Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tudtok valódi példát arra,...

Tudtok valódi példát arra, hogy valakinek attól lett bármilyen gondja, hogy alvástréninget csináltak vele?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, az én babám jó alvó :)


Szóval mindenhol azt olvasni, hogy a gyerek lelki sérült lesz ha nem ugranak oda hozzá egy éjszaka akár 10x is, de van erre bármi bizonyíték? Egy csomó anyukát olvasok Fb csoportokban akik depressziósak, az egész életüket eluralja, hogy nem alszik a gyerek de akkor is ragaszkodnak ahhoz, hogy nem szabad sírni hagyni (se úgy, hogy vele vannak se úgy, hogy nem mennek be hozzá).


Az én fejemben ugyanakkor az fordult meg, hogy szerintem az a gyerek semmivel se lesz egészségesebb felnőtt, akinek 1) az anyja teljesen ki van készülve hónapokon vagy éveken keresztül 2) maga sem tud megfelelően pihenni hiszen nem alszik.


Engem apám bezárt a fürdőbe amikor 6 hónaposan végigcurkuszoltam az éjszakákat és nem engedte anyunak, hogy felkapkodjon. 2 nap alatt megtanultam éjszaka aludni és nem vagyok lelki sérült. Unokatesómmal ugyanez történt, ő csak egy ejjel sírt aztán soha többet. Ismerősök között is akad jópár aki nem bírta az éjszakázást és ilyesmit próbált, a gyerekek alszanak és látszólag semmi de semmi lelki problémájuk nincsen. Nappal ugyanúgy jelzik, ha valami bajuk van.


Szóval én értem, hogy nem ideális dolog egy csecsemőt sírni hagyni, de szerintem igenis van az a pont, ahol a család összes tagjának a lelki és szellemi épsége fontosabb.. És nagyon erősen kétlem, hogy ez olyan drasztikus hatással lenne avagy törést okozna a piciknek, mint ahogy azt manapság előadják.


Ezt is olyan ősanya terrornak érzem, mint a tápszeres táplálás totális démonizálását, vagy hogy nem vagy jó anya ha nem szoptatod érettségiig a gyereked (mondom ezt iszsz anyatejes baba anyukájaként!).


Ti hogy látjátok? A környezetetekben mi a tapasztalat arról, ha egy babát ilyen módszerekkel tanítanak meg éjszaka nyugiban lenni?


2018. dec. 18. 10:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem jó a párhuzam, hiszen ezekben az esetekben ott vagy vele, kimutatod az együtt érzésedet, nem pedig magára hagyod. Szerintem sokat számít felnőttként is, hogy ha valamim fáj vagy félek, de a másik nem tud segíteni, attól még ott van velem, vagy egyedül vagyok a problémámmal. Így a hasfájós babának sem mindegy, hogy vigasztalva ringatod, vagy csak beteszel egy füldugót. Ha meg szurit, rossz ízű gyógyszert adsz a gyereknek, kiszívod az orrát, lemosod a sebét, csakazértis kicseréled a piszkos pelenkáját, levágod a körmét, melegen felöltözteted, pedig még a meleg lakásban vagytok... és hasonló túl kell esni rajta dolgokat művelsz vele, szerintem még egy csecsemő is pontosan érzi a hanglejtésedből, nézésedből, hogy jót akarsz-e neki vagy bántani, még akkor is, ha kitartóan nem tetszik neki a hadművelet és még ideges is vagy :) Hányan járnak pszichológushoz mindenféle gyanúsan szomatizálódott "hisztijeikkel", hogy a szüleik vagy a párjuk helyett valaki legalább pénzért azt mondja nekik, fontos vagy nekem, most csak rád figyelek.

Azért persze a majomszeretet és az is túlzás, hogy az anyákat kergessük totális lelkiismeret-furdalásba, hogy minden káros, amit nem tökéletesen csinálnak.

2018. dec. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#10

Van a szükséges rossz, amit nem lehet elkerülni, illetve muszáj megtenni.

Az alvás közbeni sírás nem tartozik ide, el lehet kerülni a sírást, lehet segíteni, tehát nem ugyanaz a helyzet, mint amiket soroltál.

2018. dec. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!