Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Közel 2 hónapos babának így...

Közel 2 hónapos babának így kell este elaludnia?

Figyelt kérdés
Napközben viszonylag hamar elalszik, nem is nagyon kell altatni. Este viszont alig akar elaludni. Fürdés után szopizik, és utána nagyon sokáig kell altatni mire hajlandó elaludni. Van hogy a cicin bealszik, de mikor megpróbálom lerakni, felkel. Úgy szoktam altatni, hogy a vállamra teszem, sétálok vele, rázogatom a popóját. Ha elaludt és megpróbálom betenni a kiságyba egy pár perc után felébred és kezdhetem elölről az egészet, alig akar vissza aludni. Ezt egy párszor meg kell csinálnom, mire hajlandó elaludni normálisan. Mit csinálok rosszul?
2019. febr. 15. 07:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egyszeruen nem almos
2019. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Még nem álmos, te pedig erőlteted
2019. febr. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
3%
Mindent rosszul csinálsz. Tedd az ágyába, oltsd el a villanyt és hagy egyedül, ne sétálgass vele. Ha sír egy kicsit, az sem baj, majd elalszik magától is.
2019. febr. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt. Utána én bevezettem egy fix esti rituálét. Fürdés 8-kor, utána már nem jövünk ki a szobából. Megkapja a vacsit, közben félhomály van. Nem nagyon beszélek már hozzá, tv sem megy a szobában. Szopizás közben általában elalszik. Ha leteszem és felkel,akkor ringaton kicsit. Ha nagyon nem akar elaludni, akkor létezem a kiságyba, bekapcsolom a zenélő forgó, addig én még kint teszek-veszek. Most 4 hónapos, már elég jól megy az altatás, 8 kor fürdik 9kor már alszik.

Még arra tudsz figyelni, hogy lefekvés előtt 2-3 órát legyen fent, az segít.

Biztos lesz sok valaszoló, aki alvás tréninget javasol, de én nem vagyok ennek a híve ilyen pici babánál.

Kitartás, egyre könnyebb lesz a dolog 😊

2019. febr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik gyerekem alapból rossz alvó volt babaként. Minden egyes alvásnál ezt csinálta. Mindegy volt mikor próbálom.

Viszont a nagyobbnál akkor jártam ìgy, ha rosszkor tettem le aludni. Lehet csak nem elég álmos vagy pont, hogy túl álmos. Mert ha túlfárad is nehéz elaltatni. Pontosabban a nagyobbik gyerekem nagyon hamar elaludt ha járkáltam vele de felriadt azonnal ha letettem, pedig volt, hogy fél órát is vártam, szóval azt gondolnám elég mélyen el lehetett volna aludni annyi idő alatt. Sőt, később ha este túl fáradtan került az ágyba, akkor egész éjszaka kelt óránként. De ha a te babád eleve nagyon sokára alszik el akkor szerintem nem elég álmos még.

2019. febr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%

Nekünk így volt:


7kor fürdés, az már félhomályban és csendesen, utána pici masszázs és öltöztetés. Míg apa furdet és előkészítem a szobát: szellőztetés, levendula illoolaj néhány kisebb vizes törülközőre amit a radiatorra tettem, ágy elrendezése, sötétítés, félhomály. Folyosón is lekapcsolva a villany, úgy visszük át félhomályban a gyerekszobába. Leülök megetetni, apa ad egy puszit és kimegy, mindez csendben. Már nem beszélek hozzá ilyenkor. Megetetem amibe belealszik és akkor beteszem a kiságyba. Ha felébred először megprobalok kimenni (hangulatvilágítás lekapcsol), ha sír visszamegyek és cumi a szájba. Nálunk az a szabály, hogy este 8 és reggel 8:30 között kizárólag akkor vesszük ki az ágyból ha etetés van, nem gyakrabban mint minden 3. óra és utána ugyanígy vissza is rakjuk. Ha kell mellette maradunk és nem hagyjuk sírni, ha egyértelmű, hogy nem fog 1 percen belül elaludni (ha csak nyögök azért nem ugrok azonnal), de soha nem vesszük ki.


Nagyon megköszönöm magamnak h így csináltuk mert már 8 kiló és nem tudnám huszonpercekig ringatni :D Most 5 hónapos és kb 5mp alatt elalszik este, alig ébred éjszaka, etetés meg az esti után hajnali 5kor van legközelebb :)

2019. febr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Esti altatás előtt mennyit van fent? Külön szobában altatod, csend van körülötte? Ha simán leteszed sír? Esetleg ha leteszed a kiságyba és simogatod a hátát vagy hasát, nem alszik el? Jó lenne ha eljutnátok addig hogy nem ringatva alszik el, meg popórázogatva, mert később még nehezebb lesz leszoktatni. Próbáld az időpontokat változtatni, hogy többet legyen fent esti alvás előtt, hogy jobban elfáradjon. NEm órákra kell gondolni, ilyen picúroknál 20-30 perc is elég lehet. Ezektől függetlenül sajnos vannak rossz alvó gyerekek. Túl kell élni :) Ráadásul sokszor mire nagyjából beáll egy rendszer akkor megint borul minden egy növekedési ugrás, vagy fogzás miatt. Kitartás!
2019. febr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
6-os azért nem semmi... És ha a gyerek 7kor kialudta magát? Szabály szerint csak 8:30kor kelhet? Szegény még csak pár hónapos, mi lesz később...
2019. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, még csak öt hónapos. Most még azt hiszik hogy azért van el, mert ők jól csinálnak mindent. Majd rájönnek, hogy 90%-ban szerencse kérdése, milyen a kicsik alvása:))

Amúgy nem azt mondták hogy nem lehet ébren a gyerek, hanem hogy nem veszik ki az ágyból. Lehetnek olyan szerencsések, hogy csendben elvan a kiságyban akár 30-40 percet is, 1-2 játékkal. Az enyémek üvöltöttek ahogy kinyitották a szemüket, akármit csináltam. A nagyobbik még 2-3 évesen is minden alvás után sírva ébredt. Ez van.

2019. febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de bírom az ilyen okosokat, mint a 6-os 😆 akik azt hiszik ők csinálták jól...Pedig ahogy más is írta, szerencse kérdése. Próbálta volna meg egy fiam típusú babával. Garantáltan nem aludt volna sem a család, de még a szomszédok sem..
2019. febr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!