Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam le 2,5 eves...

Iuhos kérdése:

Hogyan szoktassam le 2,5 eves lanyomat hogy altataskor ne kaparja a konyokomet es vegig az alkart, van hogy mar verzik is mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
2018. febr. 16. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk ne hagyd neki.
2018. febr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Miért kell még altatnod? Tedd be az ágyába, takard be, mesélj neki és hagyd egyedül elaludni.
2018. febr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Az az oka, hogy hagyod, ilyen egyszerű.
2018. febr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A gyerekoorvos ugy gondolja pszihes erdetu ket eve a ferjem 2szer Volt 3 as foku rosszindulatu agydaganattal mutve teljes szemelyisegvaltozas nala sok veszekedes, minden Volt nalunk most elkotozott es maradtam ket lelkileg serult kicsi gyerekekkel ezert is gomdoltam tanacsot kerek koszi
2018. febr. 16. 21:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz könnyű, ha ezt szokta meg, de következetesen állítsd le. Nem baba már, pontosan érti, hogy mit kérsz tőle. Mutasd meg a sebeket és közöld vele, hogy mától megszűnik ez a rendszer, mert neked fáj. Nem kell mártírnak lenned.

A lányom a hajamat akarta birizgálni ringatáskor, de 2 hónaposan sem hagytam, mert a fene akart a leszoktatással kínlódni.

2018. febr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Attól még hogy ilyen problémák vannak nem kell hagyni. Ez hosszú távon ahhoz is vezethet hogy azt fogja hinni hogy az erőszak a megoldás. Lehet hogy azt hiszed hogy a mártírkodással enyhíted a fájdalmukat de valójában több problémát okozol.
2018. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem alatáskor a szempillámat piszkálta. Addig nem volt bajom vele, amíg nem csípte. Borzasztóan tudott fájni. 1- 1.5 éves gyerek nem értette meg, hogy nem szabad csípni anya szemét, úgyhogy muszály voltam lefogni ami persze nen tetszett neki. Volt 1 pár hét mire sikerült így leszoknia a "szemezésről".
2018. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!