Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kedves Anyukák! Aki egy...

Konrád1 kérdése:

Kedves Anyukák! Aki egy ágyban aludt a babájával mikor tudta átszoktatni őt a kiságyba?

Figyelt kérdés

Mennyi idősen és nehéz volt - e átszoktatni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



#együtt-alvás #baba altatása
2018. jún. 14. 20:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

10 hónaposan.

Nem volt könnyű, nem ámítalak,de először nappali alvással próbálkoztunk, eljátszottuk hogy tigrise is ott alszik,sokat meséltük hogy a nagyfiúknak külön ágya van,majd befeküdtünk sötétített szobába csak pihenni, majd rázogattam a popóját és egyszer csak elaludt, utána már nem volt ezzel probléma.

Éjszaka is elaludt bár nehezebben, de sokszor kelt ,aztán ez is megszűnt.

Most 2 éves, most akar megint átszokni hozzám, átváltott anyás szepás korszakba, azt se tudtam hogy 2 évesen is van, csak én vagyok neki jó és addig sír míg át nem hozom magamhoz.

2018. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kicsivel 2 éves kora előtt.

Akkor szokott le a ciciről, átaludta az estét megbízhatóan, sok mindent megértett, és elmúlt a szepa.

Vettünk egy szupermenő verdás ágyat, amilyen a nagyfiúknak van. És kipróbáltuk délután, hogy milyen ott aludni. Aztán este is. Minden ment a szokott menetrend szerint. Vacsi, fürdés, mese, cirógatás. Amikor elaludt, akkor mentem el. Előtte persze megbeszéltem vele is, hogy ha elalszik, akkor én is megyek feküdni, de ha megébred, nyugodtan jöjjön mellém.

Kb. 3 éves korig mászkált át hajnalban, de utána arról is leszokott.

Most nyáron megengedjük, hogy hárman tesók egy ágyban aludjanak, vagy kint sátorban. Nagyon élvezik, de másnap már mindenki a megszokott ágyában akar aludni.

2018. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Három hósan, mikor jobban kezdett forgolódni.

Nem szoktattuk, simán áttettük a saját szobájába, a kiságyába. Ugyanúhy aludt, mint előtte mellettünk. Talán jobban is alszik egyedül.

2018. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 babyboom567 ***** válasza:
60%
3-4 hónapos, csak áttettük, nem kellett szoktatni.
2018. jún. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Fiam 12 lányom 9 évesen ment a saját ágyába.Öket nem sikerült átszoktatni.

A kicsi most 1 éves mindig az ágyába teszem le de mindig mellettem kel.Van, hogy már 10töl, van hogy csak hajnalban kerül mellém.

2018. jún. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
2 eves, es meg velem alszik. Most probaltuk nemreg kulon altatni, elaludt egyedul is, de sirdogalva, es extraanyas lett napkozben, igy korainak iteltem meg. Most ugy alszunk, hogy elaltatom, leteszem az agyra, kijovok, hogy a ferjemmel is tudjak idot egyutttolteni, aztan mikor almos leszek, akkor vagy rogton visszamegyek melle, vagy a ferjem mellett alszom az elso ebredesig (sokszor ebred ejjel, es keres).
2018. jún. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, nem ez volt az elso alkalom, hogy kulonalvasra akartuk szoktatni, mar sokszor probaltuk, hosszabb idon at is kulonbozo eletkorokban, nem sikerult.
2018. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Viszont erettsegizni mar szerintem egy gyerek sem a szuloi agybol megy :D Szerintem jobb ehhez rugalmasan hozzaallni, es ugy csinalni, ahogy nektek jo, ahogy a legtobbet tudtok pihenni.
2018. jún. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Nekem 4 hónapos a kisfiam, igény szerint szoptatom. Másfél hónappal ezelőttig szépen aludt 6 órát egyben a mellettünk lévő kiságyban(fészekben), de azóta 1-2 óra múlva felébred, magam mellé veszem, így alszunk tovább! Illetve 1 hete már át se teszem, mert mintha mellettem jobban aludna, kibír 3 órát egyben... Egyébként sokszor ébred, legalább 6-7x és ilyenkor cicivel lehet visszaaltatni. Őszintén szólva fáradt vagyok ide-oda rakosgatni a kisfiamat és egyenlőre ez jött be. Először a meleg beálltával aludt rosszabbul, de a gyakori ébredéseket inkább az igény szerinti szoptatás számlájára írom. Köszönöm még egyszer a válaszokat!!! Jó hallani, hogy más hogyan boldogul, hogyan csinálja!
2018. jún. 15. 10:45
 10/13 anonim válasza:
67%
Szia. Az en fiam is mellettem alszik. Kb 3 hós korától. Pedig fél éves. Kis ágyba sokszor beszorult a lába keze. Nekem nem hiányzik. Az elején aludt a kis ágyban. Meg cumizott de azt 3 hós korától elhagyta. Cicin alszik el!!!
2018. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!