Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 22 hónapos lányom éjjel...

22 hónapos lányom éjjel fölkel és 2 órán át kukorékol. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Nem minden éjjel, de most az elmúlt 3 éjszakából 3 alatt kelt föl. Fél 8 és 8 óra közt letesszük aludni. Az esetek 60%-ában éjfélig, mire mi is ágyba kerülünk, legalább 3x kell bemenni hozzá. Általában cumit kell visszaadni,vagy megitatni. Hajnalban beviszem magunk közé, általában itt ébred reggel. 10%-ban végigalussza az éjszakát, mindenféle ébredés nélkül a saját ágyában. 30%-ban pedig kb hajnal 2-ig jól alszik, de akkor fölkel, és hiába altatom, viszem be magunk közé, ringatom, simizem, egyszerűen nem alszik vissza. Nem sír, meg semmi, csak nem alszik. Dünnyög, dúdol, forgolódik, dobálja magát, mindent csinál, csak nem alszik. Szerintem vagy menne játszani (mászna át rajtam), vagy éhes (kb 6x kér inni ezalatt). Bármi is az oka, nagyon szeretnék neki segíteni, mert ez így senkinek nem jó. Én 4 órákat alszom, nappal pedig nagy odafigyelést igénylő munkát végzek, ő pedig tutira nem alussza ki magát, főleg ilyenkor, mint ma, amikor fél 3-tól 5-ig "kukorékolt", majd nagy nehezen visszaaludt, és 6kor alig tudtam fölkelteni, mert menni kell bölcsibe. Volt valakinek hasonló gondja? Vajon mitől és mi lehet a megoldás?

2018. febr. 5. 11:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Lányok itt egy majdnem 2 éves gyerekröl beszélünk.

Ö már simán eset 20-7-ig egyben kelés nélkül áttudja aludni az éjszakát. Se enni es inni nincs szüksége ezalatt.


Èn drasztikus anyuka voltam, eleve nem aludt egy gyerek sem köztünk, mert akkor mi nem tudtunk aludni.

De én aludtam vagy feküdtem a gyerek mellett.

Ha nyügösebb éjszakája volt, csak akkor kapcsoltam lámpát és vettem ki ha biztos voltam, hogy fáj valamilye vagy oka van nyügösnek lennie(pl betegség, fogzás). Ha nem igazán volt oka nyügösnek lennie, akkor mikor felsírtak bementem hozzájuk, vissza adtam a cumit, de nem kapcsoltam lámpát. Ha nem aludt vissza, volt, hogy simogattam a hátát pár percig. Ha nagyon nyügös volt akkor a szobájukban volt kanappé és a kiságyat mellé húztam, a hátára, hasára tettem a kezemet, de a gyerek maradt a kiságyban.

Igy nem hagytam egyedül a bajával, de nem is engedtem a nyüszögésnek. Persze más ha betegek voltak.

2018. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Megrántgatni, határozottan és megszorítani a kezét. Nem ő a főnök! Mi lesz később ezzel a kis terroristával?
nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!