Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vetéttek rá kisbabátokat...

Hogy vetéttek rá kisbabátokat a napirendre?

Figyelt kérdés

Van nagyobb tesó nála 2hét után teljesen kialakult a napirend. Furdes után evett kicsi dédelgettuk aludt. Volt,hogy sokszor fenn volt éjstaka,de konnyen elalvo baba még most is.(már átalussza 1,5 éve) 1,5 hónapos tesójánál is van napirend, de egyszeruen nem alakul ki,hogy 7korul(akkor korán kel) vagy 10 korul altasszk akkor meg rlhuzodik éjfélig az elaltatása. Nehezen alszik el, siroa baba. Ok elalszik, de felkel 2kor és 5ig fenn van jobb esetben csak néz, rosszabb eset mikor visit(minden hasfájos praktikát kiprobáltunk, min. 20e ft ment el ilyenekre ebben a honapban)

Már azon is gondolkodtam,hogy reggel iszok toményebb kávét, tobbet legyen fenn napkozben.

Nálatok,hogy alakult ki?



2017. aug. 8. 10:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A legtöbb babának a "Nagykönyv szerint" 3 hós kora körül szokott elmúlni a hasfájása, alakul ki a napirendje és kezdi jó esetben átaludni az éjszakát. Persze van, aki születésétől kezdve mintababa és van, aki még 6 évesen is átjár éjszaka.

Nálunk a nagyobbik magától kialakította, elég volt rá figyelni és "összedolgozni". Persze az esti fürdést tartottuk, de a többi inkább rajta múlt. 3 óránként evett napi 5x és az alvásához is órát lehetett volna állítani.

A kicsi hozzátáplálásig kb. kétóránként szopott, 2 évesen még 4x kelt éjszaka, és most 3 évesen is össze-vissza alszik még, sőt már kezdte el is hagyni a délutáni alvást. Sokkal izgágább személyiség, mint a nagy, pedig anno kevésbé volt hasfájós.

Ebből leszűrve szerintem főleg a gyereken múlik. Plusz a kisebbeknek persze már muszáj elviselniük a nagyobbakat is, ha ezer magyarázat után is hangosak mellettük vagy menni kell értük ide-oda.

Úgyhogy: ahogy sikerül :)

2017. aug. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egyre jobban úgy érzem akkor a 2,5éves lány az "etalon" baba és szerencsénk volt:D bár volt, hogy sokszor kelt áhszaka,de 1éves kora után átaludta(fura volt 4-5 oránál tobbet aludni:D eddig birta anno legtobbet
2017. aug. 8. 11:08
 3/16 A kérdező kommentje:
Kisfiunknál viszont 2,5-3ora a határ. Állandoan enne utána fáj a hasa. Egyszeruene még az se állt be mennyi esik jol neki. Pukkadásig tudna enni,de akkor hasa fáj, 110 korul meg érzem,hogy éhes....tehát passz:S
2017. aug. 8. 11:10
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy fiam van, és megfigyeléses alapon lett a napirend, nem erőltetek semmit, és akkor változtatok, amikor látom, hogy a régi már nem működik. És így egy nagyon jól kiszámítható napirendünk alakult ki. Persze két gyereket összehangolni biztos nem ilyen egyszerű, én is biztosan megszenvedek vele.
2017. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Én nem értem ezt a napirend dogot. Hogy a frászban lehetne egy 2 hosnak napirendje és egyáltalán minek? Amikor éhes elkezd bőgni és megeteted ez a normális rendje a dolgoknak, neki most ez a napirend, egyébként az is tök mindegy neki, h mikor fürdeted, csak a felnötteknek fontos valamiért, h este 7-kor fürödjön, az ilyen kicsi babát egyáltalán nem érdekli.
2017. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsi korban mi alkalmazkodtunk hozzájuk. Magától kialakult 4 hónapos korukra.
2017. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk fél éves korig nem igazán volt napirend, akkoriban kezdett napi kétszer aludni, és az étkezések is beálltak. Egyébként nálunk is teleszopizta magát, aztán fájt a hasa, bukott, néha meg alig evett... van ilyen, nem tudsz mit csinálni, fogadd el. Védőnőm szerint a fiúk hajlamosak erre. A férjemet ismerve egyetértek vele. ;)
2017. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Napirend azért fontos,hogy ne 2-5ig legyrn fenn. Nem azt akarom.mondani,hogy olyan legyen mint egy svájci óra,de alig alszunk Férjemmel és a kislányunk nagyiknál van mert nappal tobb órás visítás van éjszaka is. Tehát az éjjel nappal fázisblegyen.
2017. aug. 8. 13:18
 9/16 A kérdező kommentje:
És tisztában vagyok 1,5 honapos ezt elfelejtetem írni, nyilván nem egy percre pontos napirendre gondolok, de két gyerekkel osszr kell hangolni azért fontos.
2017. aug. 8. 13:20
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, h te aludni szeretnél, de egy 2 hónapos egyáltalán nem biztos, h aludni akar és akár tetszik nekünk, akár nem, ő fog dirigálni. Az én lányom 2 és fél hónapos, tápszeres, 3 óránként eszik, éjjel örülök ha kimarad egy pár órás, max. 6 órás időszak, van, amikor sikerül és aészil végig, van amikor felkelt hajnalban, h kér enni, jogosan, mert letelik a 3 óra, ilyenkor nyilván megetetem és,nem mondom azt neki, h napirend szerint reggel 7-kor van reggeli, úgyis én szívnám meg, mert addig üvöltene.
2017. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!