Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről? Hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés
5 hetes a kislányom és éjjel még minimum felkel, de sokszor nem éhes. Olyan, mint amikor felriadna és elkezd sírni. A környezetemben mindenki azt mondja, ne menjek be hozzá, hadd sírjon, ne vegyem ki. Én nem szeretem amikor ilyen keservesen sír, inkább kiveszem, de a kiságya felett és amikor megnyugszik visszateszem. Vagy sikerül vagy nem. A kezemben megnyugszik, de amikor visszateszem a kiságyba megint sír. Amikor ez van, olyan ölbe veszem ringatom, amíg el nem alszik. Nah erre mondják a környezetemben, hogy rosszul csinálom. De még csak öt hetes, nem akarom, hogy sérüljön lelkileg. Köszönöm aki tudna tanácsot adni.
2018. febr. 9. 12:08
 1/8 anonim válasza:
100%
Iskolás vagyok, és pszichológia órán pont most tanultuk, hogy a csecsemőkor határozza meg a legjobban az ember hátralévő életét. Ha ott hagyja az anya sírni, később zárkózott lesz és nehezen fog kapcsolatokat teremteni. Ha viszont felveszed, és nem hagyod magára hogy egyedül sírjon, később valószínű hogy nyitottabb lesz az emberek felé. Meg én eleve olyan ember vagyok, hogy nem bírom hogyha valaki sír, én biztosan ott lennék a csöppségemmel. :) azt mondta a tanárom, hogy amit egy szülő csinálhat a legrosszabbul, az az, hogy ott hagyja a gyereket sírni egyedül. És végülis igaza van :) kitartást!
2018. febr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod. Sírni hagyni nagyobbat se jó. Vagyis én 1x megpróbáltam 15 hös korában mert 1 órája altattam aztán magam mellé vettem de a fejemen ugrált én meg beraktam az ágyba és otthagytam. 10 perc múlva aludt. Másnap meg már akkor sírt, mikor lefektettem. :( pedig nem akartam otthagyni. Ez ment 1 hétig. Majd kapott leesésgátlós ágyat, azonnal imádta. Szóval rosszul is elsülhet.
2018. febr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát így van.
2018. febr. 9. 12:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell tapasztalni, hogy neki mire van szüksége. Ne olyanok véleménye szerint cselekedj, akik pár percekre látják a kislányodat. Kíváncsi vagyok, ezek a jószándékúak mit szólnának, ha már fél órája zokognának, és hiába van otthon a család, a kutya meg nem kérdezné, mi a baj...

Szóval te ismered a babádat, tégy úgy, ahogy te látod a legjobbnak. Az én lányomnak pl elég volt, ha visszatettem a homlokához a szundikendőt, és simiztem kicsit, a fiam viszont csak ringatva aludt vissza.

2018. febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó válaszadó. Igen, én is így gondolom. Van, amikor kényelmetlen neki ha fogom, de ez nála ilyenkor nem azt jelenti, hogy azonnal kiságy, hanem tegyem le, de ettől látni akar. Olyankor baba zenét kapcsolok, összebújunk, alszik 10 perccel később. Volt úgy, hogy elaludt a hálónkban, amikor vissza akartam vinni, észrevette és nem hagyott békén :) erre mondták, hogy ez nincs jól, de én meg nem akarom, hogy azt higgye a babám cserbenhagyom.
2018. febr. 9. 12:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos: nem azért sír, mert minden rendben van. Lehet, hogy szüksége van rád. Ez 5 hetes korban elég ok a sírásra.

Keress rá, mi az a "negyedik trimeszter", segít megérteni a babát. Ő kilenc hónapig egy volt veled, még hónapokig nem tudatosul benne az se, hogy két külön ember vagytok. Eddig állandóan érezte a meleged, hallotta a szíved, a hangod. Most meg hirtelen egyedül van és csend van.

Vedd fel! Meg fogja tanulni, hogy nincs egyedül, mindig a közelben vagy. Nem hagytad magára, elég csak nyekkenni, és anya jön. Biztonságban van.

Ha sírni hagyod, akkor csak azt tanulja meg, hogy hiába sír, nem jön senki. :(

2018. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd sírni.

Ez is változni fog majd meglátod.

2018. febr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát éppen ez az. Amikor ezeket a "tanácsokat" végighallgattam, majdnem azt mondtam, hogy akkor visszaadom a diplomámat, pedagógus vagyok. Nyilván gyakorlatban más, ezért is írtam ki a kérdést, ki hogy csinálja illetve csinálta. Most egy jó másfél órát nézelődött, elringattam el is aludt. Mellkasomra fektettem, nagyon aranyos volt. Köszönöm a válaszokat, várom még őket!
2018. febr. 9. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!