Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti felkoltitek a kicsit ha...

Caddy23 kérdése:

Ti felkoltitek a kicsit ha sokat alszik, hogy egyen?

Figyelt kérdés
Egy honapos kislanyunk aki tapszert kap, van ugy, hogy sokat alszik leginkabb delutan, negy , negy es fel orat is. Utana ugy vesszuk eszre, hogy nyugtalanabb mint altalaban eves utan es mindig siras van,gondolom nagyon megterhelodikba gyomra. Doktorno tanacsara nem ebresztjuk fol, de szerintem nen csinaljuk jol.
2018. jan. 21. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
nem ébresztettem egyiket se alap esetbe. Az első nagyon sárga volt, ő még 1,5 hónaposan is nagyon aluszékony volt,így akkor éjjel nappal 3 óránként ébresztő és próbáltam etetni. Amikor már minden rendeződött ezen a téren akkor onnantól nem ébresztettem.
2018. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Azt kihagytam,hogy ha úgy érzed jobb lesz ha ébreszted akkor ébresszed,próbáld ki. Sokszor nagyon jó az anyai megérzés
2018. jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Én nem ébresztettem mert pont akkor volt nyugodtabb, amikor hosszabb idő eltelt 2 evés között, hasfájós volt, egyébként is rosszul aludt.


Úgy érzed kelteni kellene.. próbáld meg! Az anyai megérzés be szokott jönni.

2018. jan. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem kell ébresztgetni, csak akkor csináltuk, amikor sárga volt és beteg, folyton leesett a vércukra, normál esetben felesleges. De amúgy nem baj ha csinálod, ha kényelmesebb.
2018. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Szabály: alvó gyereket nem keltünk fel.
2018. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha egészséges (nem koraszülött, sárga, egyéb), akkor nem kell felkelteni tudtommal. Mondjuk nekem nem volt ilyen gondom, mert a kisfiam nagyon hamar, kb 1 hónaposan átállt a 4 óránkénti evésre. Egyszerűen nem volt hajlandó 3 óránként enni, ha fejre álltunk sem, 4 óránként viszont gyönyörűen evett. Védőnő azt mondta, ha neki így jó, akkor semmi gond. 4 órát viszont természetesen nem aludt egyben nappal, így nem volt olyan gondom, hogy átalussza az evést.


Éjjel sem keltettük soha, 3 hetes koráig kelt egyszer enni éjszaka, azóta egyszer sem.


Most másfél éves múlt, változatlanul jó alvó (és jó evő is), sosem volt vele gond egyik téren sem. Szóval szerintem ne keltsétek fel. :)

2018. jan. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!