Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akik sírni hagyták a babát,...

Akik sírni hagyták a babát, hogyan kell ezt elképzelni?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szól, akik sírni hagyták a gyermeküket vagy talán még azokhoz, akiknek a közeli ismerőseik körében van ilyen. Nem szeretnék személyeskedést, sem bírálást. Köszönöm.


Kisfiam 4 hónapos, jó súlyban van, szépen gyarapszik, nem hasfajós, nappal van, hogy nem kér enni 5 órán keresztül sem, éjszaka mégis mindig rendre 2-3 óránként ébred. Szerettem volna megszüntetni az éjszakai felkeléseket, de szerintem ez lehetetlen. Mégis hogy értik azt, hogy hagyjam sírni a babát? Meddig? Mert, ha felébred 3-kor és nem adok neki enni, akkor bizony szerintem addig ordítana, amíg nem kapna. Nem próbáltam tovább soha fél óránál, de ennyi idő alatt is már marja magát, sikítva sír, egyre jobban csak hergeli magát, természetesen ez alatt a 30 perc alatt is felemelem, ringatom, a vállamra teszem, énekelek neki, kiviszem nézelődi, ami működik is, de ahogy visszatenném újra ordít, egész éjjel (3-tól 6-7ig) ringassam, menjek le vele sétálni? Aki ezt a drasztikus módszert választotta, az mennyit várt? Vagy olyan nagy a házatok, hogy elmentetek egy messzi szobába, hogy ne halljátok, ahogy sír? Vagy másnak feladta a gyereke és visszaaludt? Hogy kell ezt elképzeni? Egyszerűen nem értem. Ha egész éjjel a vállamon tartom, akkor nem fogja megszokni, hogy “éjjel” nézelődünk? Itt is folyamatosan azt olvasom, hogy a baba egyszer csak abbahagyja a sírást, mert “rájön, hogy nem számíthat senkire” tudom csúnya és hülye kérdés, de mégis mikor jön erre rá? Hány óra sírás után? Mert ezt senki sem mondja el, és én eddig azt hittem, hogy körülbelül 15 perc


2018. ápr. 24. 11:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
13%
Fel van kapatva. Ha kéri etesd meg. Büfi pelus csere egy kis ringázás utána vissza a kis ágyba. Ha csak akkor sír mikor leteszed fel van kapatva. Nem kell egyből felkapni. Semmi baja nem lesz ha hagyod sírni.
2018. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon pici még ahoz, hogy az éjjelt átaludja.. 11 hós fiam még soha nem aludta át az éjszakát, még felkel. Szüksége van rád, ne hagyd sírni!
2018. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm első. Én is ettől tartok. Sajnos már nappal is van, hogy sikítva ordít amíg a vállamra nem teszem és ki nem állok vele az erkélyre nézelődni. De nem állhatok ott vele több órát naponta, viszont megteszem, és attól félek minden nappal egyre jobban megszokja.


Kedves második válaszoló, külön kértem, hogy légyszíves a kérdésre válaszoljatok. Tudom, hogy szüksége van rám, de nappal is kibír nélkülem boldogan 6 órát, azt hiszem éjszaka is képes lenne erre. Amint írtam, nem hagytam még egyszer sem magára. Nem hiszem, hogy “nagyon pici” az alváshoz, mert tudom, látom, olvasom és tapasztalom, hogy van akinek 2 hetes korától átalussza gyermeke az éjszakát.

2018. ápr. 24. 11:37
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
Nagyobb fiam 8 hetes korától végig aludta az éjszakát. A kisebb még 1.5 évesen is felkelt éjszaka. Mind kettőhöz keltem. Megetettem tisztába tettem megbufiztettem őket.
2018. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
27%
Ha fájt a hasuk vagy bármi bajuk volt ringáztam őket, de ha észre vettem, hogy az egyetlen bajuk az ággyal van nem kaptam fel őket azonnal. Egy anyának is kell pihenni. Egy anya se gép vagy robot.
2018. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
37%
Nem attól leszel jó anya ha non stop kézbe van a kicsi. Lásd el utána tedd le nyugodtan. Nem lesz semmi baj ha nincs egész éjjel kézben. Enyémek is felnőttek és nem lettek lelki sérültek.
2018. ápr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
Kitartás. Az én babám is ezt csinálta. Soha nem hagytam sírni. Egyre jobb és jobb lett.. Most 1 éves és önálló boldog nagyfiú lett akinek csak mondani kell hogy még éjszaka van ilyenkor aludni kell, és már fekszik is vissza. Hiába próbáltam sírni hagyni, nem etetni, nem itatni, töksötétbe altatni stb. Pici még kellesz neki és kész. :)
2018. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
73%

A helyedben én nem abból indulnék ki, hohy másnak a babája már két hetesen átalussza az éjszakát. Igen, van ilyen, az enyém is ilyen szerencsére, de ő így született és szerintem ő a ritkább eset, a legtöbb baba felriad éjjel, már csak azért is, mert pici a gyomruk és hamarabb éhesek lesznek. Nem tartom jó ötletnek, hogy sírni hagyd, mert csak jól felhergeled ezzel és egy idő után akkor sem hagyja abba ha felveszed. Amit én kipróbálnék az a hordozokendö, adamo hinta, vagy valamilyen hinta amiben tudod ringatni, vagy csak tologasd a babakocsiban.

A legtöbb baba bizony sokat bőg, ne hibáztasd szegényt emiatt, ő csak így tudja kifejezni magát.

2018. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk a gyerkőc 3 hónaposan átaludta pár hétig az éjszakát.Az maga volt a kánaán:D 4 hósan már újra fel-fel sírt és addig sír míg oda nem megy hozzá az ember meg nem fogja,simizi a hátát vagy valami.6 hónapos.Azóta se volt olyan ,hogy éjszaka ne kellett volna min.10x felkelni hozzá.Gyerekfüggő ,hogy ki mikortól alussza át az éjszakát.

Hozzáteszem én nem bírnék fél óráig bababőgést hallgatni, mert egyszerűen olyan ideges leszek már 1-2 perc után, hogy fejbe kellene lőni ahhoz ,hogy 30percet kibírjak.

Amúgy a 6 órát hogy bírja ki nélküled?Melózol 6 órásként vagy ott vagy mellette?

2018. ápr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Dehogy melózom, 4 hónapos a kisfiam. Úgy bírja ki a 6 órát, hogy 2 órát fent van, nézelődik, elbeszélget magában, vagy rendben, velem “beszélget” kint van a teraszon, levegőzik, utána elalszik és alszik 4 órát, tehát nem lesz éhes ezidő alatt. Ebből gondolom, hogy nem olyan kicsi a gyomra, hogy ne bírná ki.
2018. ápr. 24. 13:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!