Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » SOS! Sehogyan sem tudjuk...

SOS! Sehogyan sem tudjuk elaltatni az újszülött babám! Valakinek valami ötlet?

Figyelt kérdés

5 hetes tápszeres kisfiam már nem alszik be etetés végén egyből, mint nagyon pici korában, sokszor még nézelődik, vagy éppen pelusozni kell, és attól ébred fel.

Az a gondunk, hogy egyszerűen nem tudok olyan altatási módot találni, ahol el tudna lazulni, és elaludna. Nem jön be neki a mellkason altatás, dúdolás, ringatás, sétálgatás, babakocsiban tologatás, semmi.

Az egyetlen ahogy olykor elalszik, az hason fekve, cumi a szájban és simogatjuk. Ezzel viszont az a gond, hogy végtelenített menet kezdődik számunkra, ugyanis nem tudja a szájában tartani a cumit és kb 5 percenként kiesik a szájából. Erre még nem feltétlenül ébred fel, de nagyon nyugtalanul alszik, sokat mocorog, gyakran összerándul az egész teste, és ahogy erre kicsit megébred, egyből a cumit keresi és sír.

A férjemmel már nagyon kivagyunk, mert nap közben még elszórakozik vele az ember, de éjszaka nem alszunk semmit. :(

Ráadásul megszakad a szívünk, mert látjuk a babán, hogy iszonyú álmos és sír, de egyszerűen sehogy sem alszik el :'(


Valaki tud esetleg valami módszert, ami megoldást hozhat számunkra?


2018. okt. 28. 08:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Megoldódott a dolog? Velünk is ez volt 3 hetesen. Rájöttünk,hogy kevés a tápszer a lányunknak. 30 ml-vel növeltük az adagot. Így jól lakottan jobban alszik.

Beba tápszerről Milumilra váltottunk. Hasfájására Espumisant kap.

2018. nov. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
38%

Na ezért nem kell cumi.... saját magadat szivatod vele. Nem is értem minek kell a baba szájába cumit tömni. Ja hogy csend legyen?? Hát így már értem..

Mindkét lányom hasfajos volt 3 hos koráig,de egyszer se adtam nekik cumit. Meg lehet máshogy is nyugtatni egy babát csak kitartás kell hozzá. Állandóan a kezemben voltak,ringattam fogtam őket H megnyugodhatnak. Ja hogy ez melòs és nem jön be? Hát bocsi,akkor kiskutya kellett volna, nem gyerek..

2018. nov. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

A saját gyereked neked kell megismerni. Az biztos, hogyha túl körülményes az altatás, akkor saját magadat fogod szívatni.

Szerintem túlkomplikálod. Soha ne legyen síri csend, amikor alszik, mert megszokja és még egy pár évig iszod a levét. Néha hagyhatod ám, hogy aludjon el úgy, ahogy akar, még ha sír is, ha tiszta a pelus, tele a has és böfizett-pukizott.

Hosszútávon neked lesz könnyebb az életed. De 5 hetesen még át kéne, hogy aludja a nap nagy részét minden nagyobb zavar nélkül, tehát lehet, hogy valami nem oké, esetleg, ahogy az előttem válaszolók is mondták, a tápszer lehet hogy nem megfelelő.

Ha H.A. tápszert kap, esetleg meg lehet próbálni a H.A.A.R tápszert, ugyanis a reflux is kínozhatja a gyomrát evés után, attól függetlenül, hogy sokat bukik-e vagy sem. Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan írj, 4 kisebb testvérem pesztrálásában vettem részt, elég sok tapasztalatot szereztem benne.

2018. nov. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

5-ös: A bebugyolálást már próbáltuk, nem szereti. De köszi a tippet, be fogok szerezni egy hordozó kendőt. Olykor szereti a fehér zajt is, nem mindig. Nemrég írt másik tápszert a gyerekorvos, semmi változás nem történt, szóval valószínűleg nem azzal van gond.


8-as: De igen, általában evés után egyből még nem álmos (már 7 hetesen). Ilyenkor mindig játszunk, nézelődünk, sétálgatunk, és csak akkor próbálom meg elaltatni amikor már látom rajta, hogy elálmosodott.


10-es: Köszi a tippet, igyekszem minden nap kivinni levegőzni az udvarra.


11-es: Részben oldódott meg a dolog. Az elalvással nincs gond, hason cumival, ő így szeret elaludni, hogy békén hagyjuk. Viszont a nyugtalan alvás okát nem sikerült megszüntetni, valószínűleg a hasa, vagy reflux is gyanús. Ő mindig annyit eszik, amennyi jól esik neki, ha látom rajta, hogy elégedetlen csinálunk még neki. Egyébként elég nagy étvágyú volt az első hetekben, most már kezd visszavenni.


12-es: Nem semmi, hogy te mekkora ősanya vagy, ringatod a gyereked, ha baja van… Egyébként a hasfájást nem kell bemutatni, este 6-tól 10-ig nálunk is ez a program, sokszor nap közben is, és soha nem adok neki cumit azért, hogy befogjam a száját, mindig máshogy nyugtatom meg. Az altatáshoz sem azért került elő, mert nincs kedvem máshogy csinálni, hanem már minden mást megpróbáltunk. Köszi a kutyás tippet és a tahó stílust, azért kútba nem vetem magam azért, mert nem vagyok olyan tökéletes, mint te.


13-as: Nem szeretném magam szívatni. Szerintem nem gond, ha ő így szeret elaludni. Jelzi is, ha nem már nem belőlem, a karomban csak nyűgösködik, de ha leteszem hasra és cumit kap, egyből megnyugszik és szépen elalszik. Sírni hagyni nem szeretném, mert biztos, h bántja valami, vagy az emésztése/hasfájás, vagy reflux. Próbálkozunk sok mindennel, hogy segítsünk rajta, de sajnos mindkettőn csak az segít teljesen, ha kinövi. Úgyhogy egyenlőre visszaadom a cumit a szájába, ahányszor kéri. Olyan másfél-2 óra után már belemélyül annyira az alvásba, hogy nem szokta kérni. Ez nappal sokszor kiteszi az egész szundit, viszont éjszaka nem, mert nagyon ügyes, már 7,5-8,5 órát kibír két evés között.

2018. nov. 11. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!