Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altatás, sírni hagyás, felvevé...

Altatás, sírni hagyás, felvevés, alvástréning stb. Most akkor jól csinálom vagy sem?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kisfiam és mindig karban ringatva 20-40perc alatt aludt el. Védőnőm tanácsára megtanítottam elaludni. Ez abból áll, hogy este fürdés, szopi, büfi, majd a babaöbölbe tettem, kezem a hasán és beszéltem hozzá. Sírdogált, de nem keservesen, inkább gőgicsélve. Olyan 20perc után elaludt, ez ment 2 hétig napról napra kevesebb sírdogálással. mostmár beteszem és nézgelődik és elalszik. Csak látnia kell hogy ott vagyok mellette. Éjjelente ha megébred gügyög, megszoptatom és alszik tovább (még büfiztetni sem tudom mert belealszik a mellembe). Akkor én most ezzel komoly károkat okoztam a babámnak? Mert hagytam sírdogálni? vagy ennyi még belefér? Hol van az a határ ami még elfogadható? Egy gyerekem van, de nekem ne mondja senki hogy a többgyerekesek mindig minden pillanatban ott teremnek és órákon keresztül belefér nekik hogy ringatják a legkisebbet?!Szóval valamennyi sírásnak bele kell férni nem?

2018. dec. 18. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Bele kell férnie, persze, de nem 2 hónaposan. Mi 7 éd 8 hónapos kora között “tanítottuk” meg elaludni mindegyiket, addig igenis ugráltam hozzájuk, hiszen attól, hogy nem ők az elsők, megérdemlik ugyanazt a minőségű éd mennyiségű törődést, amit a nővérük.
2018. dec. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha picit sírdogál vagy gőgicsél egy baba az nem ugyanaz mintha kétségbeeseve ordítana. Ráadásul nincs magára hagyva hisz ott vagy mellette, simogatod, nyugtatgatod. Semmi rosszat nem teszel vele.
2018. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi, ez egyáltalán nem magára hagyás, hiszen ott voltál mellette, érezte a jelenlétedet :)
2018. dec. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
En nem ertek egyet ezzel a modszerrel, viszont igy par honapot leszamitva 2,5 evnyi kialvatlansag utan azt mondom, csinalja, mindenki ugy, ahogy jonak latja.
2018. dec. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
“Akkor én most ezzel komoly károkat okoztam a babámnak?” - Jól érzed; nem.
2018. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogy okoztál, ott voltál mellette végig, nem hanyagoltad el. :) Amúgy egyes tanulmányok pedzegetik már, hogy az is hátrányos lehet a gyerekre, ha nem tanul meg egybefüggően eleget aludni ahhoz, hogy rendesen mélyen aludjon. Szóval mindkét oldalon találsz kutatásokat.
2018. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!