Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hetes babám csak velem...

2 hetes babám csak velem hajlandó elaludni. Ha leteszem, ordít. Félek, nem fogom tudni átszoktatni az ágyába. Volt olyan, aki szintén ezzel küzdött?

Figyelt kérdés
A hagyom sírni opció nálam kizárt,most épül a bizalom,nem akarom ,hogy azt érezze,cserben hagyom.Segítsetek,mert napi 3-4 órs alvással olyan vagyok mint egy zombi.Van remény,hogy ez majd beáll?Még olyan picike,2 hete még pocakban volt.
2019. jan. 31. 11:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Szóval van remény😀Érdekes,nap közben tök.jól elvan a kis babafészkében,csak enni kel fel.Olyankor próbalok aludni picit csak mivel egyedül vagyok,többnyire inkább próbálom uralni a káoszt😀
2019. jan. 31. 13:17
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz a háztartással. Inkább pihenj. Úgysem kell senkinek megfelelned.
2019. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
4 hetes a fiam, ugyanez. Napközben tök jól alszik, éjjel meg tapad rám. Mondjuk én nem küzdök vele, alszunk együtt, elengedtem már ezt, a lányom is ilyen volt. Hagyd, hadd aludjon veled, érettségizni nem a te ágyadból fog menni :D
2019. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Neki is jó lenne veled aludni, és neked is jobb lenne. Kinek a kedvéért erőlteted a kiságyat? Minden emlős esetében természetes, hogy együtt alszik a kicsinyével, csak a mai modern ember ennyire buta. Ezért van ennyi fáradt, frusztrált anya.

Tedd magad mellé, aludj vele. Este a szopi 5 perc, aztán alszotok tovább. Reggel sokkal pihentebb leszel.

Minek kínzod magatokat?

2019. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva,ha nem félnék annyira,hogy álmomban ráfordulok vagy betakarom és megfullad semmi bajom nem lenne.Ah...parás vagyok nagyon.De amennyire nem akartam,most annyira szeretem.Plusz muszáj aludnom,azt pedig csak így tudunk.
2019. jan. 31. 14:13
 16/18 Coffelia ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező! Megpróbálok lelket önteni beléd!

A babák első 3 hónapját gyakran hívják negyedik trimeszternek, ez azt jelenti, hogy még nagyon nem szoktak hozzá a külvilághoz. Nem jó a szemük, és alig tudnak mozogni, viszont a szaglásuk brutálisan jó, a bőrkontaktus pedig a biztonságérzetük alapja. Nekik az a világ, ha az illatfelhődben fekszenek, és rajtad fekhetnek, hozzáérve közvetlenül a bőrödhöz. Tehát baj nincs!

Sajnos évtizedek óta elterjesztettek egy olyan állítólag átlagos csecsemőviselkedést, ami szerint az az egyetlen természetes és egészséges, ha a baba eszik, alszik, eszik, alszik. De ezen kívül egy csomó másik típusú baba is teljesen normálisan működik. És ennek köszönhető, hogy azt hisszük, hogy kiságyba KELL őket szoktatni. Pedig az egyedül elalvás egy idegrendszeri érettség következménye, és ne lehet erőltetni. Hagyd, hogy menjenek a dolgpk a biológia útján. Figyelgesd, mire hogy reagál, és néha finoman tesztelgesd, így kiderül, hol tart éppen.

2019. jan. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő jellegű válaszokat!Most trükközök,oldalfekvésben szoptatom éjjel,nem a hasamon,így amikor elájul,csak odébb megyek és tudok aludni 2-2,5 órát egyben.Ez a mellkasomon szuszogó babával kitekert pózban alvasnál egy fokkal kellemesebb😀
2019. febr. 2. 12:20
 18/18 anonim ***** válasza:
50%

14. vagyok

Mi a harmadik gyerekkel alszunk együtt.

Keress rá a neten az együtt alvásra, olvasgass róla, hogy mik az előnyei és a hátrányai.

Pl. Csökken a bölcsőhalál esélye. Cserébe egy darabig nem használhatsz nagy vastag párnàt.

A picit nem szabad betakarni, ő legyen hàlózsákban. Nálunk jó meleg van, nekem se kell takaró.

Ráfeküdni nem fogsz, mert olyan éberen alszol, hogy minden moccanásra megébredsz. Arra is, ha keresi a cicit. Olyanok, mint a kiskutya, simán megtalálja félálomban, szag után. 😆 Az enyémke is: előbb megszimatolja, hogy tuti jót akar-e bekapni, a szeme sincs nyitva, de tèbedhetetlenül tudja, hol kell keresni.

Utána oldalt vagy hanyatt fekszik, és alszik tovább. A prolaktin neked is segít visszaaludni.

Egyre kevesebbet ébred, és hosszabbodik az egyben átaludt idő.

Lesz egy időszak, amikor csak azért ébred este, hogy ott vagy-e még. Ilyenkor nálunk elég annyi, ha megfogja a pólóm vagy a karom, és alszik vissza.

2019. febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!