Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Közel 2 hónapos babának így...

Közel 2 hónapos babának így kell este elaludnia?

Figyelt kérdés
Napközben viszonylag hamar elalszik, nem is nagyon kell altatni. Este viszont alig akar elaludni. Fürdés után szopizik, és utána nagyon sokáig kell altatni mire hajlandó elaludni. Van hogy a cicin bealszik, de mikor megpróbálom lerakni, felkel. Úgy szoktam altatni, hogy a vállamra teszem, sétálok vele, rázogatom a popóját. Ha elaludt és megpróbálom betenni a kiságyba egy pár perc után felébred és kezdhetem elölről az egészet, alig akar vissza aludni. Ezt egy párszor meg kell csinálnom, mire hajlandó elaludni normálisan. Mit csinálok rosszul?
2019. febr. 15. 07:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennek a 6- os gyereke 🙄


Egyebkent kedves 6 os tudod, hogy illoolaj nagyon nem kellene csecsemonek ?! Noveled a bolcsohalal kockazatat, nem kicsit!

2019. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

Az illóolaj még hagyján, bár ez az ősanyás rítusos szertartás távol áll az én ízlésemtől.


Mégis milyen anya-apa az, aki ha felébred a gyereke nem emeli fel, ölelgeti meg azon nyomban, csak 8.30 után? Komolyan ott állsz a kiságynál nézve az órát, 8.29.50-től meg visszaszámolsz? Kinek jut eszébe órára nézni, hogy eldöntse felveszi a gyermekét vagy nem?

Ugyanez éjjeli etetésnél, fél órával korábban ébred, fél órát még elnyüszkölödsz éjjel, nehogy hamarabb egyen a gyerek, mint 3 óra? Ahelyett, hogy ha már mindketten ébren vagytok, mihamarabb megetesd és mehess vissza aludni?

Egyébként csodálom az idegrendszered, hogy erre van energiád meg időd, nekem biztos nem lenne idegrendszerem az órát figyelni, jaj, most mit csinálhatok, ha felébred a gyerek, meg számolgatni az előző felvételtől eltelt időt. Mondjuk ezt hogy vitelezed ki? Vezetsz kórlapot a kiságyon? Mikor mit csinált, és aztán számolsz? Ha 7 óra 22 perckor evett, akkor csak 10 óra 21 perckor se kaja, se felemelés? És mindig ez az első, ha felsír a babád, óra-jegyzet ellenőrzés-számolás-döntés...És ha mégis automatikusan felemeled 1 perccel korábban , ne adj isten félórával korábban, akkor mi történik?

2019. febr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Fürdés előtt kicsit tornázunk, ekkor már nem megyünk ki a szobából, a szobájában is furdetjük. Félhomályban szopizik és miután befejezte a szopit, le is kapcsolom a villanyt. Nem beszélek hozzá, csend van, sötét. Ha beteszem az ágyba akkor sír. Hiába simogatom a hátat, ütögetem finoman a popóját, nem nyugszik meg ha kiveszem.

Hogy fürdés előtt mennyit van fent, változó, de ahogy észre vettem nem is számít.

Esküszöm, minél nagyobb annál nehezebben alszik el este.

2019. febr. 15. 12:13
 14/21 A kérdező kommentje:
*nem nyugszik meg csak ha kiveszem
2019. febr. 15. 12:15
 15/21 anonim ***** válasza:

Mi hintaszékben altattunk. Derékkímélő. :D

Amikor elaludt, várni kellett 20 percet, aztán megpróbálni letenni. Vagy sikerült, vagy nem, de utána már elég volt pár percre kivenni, visszatenni. Sajnos a kisfiam azóta is rossz alvó,17 hónapos. Végül nem bírtam az éjszakai műszakot, 10 hónaposan babaöbölt csináltunk a kiságyából. Azóta odabújok, szopi közben elaszik, én meg kiosonok a szobából. Szóval hosszútávra nekünk ez vált be.

2019. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem lehet hideg az ágy? Feküdj bele, ha bele tudsz és próbáld ki. Nálunk az volt a gond, valamilyen okból belefeküdtem és akkor vettem észre, hogy borzalmasan hideg volt, tettem alá gyapjú derékaljat és onnantól mintha elvágták volna a problémát.
2019. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
39%

6os jelen :) Nyugodtan irogassatok gonoszkodásokat, egyáltalán nem érdekel :) A családunkban mindenki kiegyensúlyozott és boldog, ezen kívül pedig mások véleménye egyáltalán, icikepicikét se érdekel.


Tudom, hogy szerencsések vagyunk és tudom, hogy ez változik. Változott is már, volt amikor hajnali 5től kukorékolt és volt amikor 2 óránként kért enni. Ezeket a dolgokat megoldjuk.


Az h 8:30ig alszik csak egyfajta ökölszabály. Mivel szinte soha nem sír, ezért ha mondjuk épp reggelizek vagy pakolok és hallom, hogy felébredt, akkor tudom, hogy most be kell-e szaladjak csapot-papot eldobva, vagy nem mert van időm. És természetesen a 8:30hoz nem ragaszkodom ha épp olyanja van, hogy nagyon éhes vagy nyűgös.


Hadd sajnáljalal le titeket viszont: jó szar lehet olyan ostobának lenni, hogy mindent szó szerint vesztek és képtelenek vagytok magatoktól elképzelni, hogy más emberek is rugalmasak CSAK éppen van egy keret amihez igyekeznek tartani magukat.

2019. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
44%
Nem mész be a gyerekedhez, hanem inkább zabálsz tovább mert nincs meg 8.30???????? Te még annál is rosszabb vagy mint első kommentedből gondoltam .
2019. febr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell sajnálnod. Nekem nem egy éruelmek nélküli szociopata az anyám. Meg a gyerekeimnek sem.
2019. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tényleg nem értem. Ha 8:20kor nyüglődik akkor nem veszed ki, de ha 8:30 után akkor igen? Miért jó ez?
2019. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!