Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 22 hónapos lányom éjjel...

22 hónapos lányom éjjel fölkel és 2 órán át kukorékol. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Nem minden éjjel, de most az elmúlt 3 éjszakából 3 alatt kelt föl. Fél 8 és 8 óra közt letesszük aludni. Az esetek 60%-ában éjfélig, mire mi is ágyba kerülünk, legalább 3x kell bemenni hozzá. Általában cumit kell visszaadni,vagy megitatni. Hajnalban beviszem magunk közé, általában itt ébred reggel. 10%-ban végigalussza az éjszakát, mindenféle ébredés nélkül a saját ágyában. 30%-ban pedig kb hajnal 2-ig jól alszik, de akkor fölkel, és hiába altatom, viszem be magunk közé, ringatom, simizem, egyszerűen nem alszik vissza. Nem sír, meg semmi, csak nem alszik. Dünnyög, dúdol, forgolódik, dobálja magát, mindent csinál, csak nem alszik. Szerintem vagy menne játszani (mászna át rajtam), vagy éhes (kb 6x kér inni ezalatt). Bármi is az oka, nagyon szeretnék neki segíteni, mert ez így senkinek nem jó. Én 4 órákat alszom, nappal pedig nagy odafigyelést igénylő munkát végzek, ő pedig tutira nem alussza ki magát, főleg ilyenkor, mint ma, amikor fél 3-tól 5-ig "kukorékolt", majd nagy nehezen visszaaludt, és 6kor alig tudtam fölkelteni, mert menni kell bölcsibe. Volt valakinek hasonló gondja? Vajon mitől és mi lehet a megoldás?

2018. febr. 5. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell fél nyolckor altatni, tegyétek le 9 körül, és etesd meg előtte, hogy legalább a kaja ne verje fel.
2018. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is korai a fektetés, nem álmos, hiszen a bölcsiben is alszik. lefekteted 7:30 között és hajnalra kipiheni magát. itatni se kellene éjjel.ez se világos, akkor most ha éhes miért itatod az éjszaka alvásra való nem evésre ivásra..vagy nem is értem... "vagy éhes (kb 6x kér inni ezalatt)."..

vacsorára is tápláló de mégis könnyű ételt kapjon azt se pont lefekvés előtt, mert megterheli a gyomrát és akkor meg azért nem tud aludni.

amugy meg a gyerekek is érzik a frontot mi se alszunk mindig egyformén nemhogy egy gyerek.

2018. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Eszik alvás előtt. Muszáj 8 körül letenni, mert kb háromnegyed 6kor kelünk. Ha végigalussza az éjszakát -nagyritkán- akkor ez a 10 óra kell neki, ennyi lenne nagyjából az alvásigénye.
2018. febr. 5. 11:36
 4/12 A kérdező kommentje:
6 körül szokott vacsizni. Nem tudom, mit tehetnék, hiszen mutatja az innivalóját....
2018. febr. 5. 11:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért teszed le korán? Nem alszik túl sokat nappal? És ha szerinted éhes, miért nem adsz neki enni?


Lehet hülyeségnek tűnnek a kérdések, de semmi más ötletem nincs, mint az, hogy vagy nem álmos, vagy tényleg éhes. Az enyém még kisebb, de pl. akkor kér állandóan inni, mikor még nem álmos, és akkor hánykolódik, és nem tud visszaaludni, ha éhes. Mi már nem "harcolunk" vele, ha nem alszik 10 előtt, akkor nem alszik. Bár reggel nem álmos, 7-kor magától ébred. Sokszor dobálja magát éjjel, van, hogy félálomban van, nem ébred teljesen. Akkor felkeltem, és megiszik egy üveg tápszert. 5 perc múlva úgy alszik mint akit agyonvertek. :)


Szerintem a kialvatlanságának az is az oka, hogy nem tud folyamatosan aludni, hanem egy csomószor felkel éjjel. Próbáld ki amit írtam, ha ilyen rosszak az éjszakáitok, akkor egyel több vagy kevesebb... annyit talán megér.

2018. febr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Látom írtál még közben. Szerintem túl korán adod neki a vacsorát, ha 8-kor alszik. Persze gyerekfüggő, de én úgy csinálnám, hogy fürdés, vacsora, fél óra múlva alvás. Nem kell szentírásnak venni, hogy a vacsora megterheli a gyomrot, attól nem tud aludni, stb. Gyerekkorom óta alvás előtt eszek, normál testalkatom van, és soha semmi gondom nem volt belőle.


Az sem biztos, hogy kell neki éjszaka a 10 óra alvás, gondolom alszik nap közben is. A felnőttek igénye sem egyforma, van akinek elég a 6 óra, másnak 12 kellene... Jó, egy gyereknél nyilván nincsenek ilyen éles különbségek, de lehet, hogy neki elég éjjel a 8 óra is.

2018. febr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az éhséget és a szomjúságot lehet összekeveri, hiszen kicsi még. Csak addig jut el, hogy ha iszik, az egy kicsit eltelíti a gyomrát, és nem érzi az éhséget annyira. Persze így hamar múlik, ezért megint inni kér...
2018. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Sok kakaspörit adtál neki azért kukorékol.
2018. febr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha este 6-kor eszik és fél 8-kor már altatjátok, akkor 1. éhes, 2. kialussza magát sokkal előbb, mint hajnalok hajnala, így nem tud normálisan aludni.

Vacsora lefekvés előtt kb. fél órával, altatás meg kb. 9-kor. Próbáljátok ki. Valószínűleg sokkal nyugodtabban fog egész éjjel aludni.

2018. febr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát, Köszönöm szépen mindenkinek. Annyiszor próbáltunk már logikát keresni, mindent megfigyelni, mitől függ hogy hogyan alszik, viccen kívül még a Holdat is figyeltük, hátha van köze hozzá, de semmilyen összefüggést nem találtunk sajnos. ... próbáltuk később is altatni, az sem volt (minden esetben) sikeres taktika.

Talán tényleg ahogyan nő, kevesebb alvásra van szüksége, ezért lehet hogy most működne a későbbi fektetés annak ellenére, hogy mondjuk 2 hónapja nem működött. ... ki is próbáljuk még ma :)

2018. febr. 5. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!