Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akik sírni hagyták a babát,...

Akik sírni hagyták a babát, hogyan kell ezt elképzelni?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szól, akik sírni hagyták a gyermeküket vagy talán még azokhoz, akiknek a közeli ismerőseik körében van ilyen. Nem szeretnék személyeskedést, sem bírálást. Köszönöm.


Kisfiam 4 hónapos, jó súlyban van, szépen gyarapszik, nem hasfajós, nappal van, hogy nem kér enni 5 órán keresztül sem, éjszaka mégis mindig rendre 2-3 óránként ébred. Szerettem volna megszüntetni az éjszakai felkeléseket, de szerintem ez lehetetlen. Mégis hogy értik azt, hogy hagyjam sírni a babát? Meddig? Mert, ha felébred 3-kor és nem adok neki enni, akkor bizony szerintem addig ordítana, amíg nem kapna. Nem próbáltam tovább soha fél óránál, de ennyi idő alatt is már marja magát, sikítva sír, egyre jobban csak hergeli magát, természetesen ez alatt a 30 perc alatt is felemelem, ringatom, a vállamra teszem, énekelek neki, kiviszem nézelődi, ami működik is, de ahogy visszatenném újra ordít, egész éjjel (3-tól 6-7ig) ringassam, menjek le vele sétálni? Aki ezt a drasztikus módszert választotta, az mennyit várt? Vagy olyan nagy a házatok, hogy elmentetek egy messzi szobába, hogy ne halljátok, ahogy sír? Vagy másnak feladta a gyereke és visszaaludt? Hogy kell ezt elképzeni? Egyszerűen nem értem. Ha egész éjjel a vállamon tartom, akkor nem fogja megszokni, hogy “éjjel” nézelődünk? Itt is folyamatosan azt olvasom, hogy a baba egyszer csak abbahagyja a sírást, mert “rájön, hogy nem számíthat senkire” tudom csúnya és hülye kérdés, de mégis mikor jön erre rá? Hány óra sírás után? Mert ezt senki sem mondja el, és én eddig azt hittem, hogy körülbelül 15 perc


2018. ápr. 24. 11:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%

És te is mindig ugyanabba az időbe vagy éhes?

Mert ha igen szerencsés vagy, de mivel szerintem így nappal nem eszi meg az adagját, éjjel éhes lesz.

Sőt majd most jön a fogzás, még ennél durvább is lehet a kelése, én volt hogy negyed óránként keltem hozzá,fájdalomcsillapítóval meg 2 óránként. Hagytam volna sírni mert ha felveszem se múlik el neki?

Szeparációs korszak meg mozgásfejlődéses korszakba meg lehet el se fogod ilyen vígan altatni.

Na de nem rémisztgetni akarlak ,csak nevetséges hogy egy ilyen kicsi babán azt akarod letesztelni meddig tart a bizalma feléd hogy segítesz neki.

Elmész messzi szobába hogy ne halld.. még olvasni is borzasztó.

2 éves a kisfiam , mai napig nem alussza át az éjszakákat, most a rossz álmok gyötrik sokszor vagy hiányol minket, de eszembe se jutna nem megvígasztalni, vagy a férjemnek, mert sokszor apát hívja be.

Férjed nem segít neked?

2018. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
84%

Ne más gyerekéből indulj ki. A szomszédomnak elég napi 4 óra alvás, nekem nem, akkor most melyik a normális?

Nekem a nagyobbik 6 hetesen átaludta az éjszakát, a kicsi csak 1 éves kora után.

Azt meg, hogy feladja a gyerek a sírást, úgy kell elképzelni, hogy ugyanúgy stresszben van,mert éhes, vagy fél, csak nem sír, mert azt tanulta meg, hogy úgysem segít neki senki. Nyugodtan nézz utána, sok kutatást végeztek ezzel kapcsolatban.

És igen, az anyuka nem gép, kell neki is pihenni,de azt írod, napközben simán alszik 4 órát, hát akkor aludj te is, ha fáradt vagy.

2018. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszoló, mit nem értettél meg azon, hogy személyeskedésnek helye itt nincs?! Nekem meg a Te hozzászólásodat olvasni borzasztó, mivel a kérdésem azoknak szólt (ahogy fentebb vastagbetűvel látszik) akik sírni hagyták a gyereküket. Ha nem tűnt volna fel, én nem hagyom sírni az enyémet, képtelen is lennék, és nem megyek el messzebb egy másik szobába, hogy ne halljam. A kérdésemet, bár szerintem annak, aki alaposan olvas világos, azért tettem fel, mert azt hittem a baba feladja 15-30 perc után, nem pedig azt, hogy a sírni hagyás azt jelenti, hogy a gyermek egész éjjel sír szakadatlan, esetleg több napon keresztül, mire rájön, hogy itt nem lesz kaja. Ha okoskodni és kötözködni szeretnél, az klassz, de légyszíves ne itt. Köszönöm.
2018. ápr. 24. 14:08
 14/28 A kérdező kommentje:

Egyszer alszik 4 órát, a többiben ordít, ahogy már írtam, csak vállon nyugszik meg, nézelődve, így egész nap mászkálok vele. Szép is lenne, ha abban a 4 órában aludnék, olyankor szoktam zuhanyozni, ne adj Isten enni valamit, vagy elvégezni egy nagyobb dolgomat a mosdóban, foglalkozom a nagyobb gyermekemmel, vagy még más ezer dolog, de köszönöm ezt a tanácsot is. Férjem dolgozik 12 órát, éjszaka alszik.


