszd a gyerek fogait. Onnan hogy van foga, nem kellene fogmosás után semmit kapnia, anyatejet sem, nemhogy cukros löttyöt cumisüvegből.
2018. jan. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
A tej nem cukros lötty és nem is szándékozom sokáig adni, de inkább azt, mint a cumikát. Neked milyen ötleted van akkor ciciről leszoktatásra? A második vagyok.
2018. jan. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

7, a cicin alvásra való rá nem szoktatás. Onnantól hogy foga volt, egyszerűen megfordítottuk a sorrendet. Esti szopi, fürdés, fogmosás, alvás lett a sorrend, de előtte se mellemel a szájában tettem le aludni. Evett, elraktam, őt meg le. Ringatva, dúdolva, hátsimizve, fenekét paskolva... mikor mi vállt be.

Egyszerűen olyan módszert nem vetsz be, amit magad se akarsz fenttartani.

De nyilván könnyebb befogni a száját, mint elaltatni.

2018. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
7nek: a legfontosabb, hogy a szoptatás az táplálás féléves kor után és nem "megnyugtatás" "altatás". A hozzátápláláskor először teljesen a vacsora lesz kiváltva más étellel és ringatás ének, mese ez az altatás. Határozottan, ritmusban és következetesen alkalmazva a féléves tudja, érti, hogy ez a rend, éjjel nincs evés, szép altatóénekkel beteszik a saját ágyába, elbúcsúznak tőle és szépen átalussza az éjszakát (ez egy kis szertartás, amit VÁR ÉS SZERET egy féléves!). Hajnalban kel és szoptatás - a reggeli az utolsó kiváltott táplálás. 1 éves kor után nehéz az elválasztás és semmi tápértéke - csak víz helyettesítő- úgy hogy el kell kezdeni fokozatosan féléves korban.
2018. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%

Ennyi ökörséget már rég hallottam a szoptatásról, mint amit itt összehordtatok. Arra kíváncsi lennék, hogy ha az ominózus fél éves az ágyba betéve sírni kezdene mit lépne a fenti válaszoló...nem minden gyermek működik egyformán.

Valamint, ha a tej kevés lenne, jópár 1-2év közti gyerkőc éhen halna...



Kérdező, másfél éves gyermek még nagyon pici és nagyon sok változás fog következni, ráadásul a szeparációs szorongás is éppen időszerű. Egyszerre nem szabadna ennyi mindennek kitenni. Legyen meg a költözés, pár hónap múlva külön alvás (bár én spec ezzel sem szivatnám saját magam, nekem jobb mellette fekve elsimizni, ha ébred, mint átfutkosni) és fokozatosan a cici megvonás. Az LLL.hu oldalon van hasznos írás az elválasztásról.

2018. jan. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!