Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor szoktassam kulon agyba?...

Mikor szoktassam kulon agyba? Mar ma, vagy varjunk meg? Mennyit?

Figyelt kérdés

Majdnem 3 eves a gyerekunk, 3 hete mandulamutete volt, addig mondtak az orvosok, hogy varjunk a cicirol leszoktatassal, mert mutet utan segit neki. A mutet utan 1 hettel szoktattam emiatt le (megvartam volna az elvalasztodast, de a sok ejszakai ebredes miatt mar nem birtam).


Ez 1 hete volt. Egyuttalszunk, osszesen kb. 1,5 hetet aludt kisagyban eleteben, a sok ebredes miatt nem birtam ki-be pakolgatni. Igy kotott ki mellettunk. Most viszont azt erzem, mar megerett a helyzet es a gyerek is egy sajat agyra, ami az agyunk melle lesz tolva.


A kerdesem az, hogy mennyit varjunk ezzel. Ugye a mutet meg a cicirol leszokas is olyan dolog, ami megviselte, illetve 5 het utan az oviba is vissza kellett szoknia. Most ezek mind megvannak.


Nem tudom, mennyit erdemes varni a kulon aggyal. Mindenkepp lesz, csak az a kerdes, hogy akar mar ma el is keudhetjuk-e, vagy varjunk meg 1-2 hetet, vagy tobbet?


2019. jan. 26. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet sok lenne hirtelen. Nem tudom milyen természet a gyereked, az enyémnek a viselkedésén nagyon látszik, ha felkavarja valami, meg ő lassan szokja meg az új helyzeteket, pl most január eleje óta alszik az oviban és azóta minden egyes reggel a hátam mögé áll mikor be kellene mennie a csoportba és sír. Szóval erre szerintem nincs egységes válasz. Az enyémnél tuti nem lenne célszerű de nála tuti vannak sokkal egyszerűbb esetek :D Viszont messze nem fog kerülni tőletek. Szerintem odavihetitek az ágyat, még lehet tetszene is neki.
2019. jan. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk pont nem jó a szoptatás mandulaműtét után, a szívószálat sem szoktuk javasolni.
2019. jan. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Itt javasoltak, tobb szakember velemenyet is kikertem, valamint szoptatasi tanacsadot is. Mind azt mondtak, az altatoorvost, es a mutet vegzot is beleertve, hogy sokkal rosszabb, ha sir. A mutet utan 2,5 oraval ehetett is. Ez egyebkent nemet korhaz, ahol ambulansan csinaljak a mutetet, lezeresen, es 2 nap agynyugalom kell utana csak, nem 1-2 het. Kedden mutottek, hetfon mar mehetett oviba.
2019. jan. 26. 10:07
 4/9 A kérdező kommentje:
#2-es, amugy a kerdesre mit valaszolnal?
2019. jan. 26. 10:08
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Mondjuk ha nem olvasom el az elso sort azt hinnem egy fel eves(max2 )gyerekrol beszelsz.

Miert nem kulon szobaban van?Az oviban is egyedul alszik nem?

2019. jan. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, ott elalszik, kezdetben mellefekudtek, aztan megszokta, de ott szorosan egymas mellett vannak az agyak, es egy legterben alszanak nyilvan, tehat nincs egyedul.


A kulon szoba egyreszt jelenleg nem megoldhato (koltozes par honap mulva van tervezve), masreszt, ha lett is volna lehetosegem, meg szoban belul sem sikerult az ezermillio ebredes miatt, pedig az volt a terv, amihez ragaszkodtam is, egeszen addig, meg teljesen ki nem keszultunk. Tobb etapban, hosszu iideig probalkoztunk, egyszeruen nem erett meg ra nagyon sokaig. De most ezt nem fejtem ki, es nem ez volt a kerdes.

2019. jan. 26. 15:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Marmint a kisagyba szoktatassal. Elaludt ott is, csak kismillioszor ebredt, az egyuttalvashoz kepest sokkal tobbszor.
2019. jan. 26. 15:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyebkemt tudom, hogy itt sokan mindenaron kulonszoba partiak, hat en nem fogom hanyasig sirnihagyni a gyerekem, hogy leszokjon az ebredesekrol. Mostmar jobb a helyzet, mar megerett ra, hogy legalabb sajat agya legyen, megha a kozos szoba marad is, de szorosan odabujva szeret aludni. A kerdesem az, hogy mikor tegyem kulon, tekintve, hogy ket dolog is volt az elmult 3 hetben, ami megviselte. Mikor johet a kovetkezo?
2019. jan. 26. 16:02
 9/9 Coffelia ***** válasza:
Kérdező, egyetértek veled azzal, hogy az egyedül alvás érettség függvénye. 3 évesen már beszélgetéssel tudod nyomni a dolgot, és kérni is lehet tőle. Én a szopit is megvárom, hogy maga hagyja el, most két és fél éves, és még hagyom neki, de már csak olyan korlátok között, aki nekem sem kényelmetlen. Minden változást beszélgetéssel értem el nála, és megkértem, hogy ezt vagy azt kevesebbszer vagy máskor-máshogy csináljunk. Mi egy hálóban alszunk külön ágyakban, de hajnalban felmászik hozzánk, és mire észrevesszük, már simán egy órája ott horpaszt köztünk. Szeptemberben megy oviba, már mutogatom neki az ikeás ifjúsági ágyak fotóit :D Egyelőre leszólta őket, szerinte olyan kicsik, hogy egy kisbaba se férne el rajtuk... :DDDD
2019. jan. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!