10 hozzászólóból csak 1 hagyta a babát sírni, neki szólt a kérdésem, és ő kapta a 0%-ot. Vicc.

2018. ápr. 24. 14:13
 15/28 anonim ***** válasza:
79%
Mindenfele rosszindulat nélkül kérek mindenkit, hogy olvasson többet a témában szakertoktol. Ranschburg, Vekerdy stb. 4 honaposan egy gyereket nem lehet elkényeztetni. Ugyanolyan elemi szükséglete az anyai közelség, mint az éves Vay az alvás. Nem csak ellátni kell, nem egy robot. Tudom, hogy nagyon nehéz, én is rohadtul fáradt voltam, de ez az időszak erről szól. Mindenki tuleli. Kérdező, reagalj a babád igényeire, 4 honaposan még nem hisztizik, a testközelblseg is nagyon fontos igény,akar nappal, akár éjszaka. Ha pedig ehhez, etetsd meg, ne várj fel órákat, tok feleslegesen szenvedtek mindketten. Akár 1-1.5 éves koráig is megehezhet éjszaka.
2018. ápr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
70%

Egyáltalán nem "vicces" hogy a sírni hagyó anyuka nullás...szomorú, hogy még most is van anya aki hagyja a gyereket sírni.

Bírom mikor pár hós csecsemő mellett úgy akar élni az anyuka, hogy mindenre van ideje, kipihent, a baba csak eszik meg alszik...ahha...a mesében.

Már a kérdésed is durva...ahogy írtad már van gyereked nagyobb szóval tudod mivel jár.

Biztos mindenki kipihent lesz reggel ha hagyod órákat sírni a babát.És ne mondd, hogy te nem akarod hagyni sírni mert akkor nem tetted volna fel a kérdésed.

2018. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
32%

9-es vagyok.

Tudom, hogy nem tanácsot kértél, de nem lehet, hogy a gyerkőc még mindig összetéveszti az éjszakát a nappallal?Ha egész nap elvan, alszik két 4 órás alvással meg az éjszakai párral simán megvan az alvásigényének megfelelő mennyiség.

2018. ápr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
33%
Csak az érdekelne, hogy tudsz élni vajon ennyi ésszel? Legalább ne szaporodnál..
2018. ápr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
64%

Az elkapatásról annyit, hogy az én 1 évesem tuti, hogy el van kényeztetve. Ebéd után 1 órát alszik egyedül, majd felriad és ha 1 percen belül magamra fektetem, letelepszek vele a fotelba, akkor még 1 órát alszik. A 2. órában nem tudom letenni, mert egyből felriad. 3 hónapja ezt csinálja, de már nem zavar. Így mindenkinek jó a délutánja, nem álmosodik el este 7-ig. Mellesleg kevés szebb pillanat van annál, mikor kócosan, boldogan ébred rajtam.


A sírni hagyást nem is értem. Az agyam eldobom 5 perc sírás után, olyan sikító módon csinálja. Hogy lehetne egy 4 hónapost hagyni egyedül kínlódni? Mi lesz veled a szeparációs szorongáskor? Akkor már egy 8-10 hónapost kell cipelned fél nap.


Fura, hogy van már gyereked és meglepett, hogy mivel jár.

2018. ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig az a szomorú, hogy valaki feltesz egy kérdést, senki nem a kérdésre válaszol, mégis 100%-ra pontozzátok egymást, pedig baromira nem hasznos egyikőtök válasza sem, aki pedig a kérdésre válaszol, azt lenullázzátok, mert hagyta sírni a gyereket, igaz, a kérdésem csak olyan embereknek szólt. Egész egyszerűen gáz. Nem fogom a gyereket sírni hagyni és nem is akarom, mivel AHOGY MÁR LEÍRTAM, mint egy papagáj ismételgetem magam és még én vagyok a fogyatékos, akinek nem kéne szaporodnia, nem bírnám hallgatni, sajnálnám őt és folyamatosan ringatnám vagy mászkálnék vele, végül úgyis én adom fel, EZÉRT TETTEM FEL EZT A KÉRDÉST, HOGY MÁSOK MÉGIS HOGYAN BÍRTÁK KI, ELMENTEK EGY MESSZEBBI SZOBÁBA?! Köszi, hogy a kérdésre válaszoltatok és duplán köszi, hogy mindenki leírta mekkora gyereke van és meddig nem aludt. Attól vagyok ilyen ideges, hogy egyikőtök se a kérdésre válaszol, a saját kitalációitokat adjátok hozzá a kérdéshez és közben elhiszitek, hogy milyen jók vagytok.


Annak, aki azt kérdezte, hogy vajon összetéveszti e a nappalt és az éjjelt szerintem igen, most is 9-től 15:30-ig nem akart enni. Hát.. Ez van. :)

2018. ápr. 24. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!