Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy alvás vagy csak éjszakai...

Egy alvás vagy csak éjszakai alvás 2 évesen? Miből lehet észrevenni?

Figyelt kérdés

Mostanában kisfiam későn kelő lett, 9 -fél 10 körül kel, volt hogy 10-ig is elcsúsztunk bár ez csak egyszer, így hiába vagyunk kint délelött nem álmos még 1 óra körül nyilván, így ebéd után pihizni szoktunk csak ,és este kb 5 perc alatt elalszik, nem nyűgös nappal,nem mutat álmosságra utaló jelet.

Viszont mindenhol azt nyüstölik hogy ebbe a korba kell még a délutáni alvás, így ha lerakom 2 körül egy fél órára-órára aludni, akkor este kész horror elaltatni ,van hogy 1 órán át majdnem szórakozik, 20x megfenyegetjük hogy kijövünk ha nem alszik, rúgdos,forgolódik,matat,iszik,mindent csak ne kelljen aludni.

Akkor ez azt jelenti hogy nincs szüksége már a nappali alvásra ha későn kel?

Amúgy éjjel ígyis-úgyis kel, mindig át akar jönni hozzánk aludni és addig lobbizik míg ezt nem éri el úgyhogy 2x tuti kel az éjszaka, ez független attól hogy alszik -e nappal vagy sem.


2018. jún. 30. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

A napirendjét kellene rendbe tenni. Reggel 7-8 között ébrednie kellene, és akkor gond nélkül elaludna ebéd után, főleg egy eseménydús játszóterezős délelőtt után.

Egy ekkora gyermek normál napirendje a reggeli viszonylag korai kelés után az aktivitásról szól ebédig, és az alvásig. Délután megint aktív és 9 körül alvás.

Egy kétéves nemsokára ovis lesz (oké, még egy év, de sok kétéves már bölcsis), abba a napirendbe nem fog beleférni a 9-10-ig történő alvás.

Szerintem is kell egy ekkora gyereknek még az ebéd utáni alvás. Az 5 éves fiam és a 3,5 éves lányom 7 körül kelnek, ebéd után mindketten gond nélkül alszanak 1,5-2 órát.

2018. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Semmi baja nem lesz ha nem alszik délután. Ha ovis lesz korán kell kelnie és simán fog aludni az oviban. Tapaszralat.

Míg otthon voltam a fiammal 10-11 előtt sosem keltünk.

2018. jún. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
A napirendet próbàld rendezni. 2 éves még annyira kicsi, h én a helyedben nem is gondolkodnék ezen. Kell neki az alvás a fejlődéshez.
2018. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen időszak, de neki még jó, ha alszik délben, kicsike. Az enyém is 9-10ig aludna, fél 7kor keltem, így 11kor ebédelünk, háromnegyed 12kor alszik és kettőkor kel. Este 9ig megint jól elfárad.
2018. júl. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem kezelhetetlen és hisztis lett estére, pedig nyugodt gyerek. Én keltem 7 fele és nekialltam kávét főzni, meg előkészültem az ebéd főzéséhez, konyha meg a szobája mellett van. Egyre korábban kelt. Ezekre azért nem ébred fel azonnal, ha magától még órákig aludna, de 10-ig nem hagyta aludni. A legextrémebb esetben fél 11-kor kelt fel. De már a 9 óra is kb kizárta a nappali alvását. Mivel ő emiatt szenvedett estére már, így láttam jónak.

A te helyedben én lehet ráhagynám egyelőre, ha nincs annyira készen estére. Szerintem nem jelenti azt a késői kelés, hogy nincs szüksége a nappali alvásra, de én a gyerek alvásába csak akkor nyúltam bele, ha neki se volt jó. Volt időszak (2 alvás végefele) hogy 11-ig fent volt, nem élveztem de kevés volt még neki az 1 alvás, hát leraktam 2x.

2018. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De pont ezaz, ő nem hisztis, nem is látom rajta fáradtság jelét, tök jól el van reggel fél 10-től este 9-ig.

Az a baj én is éjjeli bagoly típus vagyok, így elég jól jön hogy nem kell fél 8-kor kelni mint a régi napirend szerint, baj ha kiélvezem?

Mint írtátok úgy is oviba fog aludni, hisz ott korán kell kelni, meg az még több mint 1 év .

Ma is aludt délután, nem sokat, de most aludt el, több mint 1 óra volt elaltatni ..

2018. júl. 1. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Nemrég láttam egy felsorolást, hónapokra lebontva. Ehhez azt írta, hogy napközben 1-2 óra, éjjel 11-12-t alszik. Pont ez megy az én 26 hónapos kisfiamnal is.

Napközben könnyebben elalszik, az este nehezebb, gyakran 1 óra is. Ez van.

Én meg nem akarom “megregulazni”, messze meg a 3 éves kor, lesz elég szabály az életében. Olyan melyen és jóízűen alszik, hogy én nem ébresztem föl reggel. Ma is 9-ig aludt (este n11 körül aludt el), de előfordul a f10 is olykor.

2018. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De ez az, persze fél 11-11 fele enyém is kidőlne, nem kéne szórakozni egy órát, de akkor meg semmi időnk nincs egymással a férjemmel.

Egész nap gyerkőcözök, nekem este szükségem van arra hogy legyen énidőm, illetve a férjemmel kettesbe töltött időm, főleg hogy még éjjel sincs nyugi, mert sokszor kel.

Nem tudom még mindig mi a legjobb, ma elaltattam délután, mert tegnap éjjel nagyon sokszor kelt :(

2018. júl. 4. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